תודה על תרומתך לשוברים שתיקה
בחרו סכום:
25
50
100

250
500
1,000
או הזינו סכום:
ש"ח
אירו
דולר
פאונד

תשלום באמצעות Paypal / כרטיס אשראי
חד פעמי
חודשי
המחאות

המחאות לפקודת "שוברים שתיקה" ניתן לשלוח ל:

"שוברים שתיקה"
ת.ד. 51027
ת"א 6713206

העברה בנקאית

ניתן לבצע העברה בנקאית לחשבוננו:

חשבון 340211 בסניף 567 (בית אסיה) בבנק הפועלים

זיכוי מס בארה"ב

ניתן להעביר תרומה דרך החשבון שלנו ב"קרן החדשה", לקבלת זיכוי מס על תרומות בארה"ב: לחצו כאן

לזיכוי מס באירופה צרו עמנו קשר במייל info@shovrimshtika.org

לפרטים נוספים

info@shovrimshtika.org

הרשמה לניוזלטר
שלח
צפו בניוזלטרים קודמים
תפריט
ניוזלטר Twitter Facebook Instagram Spotify YouTube
חיפוש מתקדם
קטגוריות דרגות יחידות איזורים תקופות
אגוזאוגדת איו"שאוגדת עזהאוגדת עזה, חטיבה דרומיתאחרביסל"חבית המשפט הצבאיגבעתיגבעתי, גדוד רותםגבעתי, גדוד שקדגדוד 5033 (מילואים)גדוד אב"כגדוד ארזגדוד חרבגדוד חרובגדוד לביאגדוד נחשוןגדוד קרקלגדוד שמשוןגדס"ר נח"לגדס"ר צנחניםגולניגולני, גדוד 12גולני, גדוד 13דובדבןדובר צה"לדוכיפתהמינהל האזרחיהנדסה הנדסה, גדוד 601הנדסה, גדוד 603הנדסה, גדוד 605חטיבת כפירחטמ"ר אפריםחטמ"ר בנימיןחטמ"ר הבקעהחטמ"ר יהודהחטמ"ר עציוןחטמ"ר שומרוןחי"רחיל האוירחיל החינוךחיל היםחילוץ והדרכה (פיקוד העורף)חרמ"שחרמ"ש חטיבה 401חרמ"ש חטיבה 7יהלוםימ"סמ"צ מעבריםמג"במגלןמודיעיןמודיעין קרבימילואיםמילואים - גדוד 7490 (נשרים מגמלא)מילואים - גדוד חרמ"ש 8104מילואים - חטיבה 5מילואים - חטיבת אלכסנדרונימילואים - חטיבת ירושליםמילואים - פיקוד העורףמשטרה צבאיתמתפ"שנ"מנח"לנח"ל 50נח"ל 931נח"ל 932נח"ל חרדינצח יהודהסחלבסיירת יעלסמו"ר (יהלום)עוקץעורב נח"לעורב צנחניםפיקוד דרוםפלח"ן גבעתיפלח"ן נח"לפלח"ן צנחניםפלס"ר גבעתיפלס"ר גולניפלס"ר נח"לפלס"ר צנחניםפלס"ר שריון 401פלס"ר שריון 7צנחניםצנחנים 101צנחנים 202צנחנים 890קרקלשח"םשייטת 13שלדגשריוןשריון 188שריון 401שריון 500שריון 7שריון 7, גדוד 75שריון 8, גדוד 455 (מילואים)תותחניםתותחנים - איכוןתותחנים - רוכב שמייםתותחנים 402תותחנים 404תותחנים 405תותחנים 411תותחנים 55תותחנים 9305 (מילואים)תותחנים MLRSתותחנים מורןתותחנים מיתרתצפיתנית
שדות חיפוש חופשי
קטגוריות
דרגות
יחידות
איזורים
תקופות
עדויות טקסט השחיקה היא השגרה
מספר קטלוגי: 130634
דרגה: סמ"ר
יחידה: גולני, גדוד 12
אזור: אזור רמאללה ואל בירה
תקופה: 2005
סיווג עדות לפי קטגוריות:
[    ]
שירתת בשטחים?
בוא/י לדבר על זה!
חיילים וחיילות ששירתו במגוון תפקידי לחימה ותומכי לחימה בשטחים - בואו לתת עדות, בפנים גלויות או מבלי להיחשף.
בואו לשבור שתיקה.
למתן עדות ומידע נוסף:
info@shovrimshtika.org
63  צפיות    0  תגובות
השחיקה היא השגרה
דרגה: סמ"ר
יחידה: גולני, גדוד 12
אזור: אזור רמאללה ואל בירה
תקופה: 2005

בגולני יש תפיסה כזאת שאתה חייב להיות גבר, ולהיות גבר זה להיות בן אדם שמסוגל להטיל את המרות שלו בצורה מאוד בוטה על הפלסטינים שעוברים במחסום. אנשים היו מתרברבים בזה שהם לוקחים דברים (מפלסטינים). פעם בן אדם לא הסכים לעצור. בגלל שהוא לא הסכים לעצור בדיוק בקו שאתה אומר לו, כביכול הוא מערער על הסמכות שלך. ביקשתי ממנו לחזור חזרה, הוא לא הסכים לחזור חזרה. הגעתי למצב שאני מכה עם הנשק האישי על הפח של הרכב שלו, מכסה מנוע. רכב חדש לגמרי. נראה לי הוא קנה אותו יומיים לפני. באכזריות, בטיפשות נוראית, בשביל להראות את הסמכות שלי, לבטא את זה שאני האוטוריטה במחסום – עשיתי לו שקע במכסה מנוע. הפח התעקם. הוא חזר אחורה. אתה מגיע למצב של שחיקה, השחיקה היא השגרה. אתה עומד שם בשמש, אתה לא רואה מולך בני אדם, אתה רואה מולך סטטיסטים או אובייקטים שעוברים. אתה כבר נהיה אטום לבקשות שלהם, ואם בן אדם אומר לך 'אני חייב להגיע למקום כי אשתי ככה וככה או הילד שלי ככה וככה או אני חייב לבקר את הדודים שלי', אתה כבר נהיה אטום לבקשות האלה.

אתה זוכר מקרה כזה? אישה בהיריון שמנסה לעבור. אתה לא יכול להעביר אותה בגלל שאתה צריך לקבל אישורים מסוימים.

מאיפה היא רצתה לעבור? לעבור במחסום עצמו מכיוון עטרת לכיוון רמאללה, מצפון לדרום. אתה צריך לעכב אותם כי לא לכולם יש אישור לעשות את המעבר הזה.

היא הייתה באמבולנס? לא באמבולנס, ברכב פרטי. לוקח המון זמן עד שאתה מקבל את האישורים האלה. בביר זית היה מקרה שעיכבנו את כל המחסום לשם בדיקה. לפעמים אתה עוצר את התנועה לגמרי, זה יוצר פקקים מטורפים. זה יכול להיות גם כמה שעות. אנשים התחילו להתרעם, הפלסטינים התחילו לצאת מהרכבים, התחילו לצעוד ברגל לכיוון העמדה שלנו, להתקרב אלינו, והיה ירי באוויר על מנת להרתיע אותם מלהגיע קרוב, והם עצרו.