תודה על תרומתך לשוברים שתיקה
בחרו סכום:
25
50
100

250
500
1,000
או הזינו סכום:
ש"ח
אירו
דולר
פאונד

תשלום באמצעות Paypal / כרטיס אשראי
חד פעמי
חודשי
המחאות

המחאות לפקודת "שוברים שתיקה" ניתן לשלוח ל:

"שוברים שתיקה"
ת.ד. 51027
ת"א 6713206

העברה בנקאית

ניתן לבצע העברה בנקאית לחשבוננו:

חשבון 340211 בסניף 567 (בית אסיה) בבנק הפועלים

זיכוי מס בארה"ב

ניתן להעביר תרומה דרך החשבון שלנו ב"קרן החדשה", לקבלת זיכוי מס על תרומות בארה"ב: לחצו כאן

לזיכוי מס באירופה צרו עמנו קשר במייל info@shovrimshtika.org

לפרטים נוספים

info@shovrimshtika.org

הרשמה לניוזלטר
שלח
צפו בניוזלטרים קודמים
תפריט
ניוזלטר Twitter Facebook Instagram Spotify YouTube
חיפוש מתקדם
קטגוריות דרגות יחידות איזורים תקופות
אגוזאוגדת איו"שאוגדת עזהאוגדת עזה, חטיבה דרומיתאחרביסל"חבית המשפט הצבאיגבעתיגבעתי, גדוד רותםגבעתי, גדוד שקדגדוד 5033 (מילואים)גדוד אב"כגדוד ארזגדוד חרבגדוד חרובגדוד לביאגדוד נחשוןגדוד קרקלגדוד שמשוןגדס"ר נח"לגדס"ר צנחניםגולניגולני, גדוד 12גולני, גדוד 13דובדבןדובר צה"לדוכיפתהמינהל האזרחיהנדסה הנדסה, גדוד 601הנדסה, גדוד 603הנדסה, גדוד 605חטיבה 5 (מילואים)חטיבת כפירחטמ"ר אפריםחטמ"ר בנימיןחטמ"ר הבקעהחטמ"ר יהודהחטמ"ר עציוןחטמ"ר שומרוןחי"רחיל האוירחיל החינוךחיל היםחילוץ והדרכה (פיקוד העורף)חרמ"שחרמ"ש חטיבה 401חרמ"ש חטיבה 7יהלוםימ"סמ"צ מעבריםמג"במגלןמודיעיןמודיעין קרבימילואיםמילואים - גדוד 7490 (נשרים מגמלא)מילואים - גדוד חרמ"ש 8104מילואים - חטיבת אלכסנדרונימילואים - חטיבת ירושליםמילואים - פיקוד העורףמשטרה צבאיתמתפ"שנ"מנח"לנח"ל 50נח"ל 931נח"ל 932נח"ל חרדיסחלבסיירת יעלסמו"ר (יהלום)עוקץעורב נח"לעורב צנחניםפיקוד דרוםפלח"ן גבעתיפלח"ן נח"לפלח"ן צנחניםפלס"ר גבעתיפלס"ר גולניפלס"ר נח"לפלס"ר צנחניםפלס"ר שריון 401פלס"ר שריון 7צנחניםצנחנים 101צנחנים 202צנחנים 890קרקלשח"םשייטת 13שלדגשריוןשריון 188שריון 401שריון 500שריון 7שריון 7, גדוד 75שריון 8, גדוד 455 (מילואים)תותחניםתותחנים - איכוןתותחנים - רוכב שמייםתותחנים 402תותחנים 404תותחנים 405תותחנים 411תותחנים 55תותחנים 9305 (מילואים)תותחנים MLRSתותחנים מורןתותחנים מיתרתצפיתנית
שדות חיפוש חופשי
קטגוריות
דרגות
יחידות
איזורים
תקופות
עדויות טקסט לוקחים שכן, ונותנים לו לדפוק בדלת
מספר קטלוגי: 15186
דרגה: סמ"ר
יחידה: נח"ל
אזור: אזור רמאללה ואל בירה
סיווג עדות לפי קטגוריות:
[    ]
שירתת בשטחים?
בוא/י לדבר על זה!
חיילים וחיילות ששירתו במגוון תפקידי לחימה ותומכי לחימה בשטחים - בואו לתת עדות, בפנים גלויות או מבלי להיחשף.
בואו לשבור שתיקה.
למתן עדות ומידע נוסף:
info@shovrimshtika.org
240  צפיות    0  תגובות
לוקחים שכן, ונותנים לו לדפוק בדלת
דרגה: סמ"ר
יחידה: נח"ל
אזור: אזור רמאללה ואל בירה

הנוהל היה כזה של המעצרים, יפה, עכשיו אני זוכר אותו במדויק. הנוהל היה כזה. שכן, לוקחים שכן, ונותנים לו לדפוק בדלת. עכשיו, השכן לא משנה אם הוא מכיר או לא מכיר או לא יודע מה יש שם. ואנחנו היינו מתחבאים, כאילו היינו עומדים מאחוריו, ואומרים לו: לך תדפוק. מעירים איזה שכן, סתם איזה שכן, באיזה בית: שלום, בוא. לך תדפוק בדלת של השכנים, תגיד להם שהצבא מחפש אותם. הוא היה דופק, עושה: הצבא פה, ואז אנחנו היינו נכנסים, בודקים, כי נגיד אם זה היה ממולכד, או היו פותחים באש, אז למה, עלינו? אתה מבין? וזה היה הנוהל, נוהל שכן. ואז הפסיקו עם זה ועדיין המשכנו לעשות את זה, אני זוכר שהיה איזה תקופה שאמרו בחדשות שהפסיקו עם הנוהל שכן הזה, היה איזה סיפור עם זה. ואני זוכר שעשינו עוד שני מבצעים לפחות עם זה.

בוא תן לי דוגמה למבצעים האלה. איפה הם היו?ברמאללה, בעיקר ברמאללה. בביתוניה ורמאללה. בביתוניה ורמאללה.

אחרי שהפסיקו עם נוהל שכן עדיין המשכתם?עשינו, אני זוכר ששמעתי את זה בחדשות, ואני זוכר שעדיין עשינו את זה. אני זוכר לפחות מקרה אחד.

שמה? בוא תספר אותו.פשוט, זה קרה כל כך הרבה פעמים, היינו עושים את זה. היינו נוסעים לאיזה נקודה ברמאללה ואולי לאיזה כפר, אני פשוט לא זוכר את השמות. אולי לאיזה כפר ברמאללה. והיינו, פשוט באותו נוהל, לא שינינו את הנוהל, באים, דופקים בדלת, לוקחים שכן. הוא היה בא. כי ההוראות, אולי בתקשורת אמרו שהפסיקו עם זה אבל כנראה ההוראות נשארו אותן ההוראות. אתה מבין? זה מה שאני לא יודע, היה כאילו מיקס כזה. אולי בחלק מהיחידות, אני לא יודע. אין לדעת. אתה מבין?

אף מקום לא הפסיקו את זה, אל תדאג.אני מאמין שזה עדיין ממשיך, אם אתה אומר לי את זה ככה. נוהל שכן, פשוט. לוקחים שכן שידפוק בדלת וזהו. זה היה נמשך לילות אפילו. כל פעם לוקחים איזה שכן.