תודה על תרומתך לשוברים שתיקה
בחרו סכום:
25
50
100

250
500
1,000
או הזינו סכום:
ש"ח
אירו
דולר
פאונד

תשלום באמצעות Paypal / כרטיס אשראי
חד פעמי
חודשי
המחאות

המחאות לפקודת "שוברים שתיקה" ניתן לשלוח ל:

"שוברים שתיקה"
ת.ד. 51027
ת"א 6713206

העברה בנקאית

ניתן לבצע העברה בנקאית לחשבוננו:

חשבון 340211 בסניף 567 (בית אסיה) בבנק הפועלים

זיכוי מס בארה"ב

ניתן להעביר תרומה דרך החשבון שלנו ב"קרן החדשה", לקבלת זיכוי מס על תרומות בארה"ב: לחצו כאן

לזיכוי מס באירופה צרו עמנו קשר במייל info@shovrimshtika.org

לפרטים נוספים

info@shovrimshtika.org

הרשמה לניוזלטר
שלח
צפו בניוזלטרים קודמים
תפריט
ניוזלטר Twitter Facebook Instagram Spotify YouTube
חיפוש מתקדם
קטגוריות דרגות יחידות איזורים תקופות
אגוזאוגדת איו"שאוגדת עזהאוגדת עזה, חטיבה דרומיתאחרביסל"חבית המשפט הצבאיגבעתיגבעתי, גדוד רותםגבעתי, גדוד שקדגדוד 5033 (מילואים)גדוד אב"כגדוד ארזגדוד חרבגדוד חרובגדוד לביאגדוד נחשוןגדוד קרקלגדוד שמשוןגדס"ר נח"לגדס"ר צנחניםגולניגולני, גדוד 12גולני, גדוד 13דובדבןדובר צה"לדוכיפתהמינהל האזרחיהנדסה הנדסה, גדוד 601הנדסה, גדוד 603הנדסה, גדוד 605חטיבה 5 (מילואים)חטיבת כפירחטמ"ר אפריםחטמ"ר בנימיןחטמ"ר הבקעהחטמ"ר יהודהחטמ"ר עציוןחטמ"ר שומרוןחי"רחיל האוירחיל החינוךחיל היםחילוץ והדרכה (פיקוד העורף)חרמ"שחרמ"ש חטיבה 401חרמ"ש חטיבה 7יהלוםימ"סמ"צ מעבריםמג"במגלןמודיעיןמודיעין קרבימילואיםמילואים - גדוד 7490 (נשרים מגמלא)מילואים - גדוד חרמ"ש 8104מילואים - חטיבת אלכסנדרונימילואים - חטיבת ירושליםמילואים - פיקוד העורףמשטרה צבאיתמתפ"שנ"מנח"לנח"ל 50נח"ל 931נח"ל 932נח"ל חרדיסחלבסיירת יעלסמו"ר (יהלום)עוקץעורב נח"לעורב צנחניםפיקוד דרוםפלח"ן גבעתיפלח"ן נח"לפלח"ן צנחניםפלס"ר גבעתיפלס"ר נח"לפלס"ר צנחניםפלס"ר שריון 401פלס"ר שריון 7צנחניםצנחנים 101צנחנים 202צנחנים 890קרקלשח"םשייטת 13שלדגשריוןשריון 188שריון 401שריון 500שריון 7שריון 7, גדוד 75שריון 8, גדוד 455 (מילואים)תותחניםתותחנים - איכוןתותחנים - רוכב שמייםתותחנים 402תותחנים 404תותחנים 405תותחנים 411תותחנים 55תותחנים 9305 (מילואים)תותחנים MLRSתותחנים מורןתותחנים מיתרתצפיתנית
שדות חיפוש חופשי
קטגוריות
דרגות
יחידות
איזורים
תקופות
הצהרת נגישות
[    ]
מה אתם יכולים לעשות?
הזמינו אותנו להרצאה או חוג בית אצלכם בסלון, לשיחה פתוחה עם החברים והמשפחה, כדי ללמוד עוד עלינו ועל המשימה אליה נשלחנו.
צאו איתנו לשטח(ים) ובואו לראות את המציאות בעצמכם. הצטרפו אלינו לסיור עם החיילים ששירתו שם.
הפעילות שלנו אפשרית תודות לתרומות של אנשים פרטיים כמוכם, עזרו לנו להמשיך לשבור את השתיקה. כל תרומה, קטנה כגדולה, מחזקת אותנו ואת הפעילות שלנו.
5,323  צפיות      תגובות
הצהרת נגישות

גולשות וגולשים יקרות ויקרים,

‘שוברים שתיקה’ שם דגש רב על החשיבות שבהנגשת אתר האינטרנט לכל גולש. במסגרת שדרוג האתר, עשינו כל שביכולתנו על מנת לאפשר גם לאנשים עם מוגבלות לגלוש בקלות ובנוחות.

מטרת הנגשת האתר הינה לאפשר גם לאנשים עם מוגבלויות בראייה או בשמיעה, לבעלי מוגבלות תנועה בידיים, לבעלי לקויות קוגניטיביות, ולאנשים המתקשים בתפעול המחשב להצליח לנווט בין דפי האתר בצורה הטובה ביותר.

אם נתקלתם בבעיית נגישות או שיש לכם הצעה אנא צרו עמנו קשר, ונשמח לסייע ולתקן: info@shovrimshtika.org

עמידה בתקנים

 • האתר נגיש ברמה AA , ועומד בתקנות הנגישות הישראליות, המבוססות על סטנדרט WCAG 2.0 של ארגון התקינה העולמי W3C .
 • כל העמודים באתר זה כתובים בקוד תקין HTML5. כתיבה בקוד תקין מבטיחה עבודה תקינה של טכנולוגיות מסייעות בהם משתמשים אנשים עם מוגבלות (כגון קוראי-מסך לשימושם של עיוורים).
 • אמצעי הניווט וההתמצאות באתר פשוטים ונוחים לשימוש.
 • האתר עוצב בצבעים ניגודיים המאפשרים שימוש מיטבי לכבדי ראייה ועוורי צבעים.
 • לאובייקטים גראפיים יש חלופה טקסטואלית (alt) אשר מתארת את תוכן האובייקט או הפעולה שלחיצה על אובייקט זה תייצר.
 • הטפסים באתר נגישים לקוראי מסך ומשתמשי מקלדת.
 • כל התפריטים בנויים באמצעות רשימות כדי לאפשר התמצאות נוחה.
 • תכני האתר כתובים בשפה פשוטה וברורה ומאורגנים היטב באמצעות כותרות ורשימות.
 • האתר מותאם לתצוגה בדפדפנים הנפוצים ולשימוש בטלפון הסלואלרי.

שימוש באתר

 • אפשר לשנות את גודל הטקסטים באתר באמצעות האפשרות המובנית בדפדפן האינטרנט על ידי לחיצה על CTRL וסימן הפלוס או המינוס, בהתאמה.
 • בדפדפן ניתן גם לשנות את הגופן באופן קבוע. הנחיות על כך ניתן למצוא באמצעות לחיצה על F1 ופתיחת מסכי העזרה. שינויים אלה עשויים להשפיע גם על הגלישה באתרים נוספים. ייתכן שחלקם לא יגיבו לשינויים משום שהם אינם נגישים.
 • לחיצה חוזרת ונשנית על המקש Tab תעביר אתכם בין הקישורים השונים בעמוד. לחיצה על Enter תפעיל את הקישור. שימו לב, לחיצה על Tab תעביר אתכם לקישור הבא ולחיצה על Shift + Tab תחזיר אתכם לקישור הקודם.

 

תוכן דומה

מתוך הפייסבוק שלנו


חדשות מדהימות, מדהימות, מדהימות: אלוף פיקוד מרכז החליט לבטל את הפרקטיקה של פלישות לבתי פלסטינים לצורך "מיפוי" הבית. זה לא היה קורה ללא העבודה של עו"ד מיכאל ספרד, ללא העתירה שהגיש בשם Yesh Din ييش دين יש דין ורופאים לזכויות אדם, וללא הדו"ח המשותף שהוצאנו יחד עם הארגונים הללו שתיאר בפרוטרוט איך המיפויים הללו נראים ומה משמעותן. אתמול עוד אנשים התווכחו איתנו שאין דבר כזה "מיפויים", ולא יכול להיות שחיילים פולשים לבתי פלסטינים שלא חשודים בכלום. אז הנה, בהחלט קיים ובצה"ל החליטו אפילו לבטל את הפרקטיקה הזו. קשה להפריז בהשפעה של ההחלטה הזו על חייהם של פלסטינים ואיזו הרגשה זו להיות חלק בניצחון כזה. לא, הכיבוש לא נגמר. כן, חיילים עדיין יפלשו מסיבות שונות לבתי פלסטינים ונצטרך לעקוב ולראות אם השינוי הזה מחלחל גם לשטח. כן, יש עוד המון עבודה לפנינו. אבל שבירת שתיקה ופעילות בשטח משנות מציאות. קל לשכוח את זה לפעמים, וזו תזכורת חשובה. מה זה מיפוי? פלישה לבתי פלסטינים כדי לשרטט מפה של הבית ורשימה של האנשים שמתגוררים בו. נדגיש: אנשים שאינם חשודים בדבר. לשם השוואה, דמיינו שאנשי למ"ס חמושים היו נכנסים לכם לבית באמצע הלילה כדי לעשות סקר של הבית. *** "המיפויים היה לגמרי שרירותי, יכולתי לבחור כל בית שרציתי, כמו שבודקים את הרוח - מוצצים את האצבע ומרימים ולאן הרוח נושבת - לא הייתה שום הכוונה". רב סרן | נ"מ | אזור חברון | 2005 | https://bit.ly/3qF5sdh *** אלא שאיסוף מודיעין לא באמת היה כל המטרה של המיפויים. המטרה היתה הפגנת נוכחות. להראות שאנחנו כאן, שאנחנו יכולים להיכנס לכל בית בכל רגע, שאין מאיפה להסתתר. לכן גם עדים סיפרו לנו איך הם היו זורקים את הדפים עם המידע שאספו, ואיך הם נכנסו לבתים כדי להתאמן. "מצלמים את הבית, תמונות שבגדול מוחקים אחר כך במודיעין, לאף אחד לא אכפת מהן, מציירים איך הבית נראה וממשיכים הלאה. המטרה זה שיבוש החיים, הפרעה לנוהל החיים התקין, הפרעה לאורחות חיים. לשבש, ליצור הרתעה באזורים מסוימים". סמ"ר | פלס"ר נח"ל | ג'נין | 2007-8 | https://bit.ly/37MEaJf *** אז כן, אנחנו מתרגשים עכשיו. מיפויים הן פרקטיקה אפלה, שיכולה להתקיים רק היכן שמתקיימת אוכלוסיה נטולת זכויות. טוב שהפרקטיקה הזו תחלוף מהעולם, וזו הזדמנות לסמן את השלב הבא: חיילים חמושים שמספקים מעטפת הגנה למתנחלים אלימים. קורה כל הזמן. אינסוף עדויות וסרטונים. וחייב להפסיק. מה אתם אומרים? זה בידיים שלנו.

מתוך הפייסבוק שלנו


היום הוא הולך. אבל העבודה שלנו רחוקה מלהסתיים. ממשיכים להיאבק בכל הכוח. עד שיסתיים הכיבוש.

מתוך הפייסבוק שלנו


למה צריך ללכת להפגנה מחר בשיח ג'ראח? כי את מה שאנחנו רואים היום בשיח ג'ראח ראינו אתמול בחברון, ואם לא נעצור את זה עכשיו גם נראה את זה מחר בערים המעורבות. השיטה אותה שיטה: מקימים התנחלות ואז כדי לאבטח את ההתנחלות אזורים שלמים נעשים חסומים לפלסטינים. זה קורה בשטחים כל הזמן. זה קרה במרכז העיר חברון. עכשיו זה קורה גם בשיח ג'ראח. בתחילת מאי המשטרה החליטה לסגור בלילות את הכניסה לרחוב עות'מאן בן עפאן בשכונה, כדי למנוע מפלסטינים שאינם תושבי השכונה להגיע. ב-16 במאי, לאחר שפלסטיני דרס שבעה שוטרי מג"ב, המחסום החל לפעול במשך כל שעות היממה. לא תושבי השכונה? אין מעבר. כן, גם אם באתם לבקר את ההורים לרמדאן. יהודים כמעט שלא נבדקים. ככה כבר חודש. זה בדיוק המודל שבאמצעותו הפכו הממשלה והמתנחלים חלקים מחברון לאזורים "סטריליים", וגם כאן זה מלווה בפלישות ליליות לבתים ובמעצרי פעילים. זה צריך להחריד אתכם כי בשיח ג'ראח חיים בני אדם, שנאבקים על בתיהם וזכותם לחיות כבני אדם. אבל זה צריך גם להבהיל אתכם כי השיטות שבעבר שימשו נגד פלסטינים בגדה משמשות עכשיו נגד פלסטינים תושבי ישראל. אסור לתת לזה לעבור בשקט. בואו: מצעד השלום: תשוחרר שיח' ג'ראח | مسيرة السلام: الحرية للشيخ جرّاح