תודה על תרומתך לשוברים שתיקה
בחרו סכום:
25
50
100

250
500
1,000
או הזינו סכום:
ש"ח
אירו
דולר
פאונד

תשלום באמצעות Paypal / כרטיס אשראי
חד פעמי
חודשי
המחאות

המחאות לפקודת "שוברים שתיקה" ניתן לשלוח ל:

"שוברים שתיקה"
ת.ד. 51027
ת"א 6713206

העברה בנקאית

ניתן לבצע העברה בנקאית לחשבוננו:

חשבון 340219 בסניף 608 (ארלוזורוב) בבנק הפועלים

זיכוי מס בארה"ב

ניתן להעביר תרומה דרך החשבון שלנו ב"קרן החדשה", לקבלת זיכוי מס על תרומות בארה"ב: לחצו כאן

לזיכוי מס באירופה צרו עמנו קשר במייל info@shovrimshtika.org

לפרטים נוספים

info@shovrimshtika.org

הרשמה לניוזלטר
שלח
צפו בניוזלטרים קודמים
תפריט
ניוזלטר Twitter Facebook Instagram Spotify YouTube
חיפוש מתקדם
קטגוריות דרגות יחידות איזורים תקופות
אגוזאוגדת איו"שאוגדת עזהאוגדת עזה, חטיבה דרומיתאחרביסל"חבית המשפט הצבאיגבעתיגבעתי, גדוד רותםגבעתי, גדוד שקדגדוד 5033 (מילואים)גדוד אב"כגדוד ארזגדוד חרבגדוד חרובגדוד לביאגדוד נחשוןגדוד קרקלגדוד שמשוןגדס"ר נח"לגדס"ר צנחניםגולניגולני, גדוד 12גולני, גדוד 13דובדבןדובר צה"לדוכיפתהמינהל האזרחיהנדסה הנדסה, גדוד 601הנדסה, גדוד 603הנדסה, גדוד 605חטיבה 5 (מילואים)חטיבת כפירחטמ"ר אפריםחטמ"ר בנימיןחטמ"ר הבקעהחטמ"ר יהודהחטמ"ר עציוןחטמ"ר שומרוןחי"רחיל האוירחיל החינוךחיל היםחילוץ והדרכה (פיקוד העורף)חרמ"שחרמ"ש חטיבה 401חרמ"ש חטיבה 7יהלוםימ"סמ"צ מעבריםמג"במגלןמודיעיןמודיעין קרבימילואיםמילואים - גדוד 7490 (נשרים מגמלא)מילואים - גדוד חרמ"ש 8104מילואים - חטיבת אלכסנדרונימילואים - חטיבת ירושליםמילואים - פיקוד העורףמשטרה צבאיתמתפ"שנ"מנח"לנח"ל 50נח"ל 931נח"ל 932נח"ל חרדיסחלבסיירת יעלסמו"ר (יהלום)עוקץעורב נח"לעורב צנחניםפיקוד דרוםפלח"ן גבעתיפלח"ן נח"לפלח"ן צנחניםפלס"ר גבעתיפלס"ר נח"לפלס"ר צנחניםפלס"ר שריון 401פלס"ר שריון 7צנחניםצנחנים 101צנחנים 202צנחנים 890קרקלשח"םשייטת 13שלדגשריוןשריון 188שריון 401שריון 500שריון 7שריון 7, גדוד 75שריון 8, גדוד 455 (מילואים)תותחניםתותחנים - איכוןתותחנים - רוכב שמייםתותחנים 402תותחנים 404תותחנים 405תותחנים 411תותחנים 55תותחנים 9305 (מילואים)תותחנים MLRSתותחנים מורןתותחנים מיתרתצפיתנית
שדות חיפוש חופשי
קטגוריות
דרגות
יחידות
איזורים
תקופות
עדויות טקסט בחברון זה עולם הפוך לגמרי
מספר קטלוגי: 141579
דרגה: סמ"ר
יחידה: צנחנים
אזור: חברון
תקופה: 2005
סיווג עדות לפי קטגוריות:
[    ]
שירתת בשטחים?
בוא/י לדבר על זה!
חיילים וחיילות ששירתו במגוון תפקידי לחימה ותומכי לחימה בשטחים - בואו לתת עדות, בפנים גלויות או מבלי להיחשף.
בואו לשבור שתיקה.
למתן עדות ומידע נוסף:
info@shovrimshtika.org
1,031  צפיות    0  תגובות
בחברון זה עולם הפוך לגמרי
דרגה: סמ"ר
יחידה: צנחנים
אזור: חברון
תקופה: 2005

