תודה על תרומתך לשוברים שתיקה
בחרו סכום:
25
50
100

250
500
1,000
או הזינו סכום:
ש"ח
אירו
דולר
פאונד

תשלום באמצעות Paypal / כרטיס אשראי
חד פעמי
חודשי
המחאות

המחאות לפקודת "שוברים שתיקה" ניתן לשלוח ל:

"שוברים שתיקה"
ת.ד. 51027
ת"א 6713206

העברה בנקאית

ניתן לבצע העברה בנקאית לחשבוננו:

חשבון 340211 בסניף 567 (בית אסיה) בבנק הפועלים

זיכוי מס בארה"ב

ניתן להעביר תרומה דרך החשבון שלנו ב"קרן החדשה", לקבלת זיכוי מס על תרומות בארה"ב: לחצו כאן

לזיכוי מס באירופה צרו עמנו קשר במייל info@shovrimshtika.org

לפרטים נוספים

info@shovrimshtika.org

הרשמה לניוזלטר
שלח
צפו בניוזלטרים קודמים
תפריט
ניוזלטר Twitter Facebook Instagram Spotify YouTube
חיפוש מתקדם
קטגוריות דרגות יחידות איזורים תקופות
אגוזאוגדת איו"שאוגדת עזהאוגדת עזה, חטיבה דרומיתאחרביסל"חבית המשפט הצבאיגבעתיגבעתי, גדוד רותםגבעתי, גדוד שקדגדוד 5033 (מילואים)גדוד אב"כגדוד ארזגדוד חרבגדוד חרובגדוד לביאגדוד נחשוןגדוד קרקלגדוד שמשוןגדס"ר נח"לגדס"ר צנחניםגולניגולני, גדוד 12גולני, גדוד 13דובדבןדובר צה"לדוכיפתהמינהל האזרחיהנדסה הנדסה, גדוד 601הנדסה, גדוד 603הנדסה, גדוד 605חטיבה 5 (מילואים)חטיבת כפירחטמ"ר אפריםחטמ"ר בנימיןחטמ"ר הבקעהחטמ"ר יהודהחטמ"ר עציוןחטמ"ר שומרוןחי"רחיל האוירחיל החינוךחיל היםחילוץ והדרכה (פיקוד העורף)חרמ"שחרמ"ש חטיבה 401חרמ"ש חטיבה 7יהלוםימ"סמ"צ מעבריםמג"במגלןמודיעיןמודיעין קרבימילואיםמילואים - גדוד 7490 (נשרים מגמלא)מילואים - גדוד חרמ"ש 8104מילואים - חטיבת אלכסנדרונימילואים - חטיבת ירושליםמילואים - פיקוד העורףמשטרה צבאיתמתפ"שנ"מנח"לנח"ל 50נח"ל 931נח"ל 932נח"ל חרדיסחלבסיירת יעלסמו"ר (יהלום)עוקץעורב נח"לעורב צנחניםפיקוד דרוםפלח"ן גבעתיפלח"ן נח"לפלח"ן צנחניםפלס"ר גבעתיפלס"ר גולניפלס"ר נח"לפלס"ר צנחניםפלס"ר שריון 401פלס"ר שריון 7צנחניםצנחנים 101צנחנים 202צנחנים 890קרקלשח"םשייטת 13שלדגשריוןשריון 188שריון 401שריון 500שריון 7שריון 7, גדוד 75שריון 8, גדוד 455 (מילואים)תותחניםתותחנים - איכוןתותחנים - רוכב שמייםתותחנים 402תותחנים 404תותחנים 405תותחנים 411תותחנים 55תותחנים 9305 (מילואים)תותחנים MLRSתותחנים מורןתותחנים מיתרתצפיתנית
שדות חיפוש חופשי
קטגוריות
דרגות
יחידות
איזורים
תקופות
עדויות טקסט הארטילריה תמיד נותנת
מספר קטלוגי: 180632
דרגה: סגן
יחידה: חי"ר
אזור: צפון רצועת עזה
תקופה: 2014
סיווג עדות לפי קטגוריות:
[    ]
שירתת בשטחים?
בוא/י לדבר על זה!
חיילים וחיילות ששירתו במגוון תפקידי לחימה ותומכי לחימה בשטחים - בואו לתת עדות, בפנים גלויות או מבלי להיחשף.
בואו לשבור שתיקה.
למתן עדות ומידע נוסף:
info@shovrimshtika.org
402  צפיות    0  תגובות
הארטילריה תמיד נותנת
דרגה: סגן
יחידה: חי"ר
אזור: צפון רצועת עזה
תקופה: 2014

הארטילריה תמיד נותנת [יורָה]. זה נקרא לשמור מתח, גם להראות להם שהם לא יודעים מתי ניכנס, שיחשבו שכל הזמן אנחנו מתכוננים לכניסה. זה נקרא לרכך מטרות, וזה גם [כדי] ליצור טווח התקדמות נקי. בתכלס זה אומר שכל הזמן יש פגזים, גם אם בסוף לא ניכנס: פגזים, פגזים, פגזים. בית חשוד, שטח פתוח, שדה, מקום לפיר – יורים, יורים, יורים. היו חמישה ימים מהרגע שהקפיצו [אותנו] ועד שהייתה כניסה קרקעית. לאורך כל הזמן הזה – ירי. הרעיון לפעולה, גם במהלך הלחימה וגם לפני, זה שברגע שאתה מפליל בניין – מפליל זה רואה תנועה, אפילו הכי קטנה, מחבל נכנס לשם – [זו] עילה מספקת להוריד אותו.

את כל הבניין? כן. בהתחלה נורא נזהרו, ניסו לעשות עם מסק"ר (מסוק קרב), טיל מונחה או כל מיני יחידות מיוחדות. אבל ככל שאתה נכנס למבצע יותר וככל שהסבלנות שאתה מקבל מהרמה הממונה ומהעם פוקעת לאט-לאט, זה כבר בסדר גמור להפעיל עליו ארטילריה. לא צריך מסק"ר, נפעיל עליו ארטילריה, נפיל אותו, אין עם זה בעיה. [ארטילריה] זה סטטיסטי, זה רדיוס [פגיעה] של 50 מטר. זו גם אחת הבעיות, שזה נשק סטטיסטי, ואנשים לא מבינים. יש תפיסה שאנחנו יודעים לעשות הכול נורא כירורגי, כאילו לא משנה איזה נשק. אבל לא, הנשקים האלה הם סטטיסטיים והם נופלים 50 מטר ימינה, נופלים 100 מטר שמאלה, וזה לא נעים. יוצא ששבעה ימים כותשים באש, זה מה שבפועל קורה. יש מדרגות הפעלה: במדרגה ראשונה אפשר לירות עד מרחק מסוים מאזרחים או ממקום שחושבים שיש בו אזרחים. מדרגה שנייה, מצמצמים את זה. ויש מדרגה שלישית. למטוסי קרב ומסק"רים רשום [כאשר מופעלת המדרגה השלישית] רק "נזק סביר לאזרחים או נזק סביר לסביבה". משהו לא מוגדר, משהו שהוא בעיני המח"ט והמצב הרוח שלו, "אנחנו נחליט מה סביר ומה לא".