תודה על תרומתך לשוברים שתיקה
בחרו סכום:
25
50
100

250
500
1,000
או הזינו סכום:
ש"ח
אירו
דולר
פאונד

תשלום באמצעות Paypal / כרטיס אשראי
חד פעמי
חודשי
המחאות

המחאות לפקודת "שוברים שתיקה" ניתן לשלוח ל:

"שוברים שתיקה"
ת.ד. 51027
ת"א 6713206

העברה בנקאית

ניתן לבצע העברה בנקאית לחשבוננו:

חשבון 340211 בסניף 567 (בית אסיה) בבנק הפועלים

זיכוי מס בארה"ב

ניתן להעביר תרומה דרך החשבון שלנו ב"קרן החדשה", לקבלת זיכוי מס על תרומות בארה"ב: לחצו כאן

לזיכוי מס באירופה צרו עמנו קשר במייל info@shovrimshtika.org

לפרטים נוספים

info@shovrimshtika.org

הרשמה לניוזלטר
שלח
צפו בניוזלטרים קודמים
תפריט
ניוזלטר Twitter Facebook Instagram Spotify YouTube
חיפוש מתקדם
קטגוריות דרגות יחידות איזורים תקופות
אגוזאוגדת איו"שאוגדת עזהאוגדת עזה, חטיבה דרומיתאחרביסל"חבית המשפט הצבאיגבעתיגבעתי, גדוד רותםגבעתי, גדוד שקדגדוד 5033 (מילואים)גדוד אב"כגדוד ארזגדוד חרבגדוד חרובגדוד לביאגדוד נחשוןגדוד קרקלגדוד שמשוןגדס"ר נח"לגדס"ר צנחניםגולניגולני, גדוד 12גולני, גדוד 13דובדבןדובר צה"לדוכיפתהמינהל האזרחיהנדסה הנדסה, גדוד 601הנדסה, גדוד 603הנדסה, גדוד 605חטיבה 5 (מילואים)חטיבת כפירחטמ"ר אפריםחטמ"ר בנימיןחטמ"ר הבקעהחטמ"ר יהודהחטמ"ר עציוןחטמ"ר שומרוןחי"רחיל האוירחיל החינוךחיל היםחילוץ והדרכה (פיקוד העורף)חרמ"שחרמ"ש חטיבה 401חרמ"ש חטיבה 7יהלוםימ"סמ"צ מעבריםמג"במגלןמודיעיןמודיעין קרבימילואיםמילואים - גדוד 7490 (נשרים מגמלא)מילואים - גדוד חרמ"ש 8104מילואים - חטיבת אלכסנדרונימילואים - חטיבת ירושליםמילואים - פיקוד העורףמשטרה צבאיתמתפ"שנ"מנח"לנח"ל 50נח"ל 931נח"ל 932נח"ל חרדיסחלבסיירת יעלסמו"ר (יהלום)עוקץעורב נח"לעורב צנחניםפיקוד דרוםפלח"ן גבעתיפלח"ן נח"לפלח"ן צנחניםפלס"ר גבעתיפלס"ר נח"לפלס"ר צנחניםפלס"ר שריון 401פלס"ר שריון 7צנחניםצנחנים 101צנחנים 202צנחנים 890קרקלשח"םשייטת 13שלדגשריוןשריון 188שריון 401שריון 500שריון 7שריון 7, גדוד 75שריון 8, גדוד 455 (מילואים)תותחניםתותחנים - איכוןתותחנים - רוכב שמייםתותחנים 402תותחנים 404תותחנים 405תותחנים 411תותחנים 55תותחנים 9305 (מילואים)תותחנים MLRSתותחנים מורןתותחנים מיתרתצפיתנית
שדות חיפוש חופשי
קטגוריות
דרגות
יחידות
איזורים
תקופות
הצהרת נגישות
[    ]
מה אתם יכולים לעשות?
הזמינו אותנו להרצאה או חוג בית אצלכם בסלון, לשיחה פתוחה עם החברים והמשפחה, כדי ללמוד עוד עלינו ועל המשימה אליה נשלחנו.
צאו איתנו לשטח(ים) ובואו לראות את המציאות בעצמכם. הצטרפו אלינו לסיור עם החיילים ששירתו שם.
הפעילות שלנו אפשרית תודות לתרומות של אנשים פרטיים כמוכם, עזרו לנו להמשיך לשבור את השתיקה. כל תרומה, קטנה כגדולה, מחזקת אותנו ואת הפעילות שלנו.
6,102  צפיות      תגובות
הצהרת נגישות

גולשות וגולשים יקרות ויקרים,

‘שוברים שתיקה’ שם דגש רב על החשיבות שבהנגשת אתר האינטרנט לכל גולש. במסגרת שדרוג האתר, עשינו כל שביכולתנו על מנת לאפשר גם לאנשים עם מוגבלות לגלוש בקלות ובנוחות.

מטרת הנגשת האתר הינה לאפשר גם לאנשים עם מוגבלויות בראייה או בשמיעה, לבעלי מוגבלות תנועה בידיים, לבעלי לקויות קוגניטיביות, ולאנשים המתקשים בתפעול המחשב להצליח לנווט בין דפי האתר בצורה הטובה ביותר.

אם נתקלתם בבעיית נגישות או שיש לכם הצעה אנא צרו עמנו קשר, ונשמח לסייע ולתקן: info@shovrimshtika.org

עמידה בתקנים

 • האתר נגיש ברמה AA , ועומד בתקנות הנגישות הישראליות, המבוססות על סטנדרט WCAG 2.0 של ארגון התקינה העולמי W3C .
 • כל העמודים באתר זה כתובים בקוד תקין HTML5. כתיבה בקוד תקין מבטיחה עבודה תקינה של טכנולוגיות מסייעות בהם משתמשים אנשים עם מוגבלות (כגון קוראי-מסך לשימושם של עיוורים).
 • אמצעי הניווט וההתמצאות באתר פשוטים ונוחים לשימוש.
 • האתר עוצב בצבעים ניגודיים המאפשרים שימוש מיטבי לכבדי ראייה ועוורי צבעים.
 • לאובייקטים גראפיים יש חלופה טקסטואלית (alt) אשר מתארת את תוכן האובייקט או הפעולה שלחיצה על אובייקט זה תייצר.
 • הטפסים באתר נגישים לקוראי מסך ומשתמשי מקלדת.
 • כל התפריטים בנויים באמצעות רשימות כדי לאפשר התמצאות נוחה.
 • תכני האתר כתובים בשפה פשוטה וברורה ומאורגנים היטב באמצעות כותרות ורשימות.
 • האתר מותאם לתצוגה בדפדפנים הנפוצים ולשימוש בטלפון הסלואלרי.

שימוש באתר

 • אפשר לשנות את גודל הטקסטים באתר באמצעות האפשרות המובנית בדפדפן האינטרנט על ידי לחיצה על CTRL וסימן הפלוס או המינוס, בהתאמה.
 • בדפדפן ניתן גם לשנות את הגופן באופן קבוע. הנחיות על כך ניתן למצוא באמצעות לחיצה על F1 ופתיחת מסכי העזרה. שינויים אלה עשויים להשפיע גם על הגלישה באתרים נוספים. ייתכן שחלקם לא יגיבו לשינויים משום שהם אינם נגישים.
 • לחיצה חוזרת ונשנית על המקש Tab תעביר אתכם בין הקישורים השונים בעמוד. לחיצה על Enter תפעיל את הקישור. שימו לב, לחיצה על Tab תעביר אתכם לקישור הבא ולחיצה על Shift + Tab תחזיר אתכם לקישור הקודם.

 

תוכן דומה

מתוך הפייסבוק שלנו


את זה הוא אומר אחרי שאתמול מתנחלים מיצהר ועדי עד כרתו עצים של פלסטינים, רדפו עם מוט ברזל אחר פלסטיני וריססו גז מדמיע על מג"בניקים. אתמול. איכשהו שומעים לאחרונה הרבה את המסר הזה על "אנרכיסטים מהשמאל", אבל משום מה אלו תמיד מתנחלים שממש מתועדים מבצעים את האלימות הזו. מנהיגי המתנחלים פשוט המציאו "אלימות אנרכיסטים" כדי לא להתמודד עם אלימות המתנחלים שגואה בשטח כבר חודשים. תמשיכו להעמיד פנים שאין אלימות מתנחלים, שהביטוי "פוגעני", שחבל שבכלל מתייחסים לזה. בואו נראה באמת איך זה יגמר.

מתוך הפייסבוק שלנו


אתמול, כמנכ"ל שוברים שתיקה, אבנר גבריהו, ניסה לדבר על הסיבות שאלימות מתנחלים פורחת בגדה, מנע ממנו יו"ר הוועדה, ח"כ רם בן ברק - Ram Ben Barak, מלהמשיך לדבר. זה הטקסט שהוא לא רצה שתשמעו: הדיון הזה אינו מובן מאליו במציאות הנוכחית בישראל, עד כמה קיומו נדיר ושברירי. לכן גם הדיון הזה משמעותי כל כך, ואנחנו לא יכולים להרשות לעצמנו לבזבז אף דקה. בטח לא בשקרים מוסכמים, בדיבורים מסביב לנושא עצמו, בשעירים לעזאזל. אז אנחנו יכולים לדבר על מתנחלים אלימים ותודה לאל יש הרבה מה לומר. רק אתמול כמה מהם תקפו מג"בניקים ביצהר. קל לגנות מתנחלים אלימים. כולם יצאו מרוצים ובהרגשה שהם עשו משהו. אבל הדיון הזה נדיר מכדי שנבזבז אותו על הסחות דעת. כי המתנחלים האלימים הם לא הבעיה באלימות מתנחלים. הם הנתון. הבעיה היא המערכת שמאפשרת לאלימות הזו להתקיים, וזה כבר נושא שקצת פחות קל לסחוט ממנו לייקים. אם נמשיך לדבר על מתנחלים אלימים ולהתעלם מהחיילים שמאבטחים אותם בדרך לפוגרום השבועי, לא נעשה כאן כלום. אפשר לוותר מראש על העמדת הפנים. בואו נאמר את זה בפשטות: אלימות מתנחלים לא היתה מתקיימת ללא החסות שפרשו עליה הצבא ומשטרת ישראל. זו לא הגזמה. זו עובדה בשטח. מתנחל צולם לוקח נשק מחייל ליד חוות מעון ויורה לעבר פלסטינים. בצה"ל סיפרו שהנהלים יחודדו. חודשים אח"כ מסתבר שבצבא יודעים מי המתנחל, לא הגישו נגדו תלונה ומסרבים למסור את שמו. אכן, הנהלים הם הבעיה. חייל רעול פנים תועד במאי – במאי! – יורה לעבר פלסטינים. פלסטיני נהרג בתקרית ובמשטרה הצבאית עדיין מנסים להבין אם הוא נהרג מהירי. בצה"ל מסרבים לספר אם ננקטים נגדו הליכים. זה סוד, מסתבר. זה המקום שאנחנו נמצאים בו – מיליציות חמושות, גזעניות, שפועלות לצד חיילי צה"ל ובגיבוי שבשתיקה של המפקדים הבכירים ושל הדרג המדיני. זה הסיפור. אל תסיטו ממנו מבט. למצב המחריד הזה הגענו לאט, צעד צעד, בשנים שבהן הצדקנו אלימות צבאית בשם אינטרסים מתנחליים, ובשנים שבהן טשטשנו את הקו שבין שמירה על הביטחון לבין הגנה על שוד. ההתנחלויות מתקיימות על כידוני הצבא, פשוטו כמשמעו. קיומן מחייב אלימות יומיומית, ויודע את זה כל מי שעשה שירות קרבי. יודעים את זה החיילים שמאבטחים את המאחזים הבלתי מורשים, ויודעים זאת חיילי המנהל האזרחי שנשלחים להשמיד את באר המים של שכנם הפלסטיני. יודע זאת כל חייל שצריך להעיף עכשיו רועה פלסטיני מאדמתו כי היא בתוך השטח הביטחוני המיוחד שמגן על ההתנחלות; יודע את זה החייל שירה אש חיה על המפגין הפלסטיני נגד מאחז אביתר, עוד שוד שהוסדר בבית הזה על בסיס שיקולים פוליטיים ואדישות ציבורית. אלימות מתנחלים מתקיימת משום שאנחנו מאפשרים לה להתקיים. מקור ביטחוני אמר לאחרונה ליניב קובוביץ מהארץ שהזינוק בפשיעה הלאומנית נובע מכך שהדרג המדיני נמנע מעימותים עם המתנחלים וכי תושבי המאחזים יודעים את זה. אני חושב שהוא עשה לעצמו הנחות. כי לא רק הדרג המדיני מפחד להתעמת עם המתנחלים הללו, אלא גם הצבא. גם המשטרה. מתנחלים ביצהר מרשים לעצמם לתקוף שוטרים וחיילים כי הם מניחים שלא יקרה להם כלום. ומניסיון העבר, הם צודקים. עכשיו הכדור במגרש שלכם, חברי הוועדה. אני יכול רק לקוות שתהיו חלק מהפתרון. כי דיוני סרק והסחות דעת היו לנו למכביר, ואין לנו עוד זמן לבזבז. תודה לMichal Rozin מיכל רוזין ميخال روزين.

למה הורדתם קמפיין על ילד שמתנחלים פתחו לו את הראש? "זה פוגע במתנחלים"


שלום לאבי פרידמן, יו"ר ומנכ"ל אגד. מדבר ניר גונטז', אני כותב בעיתון הארץ. מה שלומך? כתב בעיתון הארץ? כן. תגיד בבקשה, מדוע הורדתם את הקמפיין של ארגוני השמאל אודות הילד הפל