תודה על תרומתך לשוברים שתיקה
בחרו סכום:
25
50
100

250
500
1,000
או הזינו סכום:
ש"ח
אירו
דולר
פאונד

תשלום באמצעות Paypal
חד פעמי
חודשי
המחאות

המחאות לפקודת "שוברים שתיקה" ניתן לשלוח ל:

"שוברים שתיקה"
ת.ד. 51027
ת"א 6713206

העברה בנקאית

ניתן לבצע העברה בנקאית לחשבוננו:

חשבון 340219 בסניף 608 (ארלוזורוב) בבנק הפועלים

זיכוי מס בארה"ב ובריטניה

ניתן להעביר תרומה באינטרנט דרך החשבון שלנו ב'ישראל תורמת', לקבלת זיכוי מס על תרומות בארה"ב ובריטניה לחצו כאן

לפרטים נוספים

info@shovrimshtika.org

הרשמה לניוזלטר
שלח
צפו בניוזלטרים קודמים
תפריט
ניוזלטר Twitter Facebook YouTube
חיפוש מתקדם
קטגוריות דרגות יחידות איזורים תקופות
אגוזאוגדת איו"שאוגדת עזהאוגדת עזה, חטיבה דרומיתאחרביסל"חבית המשפט הצבאיגבעתיגבעתי, גדוד רותםגבעתי, גדוד שקדגדוד 5033 (מילואים)גדוד אב"כגדוד ארזגדוד חרבגדוד חרובגדוד לביאגדוד נחשוןגדוד קרקלגדוד שמשוןגדס"ר נח"לגדס"ר צנחניםגולניגולני, גדוד 12גולני, גדוד 13דובדבןדובר צה"לדוכיפתהנדסה הנדסה, גדוד 601הנדסה, גדוד 603הנדסה, גדוד 605חטיבת כפירחטמ"ר אפריםחטמ"ר בנימיןחטמ"ר יהודהחטמ"ר עציוןחטמ"ר שומרוןחי"רחיל האוירחיל החינוךחיל היםחילוץ והדרכה (פיקוד העורף)חרמ"שחרמ"ש חטיבה 401חרמ"ש חטיבה 7יהלוםימ"סמ"צ מעבריםמג"במגלןמודיעיןמודיעין קרבימילואיםמילואים - גדוד 7490 (נשרים מגמלא)מילואים - גדוד חרמ"ש 8104מילואים - חטיבה 5מילואים - חטיבת אלכסנדרונימילואים - חטיבת ירושליםמילואים - פיקוד העורףמילואים - שריון 455מנהל אזרחימשטרה צבאיתנ"מנח"לנח"ל 50נח"ל 931נח"ל 932נח"ל חרדיסחלבסיירת יעלסמו"ר (יהלום)עוקץעורב נח"לעורב צנחניםפיקוד דרוםפלח"ן גבעתיפלח"ן נח"לפלח"ן צנחניםפלס"ר גבעתיפלס"ר נח"לפלס"ר צנחניםפלס"ר שריון 401פלס"ר שריון 7צנחניםצנחנים 101צנחנים 202צנחנים 890קרקלשח"םשייטת 13שלדגשריוןשריון 188שריון 401שריון 500שריון 7שריון 75תותחניםתותחנים - איכוןתותחנים - רוכב שמייםתותחנים 402תותחנים 404תותחנים 405תותחנים 411תותחנים 55תותחנים 9305 (מילואים)תותחנים MLRSתותחנים מורןתותחנים מיתרתצפיתנית
שדות חיפוש חופשי
קטגוריות
דרגות
יחידות
איזורים
תקופות
על הכיבוש שטח G – עדויות חיילים על הכיבוש בעזה
[    ]
מה אתם יכולים לעשות?
הזמינו אותנו להרצאה או חוג בית אצלכם בסלון, לשיחה פתוחה עם החברים והמשפחה, כדי ללמוד עוד עלינו ועל המשימה אליה נשלחנו.
צאו איתנו לשטח(ים) ובואו לראות את המציאות בעצמכם. הצטרפו אלינו לסיור עם החיילים ששירתו שם.
הפעילות שלנו אפשרית תודות לתרומות של אנשים פרטיים כמוכם, עזרו לנו להמשיך לשבור את השתיקה. כל תרומה, קטנה כגדולה, מחזקת אותנו ואת הפעילות שלנו.
9,590  צפיות      תגובות
שטח G – עדויות חיילים על הכיבוש בעזה

הקראת עדויות של חיילים ששירתו בעזה ביום שישי, 25.05.18, בכיכר הבימה בת”א בשעה 11:00

הצטרפו אלינו ביום ו’ ה25.5, להקריא עדויות של חיילים ששירתו ברצועת עזה, מפרוץ האינתיפאדה השנייה והלאה, והחליטו לשבור שתיקה.

העדויות יעסקו בחוויות החיילים שנשלחו להוציא לפועל את הכיבוש בעזה – ביבשה, באוויר ובים, בסבבי לחימה כמו גם בתקופות של שגרה, לפני ואחרי ההתנתקות – ויהוו רקע להיכרות והבנה מעמיקות יותר של אופי השליטה של מדינת ישראל ברצועה, שהובילה לאירועים הקשים בהם חזינו בשבועות האחרונים.

למעלה מ- 60 ההרוגים בגבול עזה בימים האחרונים מצטרפים לעשרות העזתים שכבר נורו למוות מאש צה”ל מאז החלו ההפגנות בעזה בסוף חודש מרץ. המספר הבלתי נתפס הזה מעיד על מדיניות מעוותת ומתירנית של פתיחה באש, ומוכיח פעם נוספת שמבחינת מדינת ישראל דמם של הפלסטינים בכלל, והעזתים בפרט, הוא הפקר. בתור חיילים ששרתו ברצועה, אנחנו יודעים שירי קטלני חייב להיות המוצא האחרון לאחר שכל האמצעים מוצו.

מעדויותיהם של עשרות חיילים ששירתו ברצועה בסבבי האלימות האחרונים עולה תמונה קשה אך ברורה – לא מדובר פה בטעות, אלא במדיניות סדורה של ירי. גם הקביעה בדיעבד שההרוגים הם פעילי חמאס לא תשנה את האקראיות והקלות הבלתי נסבלת שבה ירה צה”ל בעשרות מפגינים בלתי חמושים שלא היו ברשימת מבוקשים ולא היוו יעד מודיעיני.

כשישראל נלחמת בעזה, היא לא נלחמת במדינת אויב, אלא בנתינים שחיים תחת שליטתה הצבאית. כשצה”ל יורה, הוא לא עומד על גבול בין שתי מדינות ריבוניות, כי אם על הגדר שמפרידה בין מדינת ישראל לבין השטחים שכבשה. בעזה חיים מיליוני בני אדם תחת כיבוש ישראלי ארוך שנים. השליטה שלנו ברצועת עזה נראית שונה מהשליטה שלנו בגדה המערבית, אבל היא הרסנית ואלימה לא פחות, ויש לשים לה סוף. את המאורעות החמורים שמתרחשים ברצועה בשבועות האחרונים יש לראות על רקע מדיניות כיבוש של חמישים שנה ששוחקת את נפשנו, מקהה את חושינו ומשכיחה מאיתנו את אמות המוסר והאנושיות הבסיסית.

אי אפשר לשלוט בעם אחר מבלי להפעיל אלימות ולפגוע בחפים מפשע. זכותנו לביטחון אינה מתירה את דמם של אלפי מפגינים שנורו באש חיה ואנחנו מסרבים לשתוק כשהפתרון היחיד של הממשלה הוא לשלוח אותנו שוב ושוב לעזה לעוד אלימות וכיבוש.

הצטרפו לעמוד האירוע בפייסבוק

קראו עדויות חיילים על השירות שלהם בעזה

תמכו בנו ועזרו לעוד חיילים לשבור את השתיקה

תוכן דומה

ספוילר: חוק "שוברים שתיקה" לא יעזור


"התיקון הזה מזלזל בתלמידים, במחנכים ובמנהלים של מערכת החינוך. הוא ממשיך ומצר את מרחב הפעולה שלהם כדי שחלילה לא ישמעו תלמידיהם את הספקות שארגוני חברה אזרחית מבקשים להטיל במציאות הקיימת"

לפיד מציע עסקה מלוכלכת


"כבר 51 שנה אנו שולחים חיילים לתחזק משטר צבאי בשטחים. זו המדיניות ארוכת הטווח ביותר של הממשלות, ויש לה השלכות צבאיות, משפטיות, מדיניות וכלכליות. איננו יכולים להרשות לעצמנו להתייחס למדיניות הזאת כמו אל סוד קטן ומלוכלך."

עם "שוברים שתיקה" ו"בצלם" על אפו וחמתו של בנט


לא ייתכן דיון רציני בסוגיית הכיבוש, בלי שיישמע קולם של "שוברים שתיקה", "בצלם" ודומיהם ותיראה הפרספקטיבה שלהם.