תודה על תרומתך לשוברים שתיקה
בחרו סכום:
25
50
100

250
500
1,000
או הזינו סכום:
ש"ח
אירו
דולר
פאונד

תשלום באמצעות Paypal / כרטיס אשראי
חד פעמי
חודשי
המחאות

המחאות לפקודת "שוברים שתיקה" ניתן לשלוח ל:

"שוברים שתיקה"
ת.ד. 51027
ת"א 6713206

העברה בנקאית

ניתן לבצע העברה בנקאית לחשבוננו:

חשבון 340211 בסניף 567 (בית אסיה) בבנק הפועלים

זיכוי מס בארה"ב

ניתן להעביר תרומה דרך החשבון שלנו ב"קרן החדשה", לקבלת זיכוי מס על תרומות בארה"ב: לחצו כאן

לזיכוי מס באירופה צרו עמנו קשר במייל info@shovrimshtika.org

לפרטים נוספים

info@shovrimshtika.org

הרשמה לניוזלטר
שלח
צפו בניוזלטרים קודמים
תפריט
ניוזלטר Twitter Facebook Instagram Spotify YouTube
חיפוש מתקדם
קטגוריות דרגות יחידות איזורים תקופות
אגוזאוגדת איו"שאוגדת עזהאוגדת עזה, חטיבה דרומיתאחרביסל"חבית המשפט הצבאיגבעתיגבעתי, גדוד רותםגבעתי, גדוד שקדגדוד 5033 (מילואים)גדוד אב"כגדוד ארזגדוד חרבגדוד חרובגדוד לביאגדוד נחשוןגדוד קרקלגדוד שמשוןגדס"ר נח"לגדס"ר צנחניםגולניגולני, גדוד 12גולני, גדוד 13דובדבןדובר צה"לדוכיפתהמינהל האזרחיהנדסה הנדסה, גדוד 601הנדסה, גדוד 603הנדסה, גדוד 605חטיבת כפירחטמ"ר אפריםחטמ"ר בנימיןחטמ"ר הבקעהחטמ"ר יהודהחטמ"ר עציוןחטמ"ר שומרוןחי"רחיל האוירחיל החינוךחיל היםחילוץ והדרכה (פיקוד העורף)חרמ"שחרמ"ש חטיבה 401חרמ"ש חטיבה 7יהלוםימ"סמ"צ מעבריםמג"במגלןמודיעיןמודיעין קרבימילואיםמילואים - גדוד 7490 (נשרים מגמלא)מילואים - גדוד חרמ"ש 8104מילואים - חטיבה 5מילואים - חטיבת אלכסנדרונימילואים - חטיבת ירושליםמילואים - פיקוד העורףמשטרה צבאיתמתפ"שנ"מנח"לנח"ל 50נח"ל 931נח"ל 932נח"ל חרדינצח יהודהסחלבסיירת יעלסמו"ר (יהלום)עוקץעורב נח"לעורב צנחניםפיקוד דרוםפלח"ן גבעתיפלח"ן נח"לפלח"ן צנחניםפלס"ר גבעתיפלס"ר גולניפלס"ר נח"לפלס"ר צנחניםפלס"ר שריון 401פלס"ר שריון 7צנחניםצנחנים 101צנחנים 202צנחנים 890קרקלשח"םשייטת 13שלדגשריוןשריון 188שריון 401שריון 500שריון 7שריון 7, גדוד 75שריון 8, גדוד 455 (מילואים)תותחניםתותחנים - איכוןתותחנים - רוכב שמייםתותחנים 402תותחנים 404תותחנים 405תותחנים 411תותחנים 55תותחנים 9305 (מילואים)תותחנים MLRSתותחנים מורןתותחנים מיתרתצפיתנית
שדות חיפוש חופשי
קטגוריות
דרגות
יחידות
איזורים
תקופות
עדויות טקסט מישהו שהחזיק משהו ביד מייד נורה
מספר קטלוגי: 136546
יחידה: גבעתי
אזור: צפון רצועת עזה
תקופה: 2008
סיווג עדות לפי קטגוריות:
[    ]
שירתת בשטחים?
בוא/י לדבר על זה!
חיילים וחיילות ששירתו במגוון תפקידי לחימה ותומכי לחימה בשטחים - בואו לתת עדות, בפנים גלויות או מבלי להיחשף.
בואו לשבור שתיקה.
למתן עדות ומידע נוסף:
info@shovrimshtika.org
311  צפיות    0  תגובות
מישהו שהחזיק משהו ביד מייד נורה
יחידה: גבעתי
אזור: צפון רצועת עזה
תקופה: 2008

מבצע חורף חם היה בעקבות זה שרקטות הגיעו לגבול אשקלון והממשלה אמרה שאי אפשר לסבול. אצלנו היו שני מזל"טים (מטוס זעיר ללא טייס). ישב איתנו קצין מהחטיבה שזה איש מילואים ואנחנו אוספים מידע מטלוויזיות ורואים מה קורה בשטח. במהלך המבצע אני עד לסיפור מצחיק, היה קטע שהתחלנו לירות בכל מי שנראה חשוד. כל מי שהחזיק משהו ביד, המזל"ט עובר מעליו ושולח טיל. הקצין יושב מול הטלוויזיה ורואה מישהו הולך עם משהו ביד ואומר לזה שמפעיל את המזל"ט "מאושר, תירה בו". אתה רואה את הטיל יוצא. מישהו אומר, זה עיתון, זה לא נשק, אז הקצין אומר, שלא יסתובב לי בזמן מלחמה עם עיתון. אני לא יכול להגיד לך מה היה בפנים אבל בזווית ראייה שלי אני יכול להגיד שאם היינו חושבים עוד 2 שניות לפני שהיינו יורים כל טיל, יכול להיות שהיינו מצמצמים את רשימת ההרוגים. כמובן שהיינו צריכים לשבת ולחפות עליהם וטעויות תמיד קורות כי לפעמים בן אדם מסתובב עם משהו שדומה לנשק ואתה חושב שהוא מסכן את החיילים שלך והוא נמצא בכיוון החיילים שלך.

אתה זוכר עוד דוגמאות מי נורה? כל מי שנראה חשוד, לא חשבנו פעמיים. מישהו שהחזיק משהו ביד מייד נורה.

ודברים אחרים, למשל בן אדם שרץ, הולך מהר? אם הוא רץ לכיוון הלא נכון אז גם. רץ לכיוון הכוחות שלנו. אנחנו מאבטחים את הכוחות בכל מחיר. צה"ל לא רוצה שאף חייל יהרג. אנחנו מעדיפים שערבים ימותו ולא חיילים שלנו. במהלך המבצע, היה מגרש כדורסל בלב הבסיס, היו מגיעות אכזריות (נגמ"שים) ופורקות "סחורה". שבויים ואנשים שמצאו לנכון לעצור אותם, אזקו אותם עם אזיקונים, הפשיטו עד לרמת תחתונים.

על כמה אנשים אנחנו מדברים? 200. בהתחלה היו מגיעים, אוזקים, פלנליות על העיניים ובינתיים אנשי שב"כ היו מפשיטים לרמת תחתונים והיו לוקחים לחדרי חקירות שלא יודע מה עשו שם.