זה מאוד משחק בחברון.

מה זה חברון? כל השטחים זה משחק אחד גדול. בחברון ההבדל הוא היישוב היהודי בתוך העיר וזה השרוטים שבשרוטים גרים שם. אנשים שגרים שם, יש מתנחלים ויש מתנחלים ואפשר לחלק לקבוצות. החבר'ה מגוש עציון יותר סימפטיים, אנשים שגרים באריאל מבחינתם זה גרים בתל אביב, 20 דקות נסיעה על כביש חמש, הם לא שמים לב בכלל ולא יודעים כלום ויש כאלה שהם ככה. ואפרת הם גם, צפוניים כאלה וזה אחלה, כמה דקות מירושלים והבתים שם יחסית יקרים. ויש את חברון שזה רוע טהור שנשפך מאנשים. רוע. יכול להגיד לך שהיה שם בן אדם אחד שהיה בסדר. שהילדים היו הולכים לעשות בעיות היה בא, לוקח את הילדה שלו והיה שולח אותה הביתה. כל שאר ההורים לא היו מתייחסים והיו שולחים את הילדים שלהם לעשות את זה. אני זוכר שפרצו לחנות מולחמת, היו שם תבניות אלומיניום כאלה, כל מיני כלי פלסטיק וזה. הילדים לוקחים ומעמיסים ומביאים לאימא. הוצאתי לה את זה בכוח מהידיים ושמתי את זה בחזרה וסגרתי, רק בשביל שאחרי שעה עוד פעם ייקחו את זה ולמרות שלא הייתי צריך לעשות את זה כי זה הרי לא נותן שום דבר. אני אומר לה "איך את יכולה לעשות את זה"? "הם הורגים אותנו והם ככה והם ככה". אבל מה אני אגיד לך? האימא שלחה את הילדים ולא הפריעה לה להשתמש לעוגות שלה בתבניות לא כשרות של הפלסטינאים. האימא עשתה את זה ועשתה את זה בכיף. וכל פעם שהיינו הולכים בבית שרהבתי, ההורים היו מסיחים את דעתם של החיילים והילדים היו מחבלים. בחברון זה עולם הפוך לגמרי, זה פשוט עולם הפוך. אתה מגן על הפלסטינאים שם, נשבע לך. כי היהודים שם... כי אתה רגיל שהערבים זורקים אבנים, חברון זה אחרת, הערבים לא עושים כלום, באמת לא עושים כלום והמתנחלים זורקים אבנים כל היום. מה שהלך בחברון זה היה מדהים, בבית הדסה והרשתות כדי שלא יעופו אבנים.

שלא יעופו לאן?בבית הדסה היה מעל השלאלה הקטנה היה מין... זה היה צמוד לגזרה, המבצעית היו שם וזה היה צמוד. הייתי רואה... גם בציר עינב. כן, זורקים את החיתולים, זורקים את הזבל ועוד פעם.

מה יותר פשוט? ראית את זה?ראיתי כשהייתי הולך על העמדות, ראיתי מה הלך שמה על הרשת. זורקים הכול מהחלון. חברון זה משהו שהוא לגמרי... בגלל זה, זה כל כך מפריע לי.