תודה על תרומתך לשוברים שתיקה
בחרו סכום:
25
50
100

250
500
1,000
או הזינו סכום:
ש"ח
אירו
דולר
פאונד

תשלום באמצעות Paypal / כרטיס אשראי
חד פעמי
חודשי
המחאות

המחאות לפקודת "שוברים שתיקה" ניתן לשלוח ל:

"שוברים שתיקה"
ת.ד. 51027
ת"א 6713206

העברה בנקאית

ניתן לבצע העברה בנקאית לחשבוננו:

חשבון 340211 בסניף 567 (בית אסיה) בבנק הפועלים

זיכוי מס בארה"ב

ניתן להעביר תרומה דרך החשבון שלנו ב"קרן החדשה", לקבלת זיכוי מס על תרומות בארה"ב: לחצו כאן

לזיכוי מס באירופה צרו עמנו קשר במייל info@shovrimshtika.org

לפרטים נוספים

info@shovrimshtika.org

הרשמה לניוזלטר
שלח
צפו בניוזלטרים קודמים
תפריט
ניוזלטר Twitter Facebook Instagram Spotify YouTube
חיפוש מתקדם
קטגוריות דרגות יחידות איזורים תקופות
אגוזאוגדת איו"שאוגדת עזהאוגדת עזה, חטיבה דרומיתאחרביסל"חבית המשפט הצבאיגבעתיגבעתי, גדוד רותםגבעתי, גדוד שקדגדוד 5033 (מילואים)גדוד אב"כגדוד ארזגדוד חרבגדוד חרובגדוד לביאגדוד נחשוןגדוד קרקלגדוד שמשוןגדס"ר נח"לגדס"ר צנחניםגולניגולני, גדוד 12גולני, גדוד 13דובדבןדובר צה"לדוכיפתהמינהל האזרחיהנדסה הנדסה, גדוד 601הנדסה, גדוד 603הנדסה, גדוד 605חטיבת כפירחטמ"ר אפריםחטמ"ר בנימיןחטמ"ר הבקעהחטמ"ר יהודהחטמ"ר עציוןחטמ"ר שומרוןחי"רחיל האוירחיל החינוךחיל היםחילוץ והדרכה (פיקוד העורף)חרמ"שחרמ"ש חטיבה 401חרמ"ש חטיבה 7יהלוםימ"סמ"צ מעבריםמג"במגלןמודיעיןמודיעין קרבימילואיםמילואים - גדוד 7490 (נשרים מגמלא)מילואים - גדוד חרמ"ש 8104מילואים - חטיבה 5מילואים - חטיבת אלכסנדרונימילואים - חטיבת ירושליםמילואים - פיקוד העורףמשטרה צבאיתמתפ"שנ"מנח"לנח"ל 50נח"ל 931נח"ל 932נח"ל חרדינצח יהודהסחלבסיירת יעלסמו"ר (יהלום)עוקץעורב נח"לעורב צנחניםפיקוד דרוםפלח"ן גבעתיפלח"ן נח"לפלח"ן צנחניםפלס"ר גבעתיפלס"ר גולניפלס"ר נח"לפלס"ר צנחניםפלס"ר שריון 401פלס"ר שריון 7צנחניםצנחנים 101צנחנים 202צנחנים 890קרקלשח"םשייטת 13שלדגשריוןשריון 188שריון 401שריון 500שריון 7שריון 7, גדוד 75שריון 8, גדוד 455 (מילואים)תותחניםתותחנים - איכוןתותחנים - רוכב שמייםתותחנים 402תותחנים 404תותחנים 405תותחנים 411תותחנים 55תותחנים 9305 (מילואים)תותחנים MLRSתותחנים מורןתותחנים מיתרתצפיתנית
שדות חיפוש חופשי
קטגוריות
דרגות
יחידות
איזורים
תקופות
הצהרה משותפת של ארגוני זכויות אדם
[    ]
מה אתם יכולים לעשות?
הזמינו אותנו להרצאה או חוג בית אצלכם בסלון, לשיחה פתוחה עם החברים והמשפחה, כדי ללמוד עוד עלינו ועל המשימה אליה נשלחנו.
צאו איתנו לשטח(ים) ובואו לראות את המציאות בעצמכם. הצטרפו אלינו לסיור עם החיילים ששירתו שם.
הפעילות שלנו אפשרית תודות לתרומות של אנשים פרטיים כמוכם, עזרו לנו להמשיך לשבור את השתיקה. כל תרומה, קטנה כגדולה, מחזקת אותנו ואת הפעילות שלנו.
529  צפיות      תגובות
הצהרה משותפת של ארגוני זכויות אדם

אנחנו, חברות וחברי הארגונים החתומים מטה, חברי קהילת זכויות האדם בישראל, עומדים בימים האיומים האלו מזועזעים והלומים. 

הפשעים המחרידים שביצע החמאס בימים האחרונים כנגד אזרחים חפים מכל פשע, ובהם ילדים, נשים וקשישים, מזעזעים את כולנו, ואנחנו מתקשים להתאושש מהמראות ומהקולות. חלקנו היינו בעוטף עזה בגופנו ממש, לרבים מאיתנו משפחות, חברים ושותפים לדרך שהיו ועדיין בתוך האימה, כולנו מכירים אנשים שהיו שם ונרצחו, נפצעו או נחטפו. לכולנו ייקח זמן להבין את המשמעויות ואת ההשלכות של ההתקפה הנפשעת של חמאס, שאין ולא תהיה לה כל הצדקה. 

לרובנו צוותים משותפים ישראלים ופלסטינים, כך, שלחלקנו קרובים ועמיתים בעזה, שחיים כעת תחת מתקפה מתמשכת. ילדים, נשים וקשישים מותקפים ללא הבחנה ואין לאן לברוח. 

גם עכשיו, בעיקר עכשיו, חייבים להחזיק בעמדה מוסרית ואנושית ולא ליפול לייאוש ולרגשות נקם. האמונה ברוח האדם, בטוב שקיים בו, הכרחית יותר מתמיד. דבר אחד ברור לנו כבר עכשיו: על האנושיות ועל האמונה באדם אנחנו לא נוותר, גם בימים האלו, כשזה קשה יותר מתמיד. 

כמי שמתנגדים תמיד ובאופן עקבי לפגיעה בחפים מפשע, גם בזמן הנורא הזה, כשבצד הישראלי אנחנו עדיין סופרים את מתינו ודואגים ליקירנו שפצועים, נעדרים וחטופים; כשבעזה פצצות מוטלות מהאוויר על בתי מגורים ומוחקות משפחות שלמות ועדיין לא ניתן לקבור את המתים – גם בזמן הנורא הזה אנחנו מבקשים להשמיע קול חזק וברור כנגד פגיעה בחפים מפשע. בישראל ובעזה. 

אנחנו קוראים לשחרר לאלתר את החטופים; להפסיק מיד את ההפגזות של אוכלוסיה אזרחית, בישראל ובעזה; אנחנו קוראים שלא למנוע מאוכלוסיה אזרחית סיוע הומניטרי, לא לפגוע במתקנים רפואיים ובמקומות מקלט, ולא לנתק משאבים חיוניים להישרדות כגון מים וחשמל. הרג של אזרחים נוספים לא יחזיר את אלו שאבדו. חורבן חסר אבחנה ומצור הפוגע בחפים מפשע לא יביאו לרגיעה, לצדק או לשקט.

כמי שפועלים למען זכויות אדם ומקדשים את החיים, אנחנו קוראות וקוראים עכשיו להפסיק כל פגיעה בלתי מובחנת בחפים מפשע ובתשתיות אזרחיות; אנו קוראים להכנס למו”מ ולפעול בכל דרך אפשרית לשחרור החטופים, תוך מתן עדיפות לאזרחים המוחזקים בידי החמאס. זה הדבר האנושי והמעשי ביותר לעשות. עכשיו.

תוכן דומה

התכנית של נתניהו ידועה: עוד ועוד דם. אבל למה יריביו לא מציעים חלופות?


"...ללא חזון מדיני לחתור אליו, אנו נידונים לשלוח חיילים למותם לשווא במלחמה נצחית. זו בדיוק התכנית של נתניהו לעזה, בדיוק כפי שהיתה התכנית שלו בגדה: "ניהול הסכסוך", כלומר מלחמה נצחית בשם ההתנחלויות. לכן סמוטריץ' ובן גביר עדיין איתו."

ככל שמתבהרת התמונה של מה שקורה בעזה, כך היא נעשית אפלה


"אבל הרג אנשי הסיוע הוא אירוע משמעותי, ולא מפני שדמו של בעל דרכון אוסטרלי סמוק מדמם של אלפי עוללים פלסטינים, אלא מכיוון שפרטי התקיפה הזו מספקים הצצה לעוד אחת מהסיבות שבגללן הגענו למספר המתים המבהיל הזה."

הצהרת תמיכה משותפת בסוכנות אונר"א


"השעית המימון על ידי תורמיה העיקריים של הסוכנות מסכנת את יכולתה לספק סיוע מציל חיים ללמעלה משני מיליון תושבי ותושבות עזה התלויים בשירותיה. אל מול המתקפה הצבאית המתמשכת ברצועת עזה אשר גרמה לרעב המוני ולהתפרצות מחלות, הפסקת פעילויות הסיוע של אונר"א עלולה להוביל לפגיעה אנושה באוכלוסייה הסובלת ממילא מתנאי חיים קשים ביותר."