תודה על תרומתך לשוברים שתיקה
בחרו סכום:
25
50
100

250
500
1,000
או הזינו סכום:
ש"ח
אירו
דולר
פאונד

תשלום באמצעות Paypal / כרטיס אשראי
חד פעמי
חודשי
המחאות

המחאות לפקודת "שוברים שתיקה" ניתן לשלוח ל:

"שוברים שתיקה"
ת.ד. 51027
ת"א 6713206

העברה בנקאית

ניתן לבצע העברה בנקאית לחשבוננו:

חשבון 340211 בסניף 567 (בית אסיה) בבנק הפועלים

זיכוי מס בארה"ב

ניתן להעביר תרומה דרך החשבון שלנו ב"קרן החדשה", לקבלת זיכוי מס על תרומות בארה"ב: לחצו כאן

לזיכוי מס באירופה צרו עמנו קשר במייל info@shovrimshtika.org

לפרטים נוספים

info@shovrimshtika.org

הרשמה לניוזלטר
שלח
צפו בניוזלטרים קודמים
תפריט
ניוזלטר Twitter Facebook Instagram Spotify YouTube
חיפוש מתקדם
קטגוריות דרגות יחידות איזורים תקופות
אגוזאוגדת איו"שאוגדת עזהאוגדת עזה, חטיבה דרומיתאחרביסל"חבית המשפט הצבאיגבעתיגבעתי, גדוד רותםגבעתי, גדוד שקדגדוד 5033 (מילואים)גדוד אב"כגדוד ארזגדוד חרבגדוד חרובגדוד לביאגדוד נחשוןגדוד קרקלגדוד שמשוןגדס"ר נח"לגדס"ר צנחניםגולניגולני, גדוד 12גולני, גדוד 13דובדבןדובר צה"לדוכיפתהמינהל האזרחיהנדסה הנדסה, גדוד 601הנדסה, גדוד 603הנדסה, גדוד 605חטיבה 5 (מילואים)חטיבת כפירחטמ"ר אפריםחטמ"ר בנימיןחטמ"ר הבקעהחטמ"ר יהודהחטמ"ר עציוןחטמ"ר שומרוןחי"רחיל האוירחיל החינוךחיל היםחילוץ והדרכה (פיקוד העורף)חרמ"שחרמ"ש חטיבה 401חרמ"ש חטיבה 7יהלוםימ"סמ"צ מעבריםמג"במגלןמודיעיןמודיעין קרבימילואיםמילואים - גדוד 7490 (נשרים מגמלא)מילואים - גדוד חרמ"ש 8104מילואים - חטיבת אלכסנדרונימילואים - חטיבת ירושליםמילואים - פיקוד העורףמשטרה צבאיתמתפ"שנ"מנח"לנח"ל 50נח"ל 931נח"ל 932נח"ל חרדיסחלבסיירת יעלסמו"ר (יהלום)עוקץעורב נח"לעורב צנחניםפיקוד דרוםפלח"ן גבעתיפלח"ן נח"לפלח"ן צנחניםפלס"ר גבעתיפלס"ר גולניפלס"ר נח"לפלס"ר צנחניםפלס"ר שריון 401פלס"ר שריון 7צנחניםצנחנים 101צנחנים 202צנחנים 890קרקלשח"םשייטת 13שלדגשריוןשריון 188שריון 401שריון 500שריון 7שריון 7, גדוד 75שריון 8, גדוד 455 (מילואים)תותחניםתותחנים - איכוןתותחנים - רוכב שמייםתותחנים 402תותחנים 404תותחנים 405תותחנים 411תותחנים 55תותחנים 9305 (מילואים)תותחנים MLRSתותחנים מורןתותחנים מיתרתצפיתנית
שדות חיפוש חופשי
קטגוריות
דרגות
יחידות
איזורים
תקופות
עדויות טקסט עוצר ביאטה
מספר קטלוגי: 103716
דרגה: סמ"ר
יחידה: גדוד לביא
אזור: אזור חברון
תקופה: 2002
סיווג עדות לפי קטגוריות:
[    ]
שירתת בשטחים?
בוא/י לדבר על זה!
חיילים וחיילות ששירתו במגוון תפקידי לחימה ותומכי לחימה בשטחים - בואו לתת עדות, בפנים גלויות או מבלי להיחשף.
בואו לשבור שתיקה.
למתן עדות ומידע נוסף:
info@shovrimshtika.org
106  צפיות    0  תגובות
עוצר ביאטה
דרגה: סמ"ר
יחידה: גדוד לביא
אזור: אזור חברון
תקופה: 2002

כשהיינו במסלול אז היה איזשהו שלב ששלחו אותנו לעשות עוצר ביטא. עכשיו יטא זה כפר של נראה לי איזה 100 אלף איש.

זה חתיכת כפר. כן. או 70 אלף איש. ואותנו שלחו ממש מעט אנשים. עכשיו, האופן שעשינו את זה, זה דבר ראשון שנכנסנו עם רכבים, וכורזים להם:ממנוע א-תג'וול, רוח אל בית, ממנוע א-תג'וול (ההודעה שצה"ל נוהג לכרוז הקוראת לסגור את החנויות ולחזור הביתה בערבית בזמן עוצר). בסוף התמקמנו באיזשהו מקום, אני חושב שסגרנו משהו כמו רחוב וחצי, זה היה לוגיסטית מה שהיינו מסוגלים לסגור, וזה היה העוצר ביטא. עכשיו, ברחוב וחצי הזה באמת היה, סגרנו אותו לחלוטין, אף אחד לא יכול היה לצאת מהבתים, והיה זריקות אבנים.עכשיו אנחנו, פעם ראשונה שקיבלנו, שהיינו באיזשהו מצב של, זה היה בשלב מאוד מוקדם שעלינו לקו, והיה עלינו זריקות אבנים.בעיקר ילדים. אנחנו ירינו כמויות אדירות של גומי ושל ררנ"גים(אמצעי לפיזור הפגנות) ושל זה. היה פעם אחת שאחד מהמפקדים אצלנו הלך והוא ראה איזה ילד רוקד, מנופף לו מאיזה גג, והוא כיוון את הנשק על הילד. בדרך כלל הילדים בורחים, הילד הזה המשיך לרקוד. אז הוא דפק לו כדור גומי בבטן. ואז הילד נפל,ואז הם עומדים שם והם מחכים שהילד יקום ואז הוא אומר: "וואי,וואי, אני מקווה שלא הרגתי אותו". בנקודה מסוימת הם ראו את הילד, לא יודע, קם והולך משם שפוף או משהו כזה. אבל טוב,תכל'ס אני מנסה להיזכר בהיי-לייטס של השבוע וחצי הזה, כי זה באמת היה שבוע וחצי של כאילו מטווח.

מה זאת אומרת? שבוע וחצי של הפגנות והפרות סדר? כן, אבל זה לא באמת היה הפרות סדר, זה די, לא זוכר רגע אחד שהרגשתי מאוים, שהאבנים באמת היו קרובות. זה היה ילדים וזה היה מרחוק. אבל אנחנו ירינו. גם ררנ"גים, גם גז מדמיע, גם גומי,ולא כיוונו, אני לא יודע אם מישהו כיוון באמת. בלי לפגוע. לא פגעו בהרבה, זה היה בעיקר רחוק. בסופו של דבר ילדים שנמצאים רחוק, אז אמנם האבנים לא מגיעות אבל גם אתה לא מגיע אף פעם עם הגומי.זה היה השבוע וחצי של ההפס"דים (הפרות סדר). שוב, באמת, אמרתי לך, רוב האירועים, מדובר באירועים נורא נקודתיים כי רוב השירות שלי הועבר בסיורים היקפיים, שעיקר מה שאני עושה זה אוכל בזה של שני (התנחלות בגזרה) ונוסע על הסיור ומציק לפלסטינים, בודק להם תעודות זהות, ומדי פעם נוסע לעשות מעצרים.

אז למה דווקא בשבוע וחצי הזה יש הפגנות? כי היינו בתוך הכפר, היינו בתוך יטא.

שבוע וחצי? כן, אפילו יותר, הגדוד היה שלושה שבועות. אנחנו התחלפנו עם הקבוצה השנייה. זה היה אחרי איזה פיגוע ירי והטענה שאמרו לנו,שהמטרה של העוצר הזה רק על האזור הזה, זה כדי לייצר מודיעין.עכשיו באיזשהו שלב היינו שם וכבר באמת לא הבנו מה קורה,למה אנחנו שם. באיזשהו שלב הגיע האוגדונר (מפקד האוגדה),אני זוכר שהוא הגיע, הוא ישב חמש דקות על המפות עם המג"ד ונגמר העוצר. ישב, הסתכלו על המפות, ונסענו משם. אבל שלושה שבועות היינו שם ככה.