תודה על תרומתך לשוברים שתיקה
בחרו סכום:
25
50
100

250
500
1,000
או הזינו סכום:
ש"ח
אירו
דולר
פאונד

תשלום באמצעות Paypal
חד פעמי
חודשי
המחאות

המחאות לפקודת "שוברים שתיקה" ניתן לשלוח ל:

"שוברים שתיקה"
ת.ד. 51027
ת"א 6713206

העברה בנקאית

ניתן לבצע העברה בנקאית לחשבוננו:

חשבון 340219 בסניף 608 (ארלוזורוב) בבנק הפועלים

זיכוי מס בארה"ב

ניתן להעביר תרומה דרך החשבון שלנו ב"קרן החדשה", לקבלת זיכוי מס על תרומות בארה"ב: לחצו כאן

לזיכוי מס באירופה צרו עמנו קשר במייל info@shovrimshtika.org

לפרטים נוספים

info@shovrimshtika.org

הרשמה לניוזלטר
שלח
צפו בניוזלטרים קודמים
תפריט
ניוזלטר Twitter Facebook YouTube
חיפוש מתקדם
קטגוריות דרגות יחידות איזורים תקופות
אגוזאוגדת איו"שאוגדת עזהאוגדת עזה, חטיבה דרומיתאחרביסל"חבית המשפט הצבאיגבעתיגבעתי, גדוד רותםגבעתי, גדוד שקדגדוד 5033 (מילואים)גדוד אב"כגדוד ארזגדוד חרבגדוד חרובגדוד לביאגדוד נחשוןגדוד קרקלגדוד שמשוןגדס"ר נח"לגדס"ר צנחניםגולניגולני, גדוד 12גולני, גדוד 13דובדבןדובר צה"לדוכיפתהמינהל האזרחיהנדסה הנדסה, גדוד 601הנדסה, גדוד 603הנדסה, גדוד 605חטיבה 5 (מילואים)חטיבת כפירחטמ"ר אפריםחטמ"ר בנימיןחטמ"ר הבקעהחטמ"ר יהודהחטמ"ר עציוןחטמ"ר שומרוןחי"רחיל האוירחיל החינוךחיל היםחילוץ והדרכה (פיקוד העורף)חרמ"שחרמ"ש חטיבה 401חרמ"ש חטיבה 7יהלוםימ"סמ"צ מעבריםמג"במגלןמודיעיןמודיעין קרבימילואיםמילואים - גדוד 7490 (נשרים מגמלא)מילואים - גדוד חרמ"ש 8104מילואים - חטיבת אלכסנדרונימילואים - חטיבת ירושליםמילואים - פיקוד העורףמשטרה צבאיתנ"מנח"לנח"ל 50נח"ל 931נח"ל 932נח"ל חרדיסחלבסיירת יעלסמו"ר (יהלום)עוקץעורב נח"לעורב צנחניםפיקוד דרוםפלח"ן גבעתיפלח"ן נח"לפלח"ן צנחניםפלס"ר גבעתיפלס"ר נח"לפלס"ר צנחניםפלס"ר שריון 401פלס"ר שריון 7צנחניםצנחנים 101צנחנים 202צנחנים 890קרקלשח"םשייטת 13שלדגשריוןשריון 188שריון 401שריון 500שריון 7שריון 7, גדוד 75שריון 8, גדוד 455 (מילואים)תותחניםתותחנים - איכוןתותחנים - רוכב שמייםתותחנים 402תותחנים 404תותחנים 405תותחנים 411תותחנים 55תותחנים 9305 (מילואים)תותחנים MLRSתותחנים מורןתותחנים מיתרתצפיתנית
שדות חיפוש חופשי
קטגוריות
דרגות
יחידות
איזורים
תקופות
הצהרת נגישות
[    ]
מה אתם יכולים לעשות?
הזמינו אותנו להרצאה או חוג בית אצלכם בסלון, לשיחה פתוחה עם החברים והמשפחה, כדי ללמוד עוד עלינו ועל המשימה אליה נשלחנו.
צאו איתנו לשטח(ים) ובואו לראות את המציאות בעצמכם. הצטרפו אלינו לסיור עם החיילים ששירתו שם.
הפעילות שלנו אפשרית תודות לתרומות של אנשים פרטיים כמוכם, עזרו לנו להמשיך לשבור את השתיקה. כל תרומה, קטנה כגדולה, מחזקת אותנו ואת הפעילות שלנו.
2,272  צפיות      תגובות
הצהרת נגישות

גולשות וגולשים יקרות ויקרים,

‘שוברים שתיקה’ שם דגש רב על החשיבות שבהנגשת אתר האינטרנט לכל גולש. במסגרת שדרוג האתר, עשינו כל שביכולתנו על מנת לאפשר גם לאנשים עם מוגבלות לגלוש בקלות ובנוחות.

מטרת הנגשת האתר הינה לאפשר גם לאנשים עם מוגבלויות בראייה או בשמיעה, לבעלי מוגבלות תנועה בידיים, לבעלי לקויות קוגניטיביות, ולאנשים המתקשים בתפעול המחשב להצליח לנווט בין דפי האתר בצורה הטובה ביותר.

אם נתקלתם בבעיית נגישות או שיש לכם הצעה אנא צרו עמנו קשר, ונשמח לסייע ולתקן: info@shovrimshtika.org

עמידה בתקנים

 • האתר נגיש ברמה AA , ועומד בתקנות הנגישות הישראליות, המבוססות על סטנדרט WCAG 2.0 של ארגון התקינה העולמי W3C .
 • כל העמודים באתר זה כתובים בקוד תקין HTML5. כתיבה בקוד תקין מבטיחה עבודה תקינה של טכנולוגיות מסייעות בהם משתמשים אנשים עם מוגבלות (כגון קוראי-מסך לשימושם של עיוורים).
 • אמצעי הניווט וההתמצאות באתר פשוטים ונוחים לשימוש.
 • האתר עוצב בצבעים ניגודיים המאפשרים שימוש מיטבי לכבדי ראייה ועוורי צבעים.
 • לאובייקטים גראפיים יש חלופה טקסטואלית (alt) אשר מתארת את תוכן האובייקט או הפעולה שלחיצה על אובייקט זה תייצר.
 • הטפסים באתר נגישים לקוראי מסך ומשתמשי מקלדת.
 • כל התפריטים בנויים באמצעות רשימות כדי לאפשר התמצאות נוחה.
 • תכני האתר כתובים בשפה פשוטה וברורה ומאורגנים היטב באמצעות כותרות ורשימות.
 • האתר מותאם לתצוגה בדפדפנים הנפוצים ולשימוש בטלפון הסלואלרי.

שימוש באתר

 • אפשר לשנות את גודל הטקסטים באתר באמצעות האפשרות המובנית בדפדפן האינטרנט על ידי לחיצה על CTRL וסימן הפלוס או המינוס, בהתאמה.
 • בדפדפן ניתן גם לשנות את הגופן באופן קבוע. הנחיות על כך ניתן למצוא באמצעות לחיצה על F1 ופתיחת מסכי העזרה. שינויים אלה עשויים להשפיע גם על הגלישה באתרים נוספים. ייתכן שחלקם לא יגיבו לשינויים משום שהם אינם נגישים.
 • לחיצה חוזרת ונשנית על המקש Tab תעביר אתכם בין הקישורים השונים בעמוד. לחיצה על Enter תפעיל את הקישור. שימו לב, לחיצה על Tab תעביר אתכם לקישור הבא ולחיצה על Shift + Tab תחזיר אתכם לקישור הקודם.

 

תוכן דומה

מתוך הפייסבוק שלנו


"שימוש בפלסטינים כבכלי, חומר ביד הכובש, הוא עניין יומיומי. כל מי שהיה חייל מבצעי בשטחים יודע את זה. ביחידה שלי, לדוגמה, נשלחנו לפרוץ לבתים של פלסטינים חפים מפשע. רצו שנבדוק מכשירי פריצה חדשים. ב–2013 קיבלה יחידה אחרת מכשיר חדש לשבירת דלתות — והוא נבדק על דלתות של פלסטינים." שתילת הנשק בבית פלסטיני בסדרה "מחוז ירושלים" היא אכן מקרה ייחודי, אבל זו לא הפעם הראשונה או האחרונה שבה כוחות הביטחון משתמשים בפלסטינים ככלי - לאימונים, לבחינת כלים מבצעיים וליחסי ציבור. אחיה שץ, מנהל מחלקת התקשורת שלנו, מתאר איך באמת נראה המוסר הצבאי בעולם: http://bit.ly/2NzEfaX

מתוך הפייסבוק שלנו


Avner Gvaryahu: אתמול פורסם תשדיר הבחירות של מפלגת "נעם", זו מ"האומץ להיות נורמלי". עקיבא נוביק צייץ שהמפלגה "משווה את השמאל, הרפורמים וההומואים לנאצים ולחמאס". זה לא תיאור מדויק. כי המפלגה לא סתם משווה. יש להם טיעון וכדאי להקשיב לו. התזה: היטלר, נאצר וחמאס ניסו לחסל אותנו מבחוץ. אלא שהשמאלנים, הלהט"בים והרפורמים "שינו את השיטה. הם עדיין מנסים להשמיד אותנו, אבל הפעם מבפנים". אז נכון, מדובר במפלגה של מטורללים, ואין לי חשק מיוחד להתייחס לטינופת שלהם. אבל הטיעון שהם משתמשים בו לא חדש. כבר שנים שאני רואה אותו חוזר בווריאציות שונות. אפשר למצוא אותו בפי פרשנים שמסבירים ששמאלנים לא באמת נחרדים מאיך שהממשלה הזו מתייחסת לפליטים ולעובדים זרים, אלא רוצים להרוס את המדינה היהודית. אפשר למצוא אותו מפי טוקבקיסטים ששואלים "למה לא גיניתם", כאילו אנחנו לא נחרדים ממותו של ישראלי. ואותה תיאוריה חוזרת גם מפי פוליטיקאים. כשהסרטון מזכיר אותנו, שוברים שתיקה, הוא מתהדר בציטוט של יעלון: "אנשי 'שוברים שתיקה' בוגדים". הכיתוב המדהים שמתלווה לציטוט מסביר ש"הם חודרים לצבא כדי שנפסיד במלחמה". והאמת? אני לא חושב שיש מרחק גדול בין שני הציטוטים. אני רוצה לנצל את ההזדמנות הזו ולומר משהו שאמור היה להיות ברור, אבל באווירה הרעילה הנוכחית כנראה שצריך לחזור עליו: התחרפנתם. באמת. איבדתם שליטה על הסוגרים. הצלחתם לתאר מחנה שלם שחי כאן כמי שזומם לחסל את המדינה שבה הוא חי ובה נמצאים המשפחות שלו והילדים שלו והחברים שלו. נדמה לכם שהלכו ליחידות הכי קרביות שאפשר רק כדי שנוכל לחסל אחר כך את ישראל באמצעות עמותה? נדמה לכם שהומואים רוצים "להרוס את המדינה" ולא פשוט לחיות את חייהם? באיזה עולם מטורלל התיאוריה הזו נראית לכם הגיונית? אז תנו לי לגלות לכם רגע מה באמת קרה, לפחות בנוגע אלינו בשוברים שתיקה. כל אחד מאיתנו הלך לצבא וכשהוא חזר הביתה הוא נדהם לגלות את הפער בין מה שהחברים והמשפחה שלו חושבים שהוא עשה לבין שהוא עשה בפועל, בין האופן שבו מתוארת השליטה שלנו בשטחים לבין המשימות שבאמת נשלחנו לבצע. אני מציע לכל הפוליטיקאים שהולכים להזדעזע עכשיו ולהתנער מהסרטון, ככל שעוד נשארו כאלו, לתת מבט טוב טוב בעצמם ולשאול איזו אחריות היתה להם להפצת תיאוריות הקונספירציה המשוגעות האלה. אני מציע גם לפרשנים והעיתונאים שיתחרו עתה בגינויים, לשאול את עצמם מתי בפעם האחרונה, כשמרואיין שחרר עליהם טענות דומות, הם מצאו את היושר הבסיסי לומר להם: השתגעתם. זו תיאוריה מטורפת ומסוכנת, וכשאתם חוזרים עליה אתם לא רק בזים לציבור, אתם משחררים את היצרים האלימים ביותר בחברה הזו. ואם הסרטון הקצר והמטונף הזה ישיג רק את זה, לא יותר, כבר הרווחנו.

מתוך הפייסבוק שלנו


לעדות המלאה: http://bit.ly/2KuvPzF חמש שנים מאז "צוק איתן". ומי שהיה שם לא שכח. אנחנו היינו שם. קראו לזה "להחזיר את השקט". עבור השקט הזה ראינו איך חברים שנכנסו איתנו לעזה יצאו ממנה אנשים אחרים. חלקם לא יצאו. ראינו שכונות שלמות נמחקות באש ארטילרית, כשבטלוויזיה דיברו על "מכות כירורגיות". בזמן שפרשנים דיברו על "הקש בגג", אנחנו קיבלנו הוראות פתיחה באש שמעולם לא דמיינו שנאלץ להוציא לפועל. וראינו גם את הגופות של הפלסטינים שלא הספיקו לברוח. היינו שם וחזרנו כדי לספר לכם איך זה נראה. כדי שתדעו מה המחיר של השקט הזמני שהמבצע הזה קנה, עד המבצע הבא. וכי אחרי למעלה מעשור של מבצע ועוד מבצע, הגיע הזמן לנהל דיון על פתרון אמיתי לתושבי העוטף. פתרון אמיתי. לא פלסטר זמני, פג תוקף, שקנינו במאות מתים ואין לדעת כמה אנשים שלא יוכלו עוד לשכוח את מה שראו שם. כבר 52 שנה שממשלות ישראל שולחות אותנו לסכן את חיינו בעזה ובגדה בשם ה"הרתעה" ובשם ה"שקט". לא יצא לנו מזה שקט או הרתעה, רק דם. כאשר נתניהו כבר מדבר על המבצע הבא, כדאי שנזכור איך נראה המבצע הקודם: 5 שנים לצוק איתן. 5 עדויות של חיילים מהשטח. 5 חיילות שונים. זה מה שעשינו שם. לעדות המלאה: http://bit.ly/2KuvPzF ככה נלחמנו בעזה 2014: http://bit.ly/2xRNV7m