להצטרפות
תרומות
תודה על תרומתך לשוברים שתיקה
בחרו סכום:
25
50
100

250
500
1,000
או הזינו סכום:
ש"ח
אירו
דולר
פאונד

תשלום באמצעות Paypal / כרטיס אשראי
חד פעמי
חודשי
המחאות

המחאות לפקודת "שוברים שתיקה" ניתן לשלוח ל:

"שוברים שתיקה"
ת.ד. 51027
ת"א 6713206

העברה בנקאית

ניתן לבצע העברה בנקאית לחשבוננו:

חשבון 340211 בסניף 567 (בית אסיה) בבנק הפועלים

זיכוי מס בארה"ב

ניתן להעביר תרומה דרך החשבון שלנו ב"קרן החדשה", לקבלת זיכוי מס על תרומות בארה"ב: לחצו כאן

לזיכוי מס באירופה צרו עמנו קשר במייל info@shovrimshtika.org

לפרטים נוספים

info@shovrimshtika.org

הצטרפו אלינו

תודה רבה!
הידידים שלנו
אמיליה רוטפרב
חשוב לפרסם את המציאות של הכיבוש ואת משמעות שרות צה"ל בשטחים.
חנן יורן
"שוברים שתיקה" נלחם במשך שנים לחשיפת עוולות הכיבוש. מעבר לכך הוא נאבק בעקשנות בנורמליזציה של הכיבוש ובתהליך הפיכתה של ישראל למדינית אפרטהייד.
רון שילון
אני תומך בשוברים שתיקה כי אי אפשר ואסור יותר להחביא
רון נעמן
שוברים שתיקה הם אלו ששומרים על דמותנו כאנשים נאורים ששייכים לתרבות בה האדם, בלי קשר לשייכותו הגזעית הלאומית או הדתית, עומד במרכז ושמירת חייו וכבודו הם צו עליון.
רחל אפק
אני מרגישה חלק מכם. תומכת בכל מי שמסרב לכיבוש. אומר את דבריו ביושר ובאומץ. וגם מוכן לפעול למען התגשמות המשאלה הבסיסית והפשוטה הזו. עלינו להפסיק להיות עם כובש. לאפשר לשכנים שלנו להיות עם חופשי בארצו. בכל הסכם שיהיה מקובל על שני הצדדים.
זאב טנא
כותב, זמר, יוצר, שחקן ואקטיביסט. הוציא 11 אלבומי אולפן, אלבום אוסף וספר ("זיכרון קצר"). חלק נכבד מיצירתו מוקדש לכיבוש. בשנים 2015-2016 עלה לגבעה בכיכר ""הבימה"" כל יום במשך 100 ימים ברציפות כדי לשיר את שיר המחאה "ג'ו איש". בשנים 2017 ו-2018, ביום השנה לכיבוש, הוציא פסטיבל מוזיקה מחתרתי על גבי משאית סמי טריילר לאורך הקו הירוק תחת הכותרת "Make Israel Small Again". (צילום: יוליה קרליק מרקל)
עמי אילון
לשעבר ראש השב"כ, מפקד חיל הים ומפקד השייטת ובעל עיטור הגבורה. כיהן כחבר כנסת מטעם מפלגת העבודה ומראשי יוזמת "המפקד הלאומי" שפעלה לקידום תכנית שלום ישראלית-פלסטינית. השתתף בסרט "שומרי הסף" בו דנו בכירים במערכת הביטחון בישראל בסכסוך הישראלי-פלסטיני ובכיבוש. התבטא לא אחת נגד הכיבוש ובעד שוברים שתיקה.
רותי גדליזון
אני תומכת בשוברים שתיקה משום שנעשים בשטחים הכבושים, בשם הביטחון, דברים נוראיים. אני מאמינה ששוברים שתיקה עוזרים לסיים את הכיבוש.
אריאל רובינשטיין
תומך בשוברים שתיקה כארגון המתנגד לכיבוש מתוך עמדה פטריוטית יהודית גאה
פרופ' אורי בן-אליעזר
מצטרף מתוך התנגדות לשליטה על עם אחר ומתוך הוקרה לאומץ ליבם של שוברי השתיקה למניהם.
זהר אופיר
נדמה לי שמסר הדגל של הארגון הוא ההתייחסות אל כל אדם באשר הוא אדם – כ"נברא בצלם", כ"נזר הבריאה", כאינדיווידואל חד-פעמי ואין חשיבות למוצאו, מינו, צבע עורו,דתו,ושאר תכונות שנקשרו אליו בלידתו ולא הוא בחר בהן. זהו הבסיס והשאר יוצא מכאן וממשיך בדרך ארוכה אל כל העולמות....
דורית פרגמן
כי אין ברירה אלא להביט באומץ למראה ולהתמודד עם ההשתקפות הבלתי נעימה. ולשנות. לחתור ללא הפסקה לסיום הכיבוש.
יעל השילוני דולב
כי אני מסוגלת לדמיין את עצמי בצד השני של הסכסוך ותומכת במי שמסוגלים לקחת אחריות ולשבור שתיקה
אילנה קשת
חייל שפוגע בשרות בגיל 18 ישא מצוקה לחיים. סיפור נורא של חיינו פה. חשוב לחנך לפני ואם לא ניתן , לחשוף אחרי.
יובל גולד
אני מצטרף, כי אני מתנגד לכיבוש.
ד"ר אהרון קרני
גם אני השתתפתי באופן אקטיבי ופסיבי בפעילות שסברתי שהיא צריכה להיות מושתקת הפעילות של שוברים שתיקה תורמת לחוסן המוסרי של החברה שלנו ותורמת לאווירה שמקדמת שלום. נדרש אומץ לב לשבור שתיקה
אורית קמיר
השנוא עליך אל תעשה לשכנך. אנושיות וביקורתיות עצמית הן שתי התכונות שצריך לטפח ולהפעיל כדי לקדם תיקון עולם.
פרופ' יונה פינסון
כמי שאימצה ערכים הומניים והומניסטיים ומתנגדת לכיבוש עוד כשהייתי צעירה ומאמינה בסופו של הצדק לנצח, היום איני יודעת לאן לשאת את בושת התנהלות העם שלי. כמה כואב שלייבוביץ כנביא בשער, חזה את הווייתנו.
אורני פטרושקה
איש הייטק שהיה שותף בייסוד ובהובלת שתי חברות הזנק מצליחות. פועל למען השגת פתרון של שתי מדינות לסכסוך הישראלי-פלסטיני. היה מראשי יוזמת "המפקד הלאומי", למען שילוב ושוויון לאזרחי ישראל הערבים ולמען ערכי דמוקרטיה-ליברלית. ייסד ומוביל את עמותת "עיגול לטובה" למען שיפור תרבות הפילנתרופיה בישראל ולתועלת עמותות מצוינות בחברה האזרחית. (צילום: אוראל כהן)
דן ווסרמן
שלושת ילדי שירתו בתפקידי שיטור בשטחים, מקווה שהנכדים כבר יהיו חיילים רגילים.
יונתן אורן
ביוני 81, ממש ערב מלחמת לבנון 1 שרתתי כחייל במילואים בעזה ובג׳בלייה. נוכח הפגיעה שפגענו בשגרת חיי האזרחים ורכושם (ירי על דודי מים באזור שבו זרקו עלינו אבנים)התחלתי עם מעטים נוספים להרים קול כנגד עוולות הכיבוש.
רחל צלניק-אברמוביץ
אני תומכת בהעמדת מראה מול עיני הישראלים ופקיחת עיניהם
יעל שטרנהל
היסטוריונית של ארצות הברית המתמחה בעידן מלחמת האזרחים והשלכותיו ארוכות הטווח על החברה, הפוליטיקה, והתרבות האמריקניות. למדה לדוקטורט באוניברסיטת פרינסטון ומאז 2011 היא מרצה בכירה באוניברסיטת תל אביב. כתבה בין היתר על עבדות, פליטות, ושחרור, וכיום היא עוסקת ביצירת גוף הידע ההיסטורי על המלחמה. בארצות הברית עבודתה זכתה בפרסים מטעם ארגון ההיסטוריונים של ארצות הברית והחברה להיסטוריה דרומית ובישראל למלגת אלון מטעם המועצה להשכלה גבוהה ובמענקים של הקרן הלאומית למדע. סגנית נשיא הקרן החדשה לישראל. (צילום: ענבל מרמרי)
איריס לעאל
סופרת ופובליציסטית בעיתון "הארץ". זוכת פרס ברנשטיין לכתיבה ביקורתית, פרס ראש הממשלה לסופרים עבריים ופרס ראש הממשלה (צילום: גולי כהן)
מנחם קליין
רק אם תשבר ההשתקה הישראלית ישברו האפרטהייד והכיבוש
נעה מימן
במאית, יוצרת ואקטיביסטית מתל אביב. בזוגיות ואם לשני בנים. לאחרונה סיימה לביים סרט עלילתי ראשון קצר ׳מזל טוב׳ שעוסק בגזענות ושנאת ׳האחר׳. ערכת כלים להחלמה מאונס היא סדרת רשת שמלווה את ההתמודדות האישית שלה עם הנושא. בנוסף היא מרצה בנושא. בין סרטי הדוקו שלה: אוי מאמא עסק בסיפור השואה של סבתה. השיבה הביתה במצבם של ילדי עובדים זרים בישראל ועוד רבים. בוגרת תואר שני בפוליטיקה השוואתית, לימודי קונפליקטים מ LSE. ותואר ראשון בהסטוריה ולימודים כללים מאוניברסיטת תל אביב. (צילום: אביטל פלג)
ד"ר גיא ספירשטיין
אני תומך בשוברים שתיקה כי כיבוש עם אחר אינו עולה בקנה אחד עם האנושיות שלי או היהדות שלי.
אברום בורג
יושב ראש הכנסת החמש עשרה ויושב ראש הסוכנות היהודית לשעבר. סופר, פרופסור אורח באוניברסיטאות ומכוני מחקר בינלאומיים ופעיל שלום. תומך בשיוויון אזרחי מלא לכל, בסיום הכיבוש ובמניעת סיפוח. חבר המועצה הבינלאומית של הקרן החדשה לישראל. (צילום: אנדראה קרוגמן)
סיון שדמון
המעט שיכולים וצריכים לעשות מי שנאלצו לפגוע בזכויות אדם בסיסיות מתוך הוא לספר את סיפורם לעולם.
נירה פורן
מישהו צריך להראות לנו האזרחים, את מה שיותר נוח לנו שלא לראות. מישהו צריך לזעוק את זעקת הנרמסים.
אמנון סלע
השתיקה הורסת את המצפון והמוסר
אסתי גרסי
נגד הכיבוש
דניאלה דרווסי
מעטים הארגונים בארץ המעוררים אצלי התרגשות, הערכה עמוקה ותקווה לעתיד, כמו שעושה ארגון ש. ש. אני מעודדת ותומכת ב*כל* פעילות, שאינה אלימה, המקדמת את הפסקת הכיבוש הישראלי על העם הפלסטיני.
עקיבא אלדר
עיתונאי, פרשן מדיני ופעיל שלום וזכויות אדם. חבר במועצת "יש דין" וממקימי קבוצת "ישראל יוזמת" הפועלת לקידום שלום אזורי. מחבר הספר "אדוני הארץ" על מפעל ההתנחלויות ( עם עדית זרטל). לשעבר הכתב המדיני של "הארץ" ושליח העיתון בארצות הברית.
אלה שגב
אני תומכת בשוברים שתיקה כי הכרחי שנהיה מודעים לעוולות שאנחנו אחראים להם ולעיוות המוסרי בלהיות עם כובש.
אדי רוש
כי הכיבוש משחית. כי אני לא רוצה להיות חלק ממקום שמתעלל, משחית, הורס, הורג, מענה חברה שלמה אחרת.
זאב כהן
שוברים שתיקה מצילים ומטפחים את שארית היושרה וההומניות של ישראל.
יצחק (יאני) נבו
אני רואה ב"שוברים שתיקה" ארגון מופת אזרחי, המציב באומץ מראה מוסרית אל מול פניה של החברה הישראלית ומאלץ אותה לתת דין וחשבון על פעילותה הנפשעת בהמשך תחזוקת הכיבוש ומשטר האפרטהייד.
Guy Smilovich
Because we were slaves in Egypt, and Arab people are humans as us and also our brothers. Also I want to fight our bad forces inside the Jewish people to do the right thing and help the world
צביה שפירא
לדעתי אם התרבו חיילים שישברו את השתיקה ויספרו ממקור ראשון מה מעולל הכיבוש לתושבים הפלסטינים, ומה שירות בשטחים עולל להם מבחינה נפשית, אולי נצליח לסיים את ה"מפעל" הנוראי הזה, שמכתים את שם המדינה לדיראון עולם.
פרופסור (אמריטוס) מרדכי שכטר
מזדהה מוסרית עם המסר שארגון "שוברים שתיקה" מנסה להעביר לקהל הישראלי והבינלאומי בכדי שכולנו נוכל להתגאות במדינה שלנו ובעקרונות הצדק האוניברסלי שהיא אמורה לייצג.
צביה לאור
חייבים לסיים כיבוש בן למעלה מ-50 שנה ולחשוף גם את הסבל של הצד השני!
אסתי סגל
אני תומכת בשוברים שתיקה עוד מהצעדים הראשונים של התנועה, כשיהודה שאול הגיע לביתי עם צילומי עדויות החיילים הראשונים מחברון והכנתי את המצגת הראשונה של שוברים שתיקה. האומץ והאחריות האזרחית של שוברים שתיקה מחזירים לי את האמון בחברה הישראלית.
מרק מרקוס
אני גאה בתמיכה שלי של הארגון
קלייר אורן
חברי ארגון שוברים שתיקה הם, בעיניי, גיבורים שהצליחו להתגבר על שטיפת המוח המיליטריסטית ומוכנים לעמוד באומץ אזרחי נדיר אל מול ההסתה והרדיפה כתוצאה מהחלטתם להפסיק לשתוק. הם עבורי דוגמא ומקור לתקווה.
ד"ר גבריאל בירנבאום
אני מעריך מאוד את פועלכם נגד הכיבוש, באווירה הקיימת של אדישות ועוינות
רמי בן-ארי
אני תומך בשוברים שתיקה כי כשיש כביסה מלוכלכת, ומכונת הכביסה הביתית מקולקלת, חייבים לכבס בחוץ
רחמן חיים
חובה על האזרח הראוי לחשוף כל עוול שלטוני נגד כל איש בכל מסגרת, וכאשר העוול השלטוני הוא דיכוי של עם כבוש, לחשיפה זאת תוקף מוסרי מן המעלה הראשונה.
רבקה מילר
כדי לתת צביון יותר מוסרי לישראל.
אמנון הולצמן
משום שהארגון מציב בפנינו את המראה האמיתית ללא כחל ושרק.
דורון נרקיס
הכיבוש גורם נזק לנכבשים, אבל גם לכובשים. חשוב שישראלים יהודיים לא יוכלו להגיד שלא ידעו מה הנזקים שגרמו פעולותיהם לעצמם ולאחרים. שבירת שתיקה היא תחילת הדרך לריפוי תודעתי ומוסרי.
שרון וייצמן
מכיוון שבעת שירותי הצבאי ברמאללה הייתי עדה לעוולות הצבא ובאופן כללי אני סבורה שיש לנו חובה מוסרית להלחם בכיבוש ובמיתוס המופרך של "הצבא המוסרי בעולם".
זאב הרצוג
אני תומך בשוברים שתיקה כי אני רואה בהם את הציונים האמתיים של ישראל.
פרופ׳ דניס שרביט
פרופ' דניס שרביט נולד באלג'יריה בשנת 1959. לאחר גיחה קצרה בארץ ב-1961, משפחתו השתקעה בפריז, ובה למד חינוך יסודי ותיכון. בעקבות מלחמת יום כיפור, משפחתו שבה ארצה. את שירותו הצבאי עשה בגדוד 50 בנח""ל כחובש קרבי. שם התוודע לראשונה למציאות הכיבוש בבקעה ובשכם. חלק ממפעלו המחקרי של דניס עוסק בהגות הציונית והמחשבה האוטופית, וחלקו האחר מוקדש לתרגום לעברית ולעריכה של הגות צרפתית בת זממנו במסגרתה הוציא לאור כתבים של אלבר ממי, אלבר קאמי, סימון וייל, ג'לין בנדה, וולטר, ורקור ומבחר כתבי הנאורות הצרפתית. באחרית-דבר לכל אחד מן הספרים הללו, דניס חוזר ומדגיש את נחיצות התגייסותם של סופרים, הוגים ואמנים כנגד עוולות שהתחוללו בארצם. (צילום: סבסטיאן לבן)
נורה רש
שוברים שתיקה מביאים לעולם עדויות חשובות על מעללי הכיבוש, משתתף בכך במאבק לסיומו ומציג מרכיב מוסרי ראוי בתוך החברה הישראלית
יובל כנען
למה אני תומך בשוברים שתיקה: יותר ויותר אנשים צריכים לדעת מה קורה באמת בשטחים הכבושים. הכיבוש מסוכן ורע לכולם.
יוחאי קייזר
חייל באינתיפאדה הראשונה
טלי ירון
אני תומכת בשוברים שתיקה כי אני חושבת שיש לפרסם את פשעי הכיבוש ולהביא לסיומו.
רועי ריק
מוזיקאי, במאי ועורך וידאו. לצד עבודת סולו פעל גם כסולן להקת "הקולקטיב", מנהל אמנותי של פרויקט "הגל השני", מוביל הרכב המחאה ה"לוס-קומבינוס", וכנגן מפוחית בהפקות שונות. (צילום: עידו אדן)
דניאל קאהן
איש שמאל התומך בכתב באירגון זה.
אפרים דוידי
חבר סגל במחלקה לעבודה סוציאלית באונ' בן גוריון ובתכנית הרב-תחומית במדעי הרוח של אונ' ת"א. בעבר סירב לשרת בשטחים הפלסטינים הכבושים ובלבנון. עורך השבועון "זו הדרך", סגן יו"ר חד"ש וחבר הנהגת מק"י. (צילום: שבועון זו הדרך)
ארנונה זהבי
אני תומכת בשוברים שתיקה כי כולנו חייבים לדעת מה החיילים והחיילות שלנו, בנינו ובנותינו, עושים בשמנו. רק ככה נוכל להבין שלא אנחנו הקורבן כאן.
תמר כתריאל
פרופ' (אמריטה) בחוג לתקשורת ובפקולטה לחינוך באוניברסיטת חיפה. חוקרת דפוסי שיח ותרבות בישראל.
רוני וונג
אני תומכת בשוברים שתיקה על מנת שהאמת תצא לאור לעבר סיום הכיבוש.
אביבה חלמיש
לחזק את ידיהם של אלה המנסים למזער את עוולות הכיבוש ולהשתתף בפעילות שמטרתה להביא לסיומו.
מנוחה בוקסרמן
אני תומכת בשוברים שתיקה כי דרככם אני נחשפת למציאות של מה שבאמת קורה בשטחים ומה המשמעות וההשפעות של זה עלינו ככובשים. נורא. פשוט רעל!
אפרת הלברטל
אני תומכת, בנאבקים למען צדק, מוסר והוגנות השומרים שלא נאבד צלם אנוש.
ז'וזה ברונר
כדי לעורר תחושת אחריות לנעשה בשמנו בשטחים, חשוב שעדויות ישירות על עוולות הכיבוש יישמעו בארץ ובחו"ל
נעה מיכאלי
שוברים שתיקה הם התקווה. הם האור שבקצה המנהרה. ככל שירבו שוברי השתיקה כך יתקרב קיצו של הכיבוש. הקץ להפיכת דורות של צעירים לקלגסים ולחינם.
טמיר שלומי
כי אני מעריך אתכם על האומץ ומייחל לסיום הסכסוך והכיבוש.
אבנר גרינברג
אני תומך בשוברים שתיקה כי היא מביאה עדויות ישר מהשטח שעשויות להשפיע יותר מכל דבר אחר, ובכך לקרב אותנו לסיום הכיבוש.
צבי בנטואיץ
אני רואה בארגון שוברים שתיקה ארגון איכותי וחשוב ביותר במאבק נגד הכיבוש ולכן אשמח להמשיך לתמוך בו בכל דרך וצורה שתעזור לו להמשיך בעבודתו החשובה
קרן הרינג
אני תומכת בשוברים שתיקה כי הם אמיצים ומצפוניים ומהווים מקור השראה עבורי
עודד נבון
חשוב לי שמדינתי תשמור על צלם האנוש שלה במידת האפשר. זה כמעט בלתי אפשרי תוך שאנו מחזיקים מיליוני אנשים תחת כיבוש. ארגון שוברים שתיקה מאיר זאת באור בהיר.
רוחמה מרטון
פסיכיאטרית ופסיכוטרפיסטית. פמיניסטית ופעילה פוליטית מזה כמה עשורים. ייסדה את העמותה רופאים לזכויות אדם ב 1988. מייסדת-חברה של ארגוני זכויות אדם שונים. כתבה מאמרים רבים בנושאי זכויות אדם ופסיכו-פוליטיקה. (צילום: Gabriela Neuhaus
עמית גרינברג
אני מתבייש שכחלק מהעם היהודי אנו מבצעים מעשים כה בזויים תוך השחתת הדור הצעיר. כישראלי יש לי אחריות למה שקורה תחת שליטתנו למרות שאין לי כח שלטוני בפועל. יש לנו אחריות שילוחית
רם לוי
נשוי לציפורה לבית רוט לוי, אב לנועה, קרין ונטע. במאי, תסריטאי ומפיק. ביים למעלה מ-70 סרטים וכתבות עבור הטלויזיה הישראלית וערוצים שונים בארץ ובעולם. פרופ' אמריטוס נלווה, אוניברסיטת תל אביב. זכה בפרסים רבים, ביניהם פרס איטליה ופרס ישראל. (צילום: רחל הירש)
יונתן ארוך
אחד הארגונים החשובים השומרים על מדינת ישראל ואזרחיה
יוסי צברי
שחקן, במאי, יוצר ופעיל חברתי, מבכירי אמני הספוקן וורד בארץ. יצירותיו עוסקות במאבק לשוויון, מחטופי תימן דרך המאבק בכיבוש ועד ג'ורג' פלויד.
מוטי זוהר
'שוברים שתיקה' הוא אחד הארגונים האמיצים והערכיים ביותר בחברה הישראלית ובין הבודדים המסתכלים בעיניים למציאות הקשה שנוצרה בשטחים הכבושים. כמגדלור ומצפן מוסרי, הם אינם נרתעים מלומר את האמת גם כאשר רבים אחרים מנסים לקעקע את הלגיטימיות שלהם מחד ולטייח את העוול המוסרי הנורא הכרוך בשליטה על עם אחר מאידך
קרלוס לוינהוף
שוברים שתיקה הנו גורם חיוני במאמצים לסיים את סיוט הכיבוש ובו זמנית בריפוי הנזקים שלו בתוך החברה הישראלית
פרופ' עדו בראל
תומך בשוברים שתיקה כי זו חובה אנושית אזרחית
אלכס ליבק
צלם מוכר וזוכה פרסים, שעבודותיו העוסקות בתיעוד ריאליסטי של החברה הישראלית מתפרסמות דרך קבע בעיתון הארץ עוד משנות השמונים. מרצה ומורה לצילום, חתן פרס ישראל ופרס משרד החינוך והתרבות. (צילום: מנחם כהנא)
פרופ' מוטי פרי
פרופסור אמריטוס לכלכלה באוניברסיטה העברית, מיוזמי מכתב הקצינים במילואים בתקופת בגין שהוביל להקמת "שלום עכשיו", ומכתב הטייסים בשנות האלפיים המוקדמות. אחד מראשי היוזמה לתמיכה של פרופסורים בסטודנטים סרבנים שהתבטא ציבורית לא אחת בעניין התנגדותו למפעל ההתנחלויות, וחבר לשעבר בהנהלת "בצלם".
יעקב אושמן
לתמוך ב"שוברים שתיקה" -- כי אין דרך אחרת להיות בצד הנכון של ההיסטוריה.
חיה צ'רנובין
אני מאמינה שסיום הכיבוש ומתן עצמאות לפלסטינים הם תנאי הכרחי לקיומנו
גיל אלכסנדר
רק חיילים קרביים מתארים במה הם באמת עוסקים בשטחים ומהי המשמעות של שליטה צבאית על אוכלוסייה אזרחית נטולת זכויות במשך 53 שנה.
אורי שור
אני רואה חובה מוסרית לתמוך באנשים ובנשים האמיצים והאמיצות, שמפרסמים את הסבל הבלתי-נמנע הכרוך ב״תחזוקת״ הכיבוש, המתבצעת יום-יום על ידי המדינה שלי
שלומית בר
הכיבוש גרם לנו להיות מדינת אפרטהייד שאינה מכבדת עם שונה מימנה, אינה מכבדת אותם כבני אדם ואת זכויותיהם הבסיסיות. הכיבוש גם הפך אותנו לחברה אלימה שאינה מכבדת חוקים. גם בתוך הארץ.
רמה כ"ץ
אין עוררין על כך שחשיפת אמת היא הדרך היחידה לפתרון בעיות באשר הן...
יהודה אטלס
יהודה אטלס: סופר לילדים וחוקר ספרות ילדים, מתרגם, מבקר ומרצה. כתב 35 ספרים, רובם לילדים. ספריו הידועים ביותר הם חמשת ספרי "והילד הזה הוא אני". קיבל את פרס זאב, פרס שרת החינוך לתרגום, פרס היצירה על שם רה"מ לוי אשכול ז"ל ופרסים רבים אחרים. בשנים האחרונות עוסק בחקר ובכתיבת שירים על ילדים בסיכון שעתידים לצאת לאור בקרוב.
תומה שרייבמן
אני תומך בשוברים שתיקה כי הם נלחמים באומץ בכיבוש
ד"ר מזל קאופמן
בגלל העקשנות ארוכת השנים והאומץ לחשוף ולהתנגד לעוולות הכיבוש.
שרה וייל גלבסקי
כל מניעה של חשיבה עצמאית בספירה הציבורית ... היא 'פשע נגד הטבע האנושי'. עמנואל קאנט, מהי נאורות, 1784.
רם רשף
אני תומך בשוברים שתיקה כי זה אחד מהגופים החשובים ששמו להם למטרה לחשוף את עוולות הכיבוש. הכיבוש לא רק פוגע בנכבש אלא משחית את נפשו של הכובש והתוצאה היא חברה שהופכת יותר ויותר לאלימה וחסרת מוסר. בסופו של דבר זהו מאבק על דמותה של החברה הישראלית.
משה צוקרמן
למד סוציולוגיה, מדע המדינה והיסטוריה. מלמד משנת 1990 ב"מכון כהן להיסטוריה ופילוסופיה של המדעים והרעיונות" באוניברסיטת תל-אביב. בעבר כיהן כראש "מכון מינרבה להיסטוריה גרמנית" באוניברסיטת תל-אביב וכמנהל הפעילות האקדמית במוזיאון פרויד בווינה. בשנת 2018 יצא לגמלאות.
נירית לביא קוצ׳יק
שוברים שתיקה הוא אירגון הנושא שליחות חברתית - פוליטית חשובה ומציע אלטרנטיבה לחולשה האנושית המוכרת להפנות עין עוורת לעוולות שלנו שלא נעים לנו להכיר בהם ולקבל עליהם בעלות.
אופירה הניג
כיהנה כבימאית בית בתיאטרון הבימה, ניהלה אמנותית את תיאטרון החאן ופרויקט המעבדה –ירושלים, ניהלה אמנותית את פסטיבל ישראל ממנו פרשה בעקבות האינתיפאדה השנייה, ואת אנסמבל הרצליה משם פוטרה בגלל סירובה להופיע עם האנסמבל בשטחים הכבושים. זכתה בפרסים החשובים ביותר עבור יצירתה בתחום התיאטרון. בעשור האחרון יוצרת פרויקטים בינלאומיים מתוך סירוב לעבוד ולשתף פעולה עם הממסד התרבותי הישראלי. מלמדת בימוי בחוג לתיאטרון באוניברסיטת תל אביב, ומחלקת את חייה בין ברלין שם היא יוצרת ובין דליית אל כרמל שם היא חיה. (צילום: ג'ראר אלון)
פרופ' נעמי חזן
פרופסור אמריטה למדע המדינה באוניברסיטה העברית. חברת כנסת לשעבר מטעם מרצ וסגנית יו"ר הכנסת (1992-2003). נשיאת הקרן החדשה לישראל בעבר וחברת ההנהלה הבינלאומית של הקרן כיום. פעילה וותיקה בארגוני שלום, שוויון מגדרי וזכויות אדם. עמיתת מחקר במכון ון ליר בירושלים ובמכון טרומן.
רוני גבעתי
כי זה לא ייאומן שאנחנו חיים את חיינו כרגיל בעודנו חלק מהמציאות החולה האלימה והמשחיטה הזו של להיות כובשים
חדוה ישכר
כששוברי ושוברות שתיקה החושפים באומץ אזרחי נדיר את עוולות הכיבוש מתוך ניסיונם הצבאי, מוקעים כבוגדים, חשוב לי לחזק אותם ולתמוך בהם ובזכות הציבור לדעת.
חיים שליט
כי הם עושים מה שאני חושב על הכיבוש ביד גלויה ובמצח נחושה וכך אני גאה להיות יהודי נאמן
איתי גפן
הארגון עושה עבודת קודש, בחשיפה של הצדדים המכוערים ולצערנו כה בנאליים של הכיבוש.
סו שקטר
"לכן אני מניחה שהפעולה הכי מהפכנית בה אנו יכולים לנקוט היא להגיד את האמת", האוורד זין
נפתלי אורנר
על הציבור להכיר את העוול הכבד שהכיבוש עושה לעם הפלשתינאי, ובעקיפין גם לנו
ד"ר אבי עופר
חייבים לשבור את קשר השתיקה סביב הכיבוש, עוולותיו, והנזק הנורא שהוא גורם לצעירינו ולחברה הישראלית כולה.
ד״ר מרגלית טולדנו
התמיכה שלי ב"שוברים שתיקה" מבטאת את הערכתי ותודתי לפעילי האירגון, לחשיפת ההתעללות בפלסטינים בשטחים הכבושים ולמחיר שמשלמים חיילי צה"ל הנדרשים לשמר את הכיבוש. מחזקת את ידיכם.
עלמה גניהר
אני תומכת בשוברים שתיקה שנותנים קול לעדויות החיילים המעוניינים לספר על העוולות שעשו במהלך הכיבוש הישראלי, וכך גם מעידים על עצם קיום העוולות וגם מאפשרת לחיילים חשיבה מחודשת ואולי בעתיד גם תיקון.
פרופ' אווה אילוז
סוציולוגית שרבים מספריה וחיבוריה בנושא הקשר שבין רגשות לקפיטליזם זכו לפרסום והכרה עולמיים ותורגמו לשפות שונות. אשת אקדמיה שעוסקת במחקר והוראה במוסדות נחשבים בישראל וברחבי העולם, כלת פרס א.מ.ת. לסוציולוגיה ונשיאת בצלאל לשעבר. (צילום: צחי לרנר)
עופר יונגמן
ההתנגדות לכיבוש היא הנושא החשוב ביותר לטיפול ב-50 השנים האחרונות - למרות הקורונה והמשברים הכלכליים
טל לאור
אחד האירגונים הבודדים בישראל העומד נגד האסון הקולוסאלי שהשליטה בשטחים מהווה עבור שתי האוכלוסיות, הפלסטינית והישראלית
אילן ברוך
דיפלומט ושגריר לשעבר, אשר ''שבר שתיקה'' ופרש משירות החוץ במחאה פומבית על מדיניות הממשלה בזירה הפלסטינית, נטישת עקרון ''שתי המדינות'', הפרה מתרחבת של זכויות אדם ותחילתו של סיפוח הגדה המערבית, הנמצא כיום בעיצומו. כיו''ר 'קבוצת העבודה המדינית', פעיל לגיוס השפעה בינ''ל על ממשלת ישראל, במטרה לחולל תהליך מדיני שתכליתו פתרון המבוסס על עקרון ''שתי המדינות'', אשר יביא שלום, בטחון ושגשוג לכל.
רות בן-אריה
אני חושבת שפעילותכם חשובה ביותר לשמירת רמתו המוסרית של צה'ל ולהצדקת הטענה שהנו 'הצבא הכי מוסרי בעולם'.
רשף אגם-סגל
כי צריך לומר, אפילו אם זה לא ישנה כלום.
תומר אלעד
אני תומך ב"שוברים שתיקה" מכיוון שאני מאמין שלא יתכנו צדק ושוויון אמיתיים בישראל עד שיופסק הכיבוש, ועד שהנהגת ישראל ואזרחיה יכירו ויתמודדו עם השלכותיה ההרסניות של השליטה בעם אחר.
חנה בר"ג
כי את החושך צריך להאיר, את העוול למנוע וזכויות אדם להפנים - "שוברים שתיקה" בשורה אחת!
גליה גולן
פרופסור בדימוס באוניברסיטה העברית, שם כיהנה כראש המחלקה למדע המדינה. זכתה במספר פרסים בינלאומיים כהוקרה עבור הישגיה האקדמיים בנוסף לאקטיביזם שלה בתחומי השלום והפמיניזם. עשרה ספרים פרי עטה ראו אור, האחרון שבהם תחת הכותרת: "Israeli Peacemaking Since 1967: The Factors Behind the Breakthroughs and Failures", לצד מספר ספרים שהוציאה בשיתוף פעולה עם חוקרים נוספים. ד"ר גולן חברה בחבר המנהלים של "שלום עכשיו" ופעילה ב-"לוחמים לשלום" משנת 2014. היא נמנית בין מקימי מר"צ, וכיהנה בעבר כחברת הנהלה במפלגה. (צילום: דורון גילד)
מיכל רוזין
ח"כ לשעבר מטעם מפלגת מרצ. שימשה כמנכ״לית איגוד מרכזי הסיוע לנפגעות ונפגעי תקיפה מינית בישראל. הייתה יו"ר הועדה המיוחדת לבעיית העובדים הזרים שם קידמה פתרון צודק למשבר מבקשי המקלט ודרום תל אביב. הייתה יו"ר השדולה לפלורליזם ולשוויון אזרחי, השדולה לקהילה הגאה, השדולה לקידום בני נוער, השדולה למען יוצאי מוסדות החינוך החרדי והשדולה לשוויון תעסוקתי. זכתה באות הפרלמנטרית המצטיינת, במקום הראשון של המדד הגאה ולעשירייה הראשונה במדד המגדרי ובמדד החברתי. (צילום: יחיאל ינאי)
מאיר גוטליב
כי אני מעוניין בסיום הכיבוש והדיכוי של עם שלם שארץ זו היא שלו - לפחות כמו שהיא שלנו.
ד"ר אילנה לח
מדובר בא.נשים אמיצים ואמיצות מאד, שמספרים את האמת הכואבת שהציבור הישראלי לא רוצה לדעת, ועל כך ראויים להערכה.
הרב דובי אביגור
כי מעשי הכיבוש זקוקים לאור השמש לחיטוי יסודי ולהגיע לתודעת אזרחי ישראל במה הוא כרוך ולאיזו מציאות ממארת אנחנו מכניסים את ילדינו.
רוני סגולי
הייתי חלק ממערך הכיבוש לפני שנים רבות, ולאחר שהפתכחתי סרבתי להמשיך, והתחלתי להאבק נגד ההשחתה, שהכיבוש גורם לחברה הישראלית. מחזק את ידי שוברים שתיקה במאבקם.
פרופ' עמירם גולדבלום
פרופסור אמריטוס לכימיה תרופתית שמחקרו מתמקד במציאת תרופות חדשות באמצעות אלגוריתמים. מראשוני הפעילים ב"שלום עכשיו" דובר התנועה 1980-2000 ומקים צוות המעקב אחר ההתנחלויות אחד המבקרים הגדולים ביותר של ההתנחלויות ושל האפרטהייד והדיכוי שנובעים מהן.
איתמר אבן-זהר
השליטה על שטחים עם אוכלוסיה זרה חסרת זכויות במשך למעלה מ-50 שנה משחיתה את ישראל והורסת אותה כמדינה דמוקרטית
ליאורה רוזנזפט
בחשיכה גדולה, האורות הקטנים מאירים את הדרך עד שתעלה השמש.
פרופ' אבישי מרגלית
פרופסור אמריטוס לפילוסופיה באוניברסיטה העברית וחבר באקדמיה הלאומית הישראלית למדעים. בין השנים 2006-2011 שימש פרופסור בקתדרה על שם קנאן במכון ללימוד מתקדם בפרינסטון. חתן פרס ישראל פילוסופיה לשנת 2010 וכן חתן פרס אמת לשנת 2007. 
יקי הרץ
אני תומך בשוברים שתיקה משום שהאמת צריכה להישמע.
נאוה שגיב
אני תומכת בשוברים שתיקה בגלל החשיבות העצומה של פרסום העדויות, ומיעוטן ביחס לרוב הדומם.
רוני סגולי
שמח להצטרף בעיקר כמי שהיה בעברו חלק מהכיבוש ולאורך שנים רבות נאבק בו, גאה בפעילותכם
דבורקה אורג
אני תומכת בארגון החשוב והמיוחד שלכם, כי הוא הביטוי הנחוש ביותר של אנשים, שמבמקום שבו מחוייבותם למדינה התנגשה עם ערכי המוסר האוניברסליים שבהם הם מאמינים, החליטו לעשות מעשה - להסביר את התנגדותם למדיניות הרעה והמסוכנת של ישראל בשטחי הכיבוש, ולהמשיך לחתור לשלום צודק עם הפלסטינים. ‫
דוד גרוסמן
סופר, משורר, מחזאי וחתן פרס ישראל לספרות, שיצירותיו תורגמו לשלל שפות וזכו להכרה והערכה בינלאומית. זוכה פרס ראש הממשלה ליצירה, פרס א.מ.ת, פרס ספיר, פרס אקו"ם, פרס אלבטרוס, פרס מאן בוקר ועוד. (צילום: Fronteiras do Pensamento, Flickr, CC by 2.0)
גרי קיימן
אני אשמח לתמוך בארגון שעוזר למדינת ישראל להפסיק להיות מדינה ששולטת על עם אחר וגורמת עוול לתושביה.
מיכה הרן
החיילים שהעידו, נשלחו ע"י הצבא לתחזק כיבוש במחיר יקר של פגיעה בנפשם לכל החיים בשל פעולות דיכוי של פלסטינים שהחופש נשלל מהם בשרירותו של "העם הנבחר"
חניאל קורן
חשוב מאד שיש ארגון שחושף את פניו האמיתיות והמלאות של הכיבוש הישראלי בשטחים, גם אם לעיתים הדבר אינו נעים לנו.
זאב רז
נולד וגדל בקיבוץ גבע, שירת 22 שנים בצה"ל כטייס קרב בחיל האוויר ואף הוביל את התקיפה על הכור הגרעיני בעירק בשנת 1981 על כך קיבל את צל"ש הרמטכ"ל. לאחר מכן עמד בראש מכללה והקים שתי חברות סטארט אפ. ב2018 הקים חב' צומ"ת ש"תכנית הכוכבים" שלה נאבקת בתאונות עבודה באתרי בניה.
אבי רובין
אני תומך בשוברים שתיקה מתוך הערכה עמוקה לפעילותה לאורך השנים ומתוך דאגה לעתידה של מדינת ישראל כמדינה דמוקרטית.
ד"ר נפתלי ברזניאק ואגט קראוס
אנחנו תומכים בארגון שוברים שתיקה כי הגיע הזמן לסיים את הכיבוש ולהחלים ממנו כחברה
סטיבי כרם
חשוב, שאנו אזרחי מדינת ישראל נדע מה ממשלת ישראל מבקשת מצה"ל (ומבנינו או מאיתנו או מנכדינו) לעשות בשטחים בשמנו!!
ד"ר אלון ליאל
דוקטור ליחסים בינלאומיים ודיפלומט שמילא שלל תפקידים מטעם משרד החוץ החל מסוף שנות השבעים, בישראל ובחו"ל. שימש מיופה כוח מטעם ישראל בטורקיה, שגריר ישראל בדרום אפריקה, וכן קונסול כללי בארה"ב. התבטא ציבורית לא אחת בעד סימון והחרמת מוצרים מהתנחלויות, חבר בהנהלת העמותות "סיכוי" ו"עיר עמים" ובועידת מרצ, וכן במועצה הציבורית של "בצלם".
אבי כרם
אני חושב שהחיילים שמספרים את סיפוריהם ראויים לכל שבח על הכנות, ועל הבחירה בדרך הקשה של הגנה על ערכים שהם מאמינים בהם, גם במחיר הגבוה של חשיפה לגינוי והכחשה מצד חלק מהחברה שלנו, שמגן בלהט על ערכיו אך מתקשה מאוד לכבד את ערכי הזולת.
מיה סביר
בשל המובן מאליו: הכיבוש הוא אם כל חטאת. ובשביל לתמוך באמיצים שבוחרים לא לשתוק.
אורנה שומן
באומץ וביושר ש.ש. עושים את הדבר הנכון, מבחינה מוסרית ואסטרטגית והלוואי שביחד נסיים את הכיבוש
מיקי רוזנטל
עיתונאי, איש טלוויזיה וחבר כנסת לשעבר מטעם מפלגת העבודה, שעיקר פעילותו הציבורית מוקדשת ליחסי הון-שלטון ושחיתות ציבורית. כיכב בסרט הדוקומנטרי "שיטת השקשוקה", שהתחקה אחר הקשרים של האחים עופר עם מערכות השלטון בישראל והיה נתון בלב מחלוקת ציבורית גדולה. זוכה פרס פראט, פרס סוקולוב, אביר איכות השלטון ואות אומ"ץ.
אסף גברון
אסף גברון פירסם שישה רומנים, קובץ סיפורים וקובץ ביקורות פלאפל. ספריו וסיפוריו תורגמו לשש-עשרה שפות וזכו בפרסים בישראל (בהם פרס ברנשטיין ופרס ראש הממשלה לסופרים), גרמניה, צרפת, הולנד ואיטליה. גברון השתתף בעבר במספר פרויקטים של שוברים שתיקה, בראשותם פרויקט ספר חמישים - סופרות וסופרים מן העולם כותבים על הכיבוש.
אשר פריד
שוברים שתיקה מייצגת את אחד המרכיבים החשובים בדמוקרטיה.עמידה מול הזרם, אומץ לב במרחב הציבורי, הצבעה על עוולות הכיבוש ובכלל.
יעקב כתריאל
אני תומך בשוברים שתיקה כי הם אומרים את האמת בנושא שאין חשוב ממנו לעתיד ישראל
תמי יקירה
לוודא שהמציאות בשטחים הכבושים לא נעלמת מהעיניים של הישראליות והישראלים - זו אחת המשימות החשובות של הימים האלה. כי בלי לדעת מה קורה שם, איך נוכל לשנות את זה?
דר. רונית מילאנו
נורמות שנקבעות בתנאי כיבוש - אין מנוס מכך שיחלחלו לכל האספקטים בחברה שלנו.
רוני גופר
אני מורידה את הכובע בפני מי שמצליחים להוציא את האמת לחופשי מבין סורגי העיוות של הכיבוש.
אילן דינשטיין
מספיק סיור אחד בחברון עם שוברים שתיקה בשביל להבין עד כמה הכיבוש הישראלי בשטחים אבסורדי, מביש ונוגד את הערכים הכי בסיסיים עליהם התחנכנו.
יעל פלט
בחברה, מיליטריסטית ופוסט טראומטית, כמו שלנו הקולות שלכם כל כך עוצמתיים אמיצים ונחוצים
שי אביבי
שחקן. זוכה פרס אופיר 2020 על 'הנה אנחנו' של ניר ברגמן ודנה אידיסיס. חושב ש'שוברים שתיקה' הוא ג'ימיני קריקט - צרצר המצפון של ישראל בנושא הכיבוש. (צילום: נורדמן)
ד"ר זיוית אברמסון
התקשורת (למעט עיתון 'הארץ') לא מדווחת על מה שאנחנו עושים בשטחים. מישהו צריך לדווח, ולא מפי השמועה.
אוהד מורן
אני תומך ברעיון העומד מאחורי תנועת שוברים שתיקה משום שלדעתי הוא מייצג נכונות להתבונן במקומות בהם אנו כחברה נדרשים לשינוי ובו בזמן מכיר בקיומו של האחר ובזכות קיומו באופן שוויוני והומני ובכך תורם לקידום תהליך לחיים אפשריים יותר באזורנו
ערן רבין
בתקופה שהשלטון דאג להחליש את שומרי הסף והפעילות והשליטה בעם אחר הופכת לנורמה מקובלת על רב הציבור ,שוברים שתיקה עושים עבודת קודש בהצבת מראה לנעשה בשטחים.
רונית צור
אני תומכת בשוברים שתיקה כדי לספר איך נראה כיבוש. לא במליצות של פוליטיקאים, אלא כפי שהוא באמת
פפה אללו
עלה לארץ מפרו ב-1970. לפני עלייתו היה פעיל בתנועות הנוער הציוניות בדרום-אמריקה, ובהגיעו לישראל הצטרף לשמאל החדש ומצא מקום בפעילות הפנתרים השחורים. עבד 25 שנה בחברת החשמל כמהנדס חשמל וגם שם השתתף בפעילות רבה בוועד העובדים. במקביל היה פעיל במועצת הפועלים בתפקידים שונים. ב-1990 כיהן כסגן אגף המקצועי ואחר מכן כיו"ר. מאוחר יותר כיהן 17 שנה כחבר מועצת העיר ירושלים מטעם מרצ, ומתוכן 4 שנים כסגן ראש העיר. היה פעיל מפלגתי משמאל החדש, מוקד, של"י, רצ ומרצ. בפעילותו שם דגש על מאבק נגד הכיבוש, סיפוח והתנחלויות. פועל בעד שוויון יהודים-ערבים ובמיוחד במזרח ירושלים. (צילום: רוזה אללו)
יהודית יהב
הארגון והעדויות מציגים מראה לאיך נראה הכיבוש ומאירים עובדות שרוב הציבור אינו רוצה לדעת אותן.
מירה עווד
זמרת, מלחינה, שחקנית, אמנית פלסטית ויוצרת לטלוויזיה. ילידת כפר ראמה שבגליל, בת לאבא פלסטיני ואימא בולגרית. למדה בבית הספר "רימון", הוציאה שלושה אלבומי סולו, שיתפה פעולה עם מגוון רחב של אמנים בינלאומיים, הופיעה כשחקנית בטלויזיה ובתאטרון. מלחינה עטורת פרסים לתיאטרון ולקולנוע. יצרה את סידרת הדרמה "מונא". מאמינה בקיום משותף, זכויות אדם וסולידריות אנושית, ומשתמשת באמנות שלה לקידום מסר של שלום ואחווה. (צילום: תומס סולינסקי)
פרופסור רון אהרוני
כשתיכתב ההיסטוריה העגומה של זמננו, ייזכר "שוברים שתיקה" כאחת מנקודות האור הבודדות של הומניות.
דניאלה די-נור
בעלת הוצאת הספרים "דניאלה די-נור מוציאים לאור". מקימת "בית א-ני-מה" ללמידה במסגרות החינוך המיוחד, על בסיס שיטתו של פרופ' רוני אורן. יוזמת ושותפה בפיתוח והפעלת תכנית "לימודי פילוסופיה מעשית" ברשת "אורט" על בסיס שיטתו של פרופ' אוסקר ברניפייה. יו"ר הוועדה המייעצת לגיבוש פרוגרמת תכנים וניהול "בית ליבלינג", נציגת הציבור בדיונים לגיבוש תמהיל שימושים בנמלי תל-אביב ויפו ונציגת הציבור בוועדה הפרוגרמתית למתחם חצי האי הירקוני ומתחם רוקח–אבן גבירול. (צילום: יורם אשהיים)
רחל סליט
אתם הפנים של הרוח האנושית -"כי עוד אאמין גם באדם גם ברוחו רוח עז"
ד"ר בתיה זיבצנר
ארגון בעל אומץ אזרחי, בעל רגישות אנושית ואחריות ציבורית.
אבי שמש
בתיכון למדתי את "חרבת חזעה". חויה מכוננת בתפיסה שלי את מורכבות הסכסוך. היום קיימות "חרבות חזעה" רבות, אבל כבר לא לומדים עליהם בבית הספר. לכן יש להמשיך ולשבור שתיקה בכל דרך למען הדור הבא.
צבי לשם
אסור לשתוק "כדי שהרוע ינצח, די בכך שהטובים ישבו בשקט" ( אדמונד ברק)
יהודה אברמוביץ'
שוברי השתיקה הם גיבורי ישראל האמיתיים
ד"ר אורי כרוך
הצגת אמת לא מטויחת היא ערובה לחברה בריאה
חן קיסר
כי זה בדיוק מה שחסר לי כשהייתי בעצמי חייל קרבי בשטחים ובלבנון
דודו אמיתי
אני תומך בשוברים שתיקה כי הם מממשים את דרישתו ההומניסטית של הלל הזקן " ובִמְקוֹם שֶׁאֵין אֲנָשִׁים, הִשְׁתַּדֵּל לִהְיוֹת אִישׁ!"
ירון לונדון
נולד ב-1940, את הקריירה שלו בתחום התקשורת החל כקריין רדיו ואח"כ הגיש את תוכנית הרדיו "היום הזה". בשובו מצרפת (שם כיהן ככתב רשות השידור) יזם, ערך והנחה שורה ארוכה של תוכניות שיח בטלוויזיה הישראלית ואח"כ כיהן כמנהל מחלקת הדרמה והאמנות. בהמשך עבד ככתב ופובליציסט בעיתון "ידיעות אחרונות", כיוצר ומגיש של תכניות-שיח בכל ערוצי הטלוויזיה (ביניהן סדרת הסרטים "לונדון פינת בן יהודה", המשמשת כחומר לימוד באקדמיה) וכמגיש, ביחד עם עמיתו מוטי קירשנבאום, בתוכנית האקטואליה היומית "לונדון את קירשנבאום" בערוץ 10. עם מותו של קירשנבאום המשיך להגיש את התוכנית בגפו עד 2019. התוכנית זכתה שמונה פעמים בפרס האקדמיה לקולנוע בסוגה. בנוסף, כתב לונדון תמלילי פזמונים, מהם להיטים רבים. תירגם שירים ופזמונים, בעיקר מצרפתית. ערך אנתולוגיה של שירה עברית, הופיע בערבי קריאה רבים ושיחק בסרטי אחדים. פעמים אחדות זכה בפרס "כינור דוד" והוא חתן "פרס סוקולוב" לעיתונות. לונדון הוא אב לארבעה וסב לשמונה. בת זוגו היא הסופרת מיכל זמיר.
יובל בהט
חשוב שכולנו נדע מה עושים בשמנו. "הדמוקרטיה מתה במחשכים".
יורי קנדל
כל עוד מדינת ישראל שולטת על עם אחר אנו חייבים לשמור ולפקח על הצבא וזרועות השלטון הפועלות בפלסטין ולוודא שלא תהיה עוולה ופגיעה בתושבי השטח הכבוש.
עודד זינגר
אני מקווה שהמידע שאתם מנגישים לציבור יקדם את יציאתנו מהשטחים, לטובת הפלסטינים ולטובתנו
אראלה ויואב תלמי
הצטרפנו לשוברים שתיקה כדי לקחת חלק במאבק לסיום הכיבוש !!!
עודד גולדרייך
פרופסור בפקולטה למתמטיקה ומדעי המחשב במכון ויצמן למדע (צילום: מיכל פרנס)
אורי הדר
בהוקרה על פעילות אמיצה, עקבית וחשובה
רון תמרי
כי אין עוד ארגונים כאלה, שמדברים אמת, ורואים וממחישים את הנזק שרוע עושה לחברה הישראלית בתוך הקו הירוק , ולחברה הערבית מעבר לקו הירוק. קול צלול וחזק שמזכיר לכולם את מה שכולם רוצים לשכוח ממנו.
ארי פולמן
תסריטאי ובמאי קולנוע וטלוויזיה שיצירותיו זכו להצלחה והכרה בארץ ובעולם וזכו בשלל פרסים, ובין היתר פרסי אופיר, פרס האקדמיה לטלוויזיה, פרס מסך הזהב, פרס איגוד הבמאים האמריקאי ופרס איגוד התסריטאים האמריקאי, ואף פרס הבימוי בגלובוס הזהב עבור סרטו "ואלס עם באשיר", עבורו היה גם מועמד לפרס האוסקר. (צילום: ים פולמן)
אילה שליו
כי רק כשחושפים עוולות ומכירים במה שנעשה אפשר לרפא ולתקן ולשנות, ושו"ש מתעקשת לחשוף עוולות בדיוק בשביל זה.
עמרם זהבי
תומך כי אתם סמל לאנושיות, מוסר, יהדות וציונות טהורים ואמיתיים
רחל לנדסהוט
מתנגדת להמשך הכיבוש
דורון רבינא
אמן, אוצר, כותב ומרצה לאמנות. כיהן כאוצר ראשי של מוזיאון תל אביב וכדיקאן הפקולטה לאמנויות, המדרשה, במכללה האקדמית בית ברל. ייצג את ישראל בבינאלה ה-26 בסאו פאולו, זוכה פרס קיפר המוענק על ידי קרן וולף ובפרס שרת התרבות בתחום האמנויות לשנת 2008. הקים את ״הירקון 19״ מרכז לאמנות תרבות וחינוך בתל אביב ואת המכינה לסטודנטים מהציבור הערבי במדרשה לאמנות בבית ברל. (צילום: דניאל צ'צ'יק)
עפר פרג'
אני תומך בשוברים שתיקה כי הפעילות הזו תורמת רבות לחוסן הכללי של מדינת ישראל. מדובר על אנשים אמיצים שעומדים בחזית של מאבק קשה וארוך, אך גם חשוב וגורלי לצורה העתידית של החברה בישראל.
שרה הלמן
כי הארגון קורע את המסך ההשתקה והשתיקה שאופף את נעשה בשטחים הכבושים. אחרי פעולת שוברים שתיקה אי אפשר יהיה להגיד לא ידענו מה נעשה בשמינו.
רחל הירש
רק האמת הגלויה, גם אם היא כואבת, תסייע לנו להגיע לשלום אמיתי, משאת נפשי מאז ומעולם.
רות נצר
חייב להיות ארגון שייתן גב לכל אותן.ם א.נשים אמיצות.ים שרוצים לספר מה באמת קורה בשטחים, מה ישראל מנסה להסתיר, מה גורמים במדינת ישראל לא רוצים שנדע.
אילנה קרמן
אני תומכת בשוברים שתיקה כי הכיבוש הפך אותנו לחברה מתנשאת, אלימה ולא מוסרית. דברים אלה פוגעים גם באוכלוסיה הפלשתינאית וגם בנו, הישראלים והם מחלחלים פנימה לתוך גבולות המדינה. זה אסון.
דוד אנוך
פרופסור למשפטים ולפילוסופיה באוניברסיטה העברית בירושלים. עוסק, בין השאר, באתיקה ופילוסופיה פוליטית. בשנת 1998, כקצין שריון במילואים סירב לשרת בשטