תודה על תרומתך לשוברים שתיקה
בחרו סכום:
25
50
100

250
500
1,000
או הזינו סכום:
ש"ח
אירו
דולר
פאונד

תשלום באמצעות Paypal / כרטיס אשראי
חד פעמי
חודשי
המחאות

המחאות לפקודת "שוברים שתיקה" ניתן לשלוח ל:

"שוברים שתיקה"
ת.ד. 51027
ת"א 6713206

העברה בנקאית

ניתן לבצע העברה בנקאית לחשבוננו:

חשבון 340211 בסניף 567 (בית אסיה) בבנק הפועלים

זיכוי מס בארה"ב

ניתן להעביר תרומה דרך החשבון שלנו ב"קרן החדשה", לקבלת זיכוי מס על תרומות בארה"ב: לחצו כאן

לזיכוי מס באירופה צרו עמנו קשר במייל info@shovrimshtika.org

לפרטים נוספים

info@shovrimshtika.org

הרשמה לניוזלטר
שלח
צפו בניוזלטרים קודמים
תפריט
ניוזלטר Twitter Facebook Instagram Spotify YouTube
חיפוש מתקדם
קטגוריות דרגות יחידות איזורים תקופות
אגוזאוגדת איו"שאוגדת עזהאוגדת עזה, חטיבה דרומיתאחרביסל"חבית המשפט הצבאיגבעתיגבעתי, גדוד רותםגבעתי, גדוד שקדגדוד 5033 (מילואים)גדוד אב"כגדוד ארזגדוד חרבגדוד חרובגדוד לביאגדוד נחשוןגדוד קרקלגדוד שמשוןגדס"ר נח"לגדס"ר צנחניםגולניגולני, גדוד 12גולני, גדוד 13דובדבןדובר צה"לדוכיפתהמינהל האזרחיהנדסה הנדסה, גדוד 601הנדסה, גדוד 603הנדסה, גדוד 605חטיבת כפירחטמ"ר אפריםחטמ"ר בנימיןחטמ"ר הבקעהחטמ"ר יהודהחטמ"ר עציוןחטמ"ר שומרוןחי"רחיל האוירחיל החינוךחיל היםחילוץ והדרכה (פיקוד העורף)חרמ"שחרמ"ש חטיבה 401חרמ"ש חטיבה 7יהלוםימ"סמ"צ מעבריםמג"במגלןמודיעיןמודיעין קרבימילואיםמילואים - גדוד 7490 (נשרים מגמלא)מילואים - גדוד חרמ"ש 8104מילואים - חטיבה 5מילואים - חטיבת אלכסנדרונימילואים - חטיבת ירושליםמילואים - פיקוד העורףמשטרה צבאיתמתפ"שנ"מנח"לנח"ל 50נח"ל 931נח"ל 932נח"ל חרדינצח יהודהסחלבסיירת יעלסמו"ר (יהלום)עוקץעורב נח"לעורב צנחניםפיקוד דרוםפלח"ן גבעתיפלח"ן נח"לפלח"ן צנחניםפלס"ר גבעתיפלס"ר גולניפלס"ר נח"לפלס"ר צנחניםפלס"ר שריון 401פלס"ר שריון 7צנחניםצנחנים 101צנחנים 202צנחנים 890קרקלשח"םשייטת 13שלדגשריוןשריון 188שריון 401שריון 500שריון 7שריון 7, גדוד 75שריון 8, גדוד 455 (מילואים)תותחניםתותחנים - איכוןתותחנים - רוכב שמייםתותחנים 402תותחנים 404תותחנים 405תותחנים 411תותחנים 55תותחנים 9305 (מילואים)תותחנים MLRSתותחנים מורןתותחנים מיתרתצפיתנית
שדות חיפוש חופשי
קטגוריות
דרגות
יחידות
איזורים
תקופות
עדויות טקסט אנחנו עושים פטרולים כל הלילה כי אין גדר, כי הם לא מאמינים בגדר
מספר קטלוגי: 122541
דרגה: סגן
יחידה: תותחנים
אזור: אזור חברון
סיווג עדות לפי קטגוריות:
[    ]
שירתת בשטחים?
בוא/י לדבר על זה!
חיילים וחיילות ששירתו במגוון תפקידי לחימה ותומכי לחימה בשטחים - בואו לתת עדות, בפנים גלויות או מבלי להיחשף.
בואו לשבור שתיקה.
למתן עדות ומידע נוסף:
info@shovrimshtika.org
722  צפיות    0  תגובות
אנחנו עושים פטרולים כל הלילה כי אין גדר, כי הם לא מאמינים בגדר
דרגה: סגן
יחידה: תותחנים
אזור: אזור חברון

גבעת הבוסטר זו גבעה שהיא לא חוקית, זה מאחז בעצם: כמה קרוואנים של משפחות פלוס קרוואן שמירה של החיילים. הוא הוקם לפני משהו כמו 15 שנה. זה מאוד קטן. ונגוהות (ההתנחלות הסמוכה למאחז) מוקף בכפרים ערביים. מה שהם (תושבי נגוהות) עשו – ככה הם טוענים כשהם מספרים על זה – הם רצו להראות לערבים שזה שלהם, שהערבים לא ירימו ראש – זו השפה שלהם – אז הם פשוט הקימו מאחז. גבעת הבוסטר יושבת מעל כפר ערבי.

מה קורה שם? שומרים שם מחלקה של חיילים כל השנה, מה שלא מונע מאנשים שחיים שם להיות שם או לא להיות שם. כלומר, שומרים שם בלי שום קשר. אם הם נמצאים שם או לא נמצאים שם – שומרים. אין גדר מסביב. הם טוענים שהם לא צריכים גדר, החיילים שומרים עליהם. אז אנחנו עושים פטרולים כל הלילה כי אין גדר, כי הם לא מאמינים בגדר.

כשהיית שם היו אנשים? היו שם אנשים כי שמרתי בפרק זמן של שבוע, יחד עם חגים. כשהיו חגים המאחז התרוקן. כלומר, אני שמרתי על הציוד שלהם. כולם הלכו, התפזרו למשפחות שלהם, ואנחנו היינו שומרי הציוד של המתנחלים שחיים שם. יש להם שם בית כנסת מאוד קטן ואין להם מניין, והם אנשים דתיים, לכן בתקופת החגים וגם בימי שישי ושבת הם צריכים להשלים מניין. עכשיו, הם לא יכולים לנסוע [בשבת או בחג] ,אז הם צריכים ללכת לנגוהות שנמצא 500 מטר [משם] בשביל להשלים מניין. אז בשביל לשמור על החיים שלהם, חוסמים את כל הכפרים הערביים, את כל הכבישים שלהם, למשהו כמו חצי שעה, ומחכים שהם יסיימו להתפלל. ואז הם חוזרים. כל פעם שהם רוצים לעשות איזושהי תנועה, חוסמים את כל הכפרים באזור.

איזה עוד תנועות חוץ מתפילות? תפילות זה הדבר המרכזי. גם בסופו של דבר כל פעם שמבקשים מהחיילים לחסום את הכבישים כי הם רוצים ללכת [לנגוהות], אז החיילים עושים כמבוקשם.

תן לי דוגמה קונקרטית. הם היו בתפילה של שמחת תורה. היו כמה תפילות במהלך היום, [ו]כל פעם הכפרים נחסמו, לדעתי שלוש-ארבע פעמים במהלך היום הזה. כל פעם ראית פקקים ענקיים בתוך כל הכפרים הערביים. [לפעמים] הם רוצים ללכת מנגוהות למאחז כדי להשלים אחד לשני מניין. הם לא יתכננו את זה ככה שיקלו על החיים של הערבים. אז הם הולכים, חוזרים, הולכים, חוזרים, הם מבקרים את האנשים, והערבים – שיחכו, שיעמדו.