תודה על תרומתך לשוברים שתיקה
בחרו סכום:
25
50
100

250
500
1,000
או הזינו סכום:
ש"ח
אירו
דולר
פאונד

תשלום באמצעות Paypal / כרטיס אשראי
חד פעמי
חודשי
המחאות

המחאות לפקודת "שוברים שתיקה" ניתן לשלוח ל:

"שוברים שתיקה"
ת.ד. 51027
ת"א 6713206

העברה בנקאית

ניתן לבצע העברה בנקאית לחשבוננו:

חשבון 340211 בסניף 567 (בית אסיה) בבנק הפועלים

זיכוי מס בארה"ב

ניתן להעביר תרומה דרך החשבון שלנו ב"קרן החדשה", לקבלת זיכוי מס על תרומות בארה"ב: לחצו כאן

לזיכוי מס באירופה צרו עמנו קשר במייל info@shovrimshtika.org

לפרטים נוספים

info@shovrimshtika.org

הרשמה לניוזלטר
שלח
צפו בניוזלטרים קודמים
תפריט
ניוזלטר Twitter Facebook Instagram Spotify YouTube
חיפוש מתקדם
קטגוריות דרגות יחידות איזורים תקופות
אגוזאוגדת איו"שאוגדת עזהאוגדת עזה, חטיבה דרומיתאחרביסל"חבית המשפט הצבאיגבעתיגבעתי, גדוד רותםגבעתי, גדוד שקדגדוד 5033 (מילואים)גדוד אב"כגדוד ארזגדוד חרבגדוד חרובגדוד לביאגדוד נחשוןגדוד קרקלגדוד שמשוןגדס"ר נח"לגדס"ר צנחניםגולניגולני, גדוד 12גולני, גדוד 13דובדבןדובר צה"לדוכיפתהמינהל האזרחיהנדסה הנדסה, גדוד 601הנדסה, גדוד 603הנדסה, גדוד 605חטיבה 5 (מילואים)חטיבת כפירחטמ"ר אפריםחטמ"ר בנימיןחטמ"ר הבקעהחטמ"ר יהודהחטמ"ר עציוןחטמ"ר שומרוןחי"רחיל האוירחיל החינוךחיל היםחילוץ והדרכה (פיקוד העורף)חרמ"שחרמ"ש חטיבה 401חרמ"ש חטיבה 7יהלוםימ"סמ"צ מעבריםמג"במגלןמודיעיןמודיעין קרבימילואיםמילואים - גדוד 7490 (נשרים מגמלא)מילואים - גדוד חרמ"ש 8104מילואים - חטיבת אלכסנדרונימילואים - חטיבת ירושליםמילואים - פיקוד העורףמשטרה צבאיתמתפ"שנ"מנח"לנח"ל 50נח"ל 931נח"ל 932נח"ל חרדיסחלבסיירת יעלסמו"ר (יהלום)עוקץעורב נח"לעורב צנחניםפיקוד דרוםפלח"ן גבעתיפלח"ן נח"לפלח"ן צנחניםפלס"ר גבעתיפלס"ר גולניפלס"ר נח"לפלס"ר צנחניםפלס"ר שריון 401פלס"ר שריון 7צנחניםצנחנים 101צנחנים 202צנחנים 890קרקלשח"םשייטת 13שלדגשריוןשריון 188שריון 401שריון 500שריון 7שריון 7, גדוד 75שריון 8, גדוד 455 (מילואים)תותחניםתותחנים - איכוןתותחנים - רוכב שמייםתותחנים 402תותחנים 404תותחנים 405תותחנים 411תותחנים 55תותחנים 9305 (מילואים)תותחנים MLRSתותחנים מורןתותחנים מיתרתצפיתנית
שדות חיפוש חופשי
קטגוריות
דרגות
יחידות
איזורים
תקופות
על הכיבוש שוברים שתיקה מגיבים לנסיונות ההכפשה
[    ]
מה אתם יכולים לעשות?
הזמינו אותנו להרצאה או חוג בית אצלכם בסלון, לשיחה פתוחה עם החברים והמשפחה, כדי ללמוד עוד עלינו ועל המשימה אליה נשלחנו.
צאו איתנו לשטח(ים) ובואו לראות את המציאות בעצמכם. הצטרפו אלינו לסיור עם החיילים ששירתו שם.
הפעילות שלנו אפשרית תודות לתרומות של אנשים פרטיים כמוכם, עזרו לנו להמשיך לשבור את השתיקה. כל תרומה, קטנה כגדולה, מחזקת אותנו ואת הפעילות שלנו.
2,980  צפיות      תגובות
שוברים שתיקה מגיבים לנסיונות ההכפשה

בימים האחרונים אנו עדים, לא בפעם הראשונה, לניסיונות הכפשה מצד ארגוני ימין קיצוני, בעלי מאפיינים פאשיסטיים – דוגמת ‘אם-תרצו’ – ששמו להם למטרה להביא לדה-לגיטימציה של ארגוני זכויות אדם ישראליים.

התקפות חוזרות ונשנות אלה, העוסקות במקורות המימון של ארגון שוברים שתיקה, הן ניסיון אומלל להסיט את השיח הציבורי מדיון ענייני ומעמיק בעדויותיהם של החיילים אשר לחמו במבצע “צוק איתן”. בכך מזלזלים ופוגעים ארגונים אלו בחיילי וקציני צה”ל.

בניגוד לארגון “שוברים שתיקה”, דווקא ארגוני הימין הקיצוניים הם אלו אשר פועלים בחשיכה ומסתירים את רשימת התורמים שלהם באופן מלא או חלקי.

מפרסומים בתקשורת, עולה כי בין הגופים התומכים בארגוני הימין הקיצוני הנ”ל, נמצאים גם גורמים אנטישמיים (למשל, הכומר האוונגליסט ג’ון הייגי), וכן קרנות שנוסדו ומנוהלות בפועל על ידי מחבלים מורשעים (כמו זאב חבר ונתן נתנזון).

בניגוד למנהגנו, החלטנו להגיב לדברים בכדי להדגיש עד כמה מגוחכות הטענות.

אחת משלל הטענות המופרכות שהועלו על ידי הארגונים בימים האחרונים נוגעת לקרן International Humanitarian Law and Human Rights Secretariat.קרן זו הינה גוף המשותף לארבע מדינות אירופאיות (שוודיה, שוויץ, הולנד ודנמרק) ומטרתה קידום הגנה על זכויות אדם ושמירה על כללי המשפט הבינלאומי. משרדיה האדמיניסטרטיביים של הקרן נמצאים ברמאללה. הקרן תומכת בארגונים ישראליים ופלסטינים המקדמים נושאים אלו ופועלת בשקיפות מלאה. כלל הארגונים הנתמכים על ידה, בהם “שוברים שתיקה”, “בצלם”, “במקום” ועוד,  מופיעים בפירוט נרחב באתר האינטרנט שלה.

“שוברים שתיקה” גאים להיתמך על ידי קרן ששמה לה למטרה לקדם מטרות אלו, כמו בשאר הגופים והפרטים אשר מאפשרים את פעילות הארגון.

רשימת התורמים המלאה של “שוברים שתיקה” מופיעה מאז ומתמיד באתר האינטרנט של הארגון שפועל בשקיפות מלאה אף בהיבט זה.

*הבהרה: ביום 6 במאי פרסמנו את תגובתנו להאשמות חסרות שחר של ארגונים שונים בנוגע למקורות המימון שלנו. בניסוח התגובה נפלה טעות. אנחנו מבקשים להבהיר שהגם שאנחנו סבורים ש-NGO Monitor הוא ארגון ימין קיצוני הפועל לדה-לגיטימציה של ארגוני זכויות ישראלים, שאר הפרטים שהופיעו בתגובתנו אינם מתייחסים אליו אלא לארגון “אם תרצו” וארגוני ימין אחרים.

תוכן דומה

ספוילר: חוק "שוברים שתיקה" לא יעזור


"התיקון הזה מזלזל בתלמידים, במחנכים ובמנהלים של מערכת החינוך. הוא ממשיך ומצר את מרחב הפעולה שלהם כדי שחלילה לא ישמעו תלמידיהם את הספקות שארגוני חברה אזרחית מבקשים להטיל במציאות הקיימת"

לפיד מציע עסקה מלוכלכת


"כבר 51 שנה אנו שולחים חיילים לתחזק משטר צבאי בשטחים. זו המדיניות ארוכת הטווח ביותר של הממשלות, ויש לה השלכות צבאיות, משפטיות, מדיניות וכלכליות. איננו יכולים להרשות לעצמנו להתייחס למדיניות הזאת כמו אל סוד קטן ומלוכלך."

עם "שוברים שתיקה" ו"בצלם" על אפו וחמתו של בנט


לא ייתכן דיון רציני בסוגיית הכיבוש, בלי שיישמע קולם של "שוברים שתיקה", "בצלם" ודומיהם ותיראה הפרספקטיבה שלהם.