תודה על תרומתך לשוברים שתיקה
בחרו סכום:
25
50
100

250
500
1,000
או הזינו סכום:
ש"ח
אירו
דולר
פאונד

תשלום באמצעות Paypal / כרטיס אשראי
חד פעמי
חודשי
המחאות

המחאות לפקודת "שוברים שתיקה" ניתן לשלוח ל:

"שוברים שתיקה"
ת.ד. 51027
ת"א 6713206

העברה בנקאית

ניתן לבצע העברה בנקאית לחשבוננו:

חשבון 340211 בסניף 567 (בית אסיה) בבנק הפועלים

זיכוי מס בארה"ב

ניתן להעביר תרומה דרך החשבון שלנו ב"קרן החדשה", לקבלת זיכוי מס על תרומות בארה"ב: לחצו כאן

לזיכוי מס באירופה צרו עמנו קשר במייל info@shovrimshtika.org

לפרטים נוספים

info@shovrimshtika.org

הרשמה לניוזלטר
שלח
צפו בניוזלטרים קודמים
תפריט
ניוזלטר Twitter Facebook Instagram Spotify YouTube
חיפוש מתקדם
קטגוריות דרגות יחידות איזורים תקופות
אגוזאוגדת איו"שאוגדת עזהאוגדת עזה, חטיבה דרומיתאחרביסל"חבית המשפט הצבאיגבעתיגבעתי, גדוד רותםגבעתי, גדוד שקדגדוד 5033 (מילואים)גדוד אב"כגדוד ארזגדוד חרבגדוד חרובגדוד לביאגדוד נחשוןגדוד קרקלגדוד שמשוןגדס"ר נח"לגדס"ר צנחניםגולניגולני, גדוד 12גולני, גדוד 13דובדבןדובר צה"לדוכיפתהמינהל האזרחיהנדסה הנדסה, גדוד 601הנדסה, גדוד 603הנדסה, גדוד 605חטיבה 5 (מילואים)חטיבת כפירחטמ"ר אפריםחטמ"ר בנימיןחטמ"ר הבקעהחטמ"ר יהודהחטמ"ר עציוןחטמ"ר שומרוןחי"רחיל האוירחיל החינוךחיל היםחילוץ והדרכה (פיקוד העורף)חרמ"שחרמ"ש חטיבה 401חרמ"ש חטיבה 7יהלוםימ"סמ"צ מעבריםמג"במגלןמודיעיןמודיעין קרבימילואיםמילואים - גדוד 7490 (נשרים מגמלא)מילואים - גדוד חרמ"ש 8104מילואים - חטיבת אלכסנדרונימילואים - חטיבת ירושליםמילואים - פיקוד העורףמשטרה צבאיתמתפ"שנ"מנח"לנח"ל 50נח"ל 931נח"ל 932נח"ל חרדיסחלבסיירת יעלסמו"ר (יהלום)עוקץעורב נח"לעורב צנחניםפיקוד דרוםפלח"ן גבעתיפלח"ן נח"לפלח"ן צנחניםפלס"ר גבעתיפלס"ר גולניפלס"ר נח"לפלס"ר צנחניםפלס"ר שריון 401פלס"ר שריון 7צנחניםצנחנים 101צנחנים 202צנחנים 890קרקלשח"םשייטת 13שלדגשריוןשריון 188שריון 401שריון 500שריון 7שריון 7, גדוד 75שריון 8, גדוד 455 (מילואים)תותחניםתותחנים - איכוןתותחנים - רוכב שמייםתותחנים 402תותחנים 404תותחנים 405תותחנים 411תותחנים 55תותחנים 9305 (מילואים)תותחנים MLRSתותחנים מורןתותחנים מיתרתצפיתנית
שדות חיפוש חופשי
קטגוריות
דרגות
יחידות
איזורים
תקופות
הודעות לעיתונות הצהרת תמיכה משותפת בסוכנות אונר”א
[    ]
מה אתם יכולים לעשות?
הזמינו אותנו להרצאה או חוג בית אצלכם בסלון, לשיחה פתוחה עם החברים והמשפחה, כדי ללמוד עוד עלינו ועל המשימה אליה נשלחנו.
צאו איתנו לשטח(ים) ובואו לראות את המציאות בעצמכם. הצטרפו אלינו לסיור עם החיילים ששירתו שם.
הפעילות שלנו אפשרית תודות לתרומות של אנשים פרטיים כמוכם, עזרו לנו להמשיך לשבור את השתיקה. כל תרומה, קטנה כגדולה, מחזקת אותנו ואת הפעילות שלנו.
43  צפיות      תגובות
הצהרת תמיכה משותפת בסוכנות אונר”א

אנו, ארגוני זכויות אדם וחברה אזרחית הפועלים בישראל ובשטחים הפלסטינים הכבושים, מביעים את דאגתנו העמוקה מפני החלטתן של 18 מדינות להשעות את המימון לסוכנות הסעד והתעסוקה של האו”ם לפליטי פלסטין במזרח הקרוב (אונר”א), בתגובה להאשמות על מעורבותם של 12 עובדי הסוכנות במתקפת ה-7 באוקטובר. אל מול המשבר ההומניטרי החריף ברצועת עזה ודיווחים על כ-100,000 פלסטינים – המהווים כ-5% מאוכלוסיית עזה כולה – אשר נהרגו, נפצעו או שהוגדרו כנעדרים, הצורך בסיוע ההומניטרי שמעניקה אונר”א מעולם לא היה דחוף יותר.

בעוד שהחשדות למעורבותם של מספר עובדי אונר”א במתקפה על ישראל ובפעילויות חמאס הינן חמורות ביותר, אין בהן להצדיק הקפאה ענישתית של מימון הסוכנות. חשוב להדגיש כי סוכנות אונר”א נקטה בכל הפעולות הנדרשות לטיפול בטענות שהובאו נגדה, לרבות פיטורי העובדים המעורבים – אשר מהווים חלק מזערי מכוח עבודה המונה 30,000 עובדים ועובדות מקומיים ובינלאומיים – ופתיחה בחקירה לבחינת ההתנהלות הארגוניות בסוכנות. אין לאפשר לפעולותיהם של מעטים להאפיל על העבודה ההומניטרית החיונית של אונר”א או להצדיק ענישה קולקטיבית נגד אוכלוסיית הפליטים הפלסטינים – בייחוד בתקופה שבה מאמצי הסיוע של הסוכנות נחוצים מאי פעם.

השעית המימון על ידי תורמיה העיקריים של הסוכנות מסכנת את יכולתה לספק סיוע מציל חיים ללמעלה משני מיליון תושבי ותושבות עזה התלויים בשירותיה. אל מול המתקפה הצבאית המתמשכת ברצועת עזה אשר גרמה לרעב המוני ולהתפרצות מחלות, הפסקת פעילויות הסיוע של אונר”א עלולה להוביל לפגיעה אנושה באוכלוסייה הסובלת ממילא מתנאי חיים קשים ביותר.

בין אם יימצאו לבסוף אשמים חלקם, כללם, או אף אחד מעובדי הסוכנות, אסור לאפשר לדבר לשרת נרטיב שמטרתו ערעור הלגיטימציה והתמיכה באונר”א בקרב תורמיה והקהילה הבינלאומית. אנו קוראים וקוראות למדינות שהשעו את תרומותיהן לחזור בהן מהחלטותיהן ואף להגביר את הסיוע ההומניטרי החיוני לתושבי ותושבות רצועת עזה והאיזור. יתרה מכך, אנו קוראים וקוראות לכלל המדינות להפעיל לחץ על ישראל במטרה להבטיח שזו תעמוד בצעדים הביניים שדרש בית הדין הבינלאומי לצדק, המחייבים נקיטה של כל הפעולות הנדרשות למניעת פגיעה מכוונת באזרחים ולהכנסת סיוע הומניטרי לרצועת עזה. דרישה זו מדגישה את החשיבות העליונה שבהימנעות מכל פעולה שמטרתה חיסול או הגברת הדה-לגיטימציה של גוף הסיוע העיקרי לעם הפלסטיני. אל מול משבר הומניטרי חסר תקדים, הצלת חיי אדם חייבת לעמוד בראש סדר העדיפויות. הצורך בסיוע הומניטרי דחוף יותר מתמיד. למרבה הצער, עבור רבים הסיוע יגיע מאוחר מדי.

רופאים לזכויות אדם | בצלם | שוברים שתיקה | גישה | מחסום ווטש | עיר עמים | לוחמים לשלום

תוכן דומה

ארגוני חברה אזרחית וארגוני זכויות אדם בישראל קוראים להפסקת אש


"אנו החתומים מטה, ארגוני חברה אזרחית וארגוני זכויות אדם בישראל, קוראים להפסקת אש מיידית ברצועת עזה ולשחרורם המיידי של החטופים המוחזקים בה. הפסקת אש מיידית תמנע אובדן נוסף של חיי אזרחים ותאפשר גישה של סיוע חיוני לעזה כדי לתת מענה לאסון ההומניטרי חסר-התקדים המתחולל בה. "

קריאה בהולה לקהילה הבינלאומית - עצרו את הטרנספר בגדה המערבית


"אנו, ארגוני זכויות אדם וחברה אזרחית בישראל, החתומים מטה, קוראים לקהילה הבינלאומית לפעול בדחיפות להפסקת גל האלימות של מתנחלים, שנעשה בתמיכת המדינה, ואשר מוביל ויוביל לגירוש של קהילות פלסטיניות בגדה המערבית."

להחזיר את החטופים הביתה עכשיו


אנחנו קוראים לממשלת ישראל לפעול עכשיו כדי להחזיר הביתה את החטופים עכשיו. חיים, בריאים ושלמים. זה אפשרי. אין לממשלה את המנדט לוותר על החטופים. אין לה את המנדט לברוח מאחריותה כלפי האנשים האלה. 200 חטופים בעזה. זה אפשרי,זה הכרחי, זו חובתנו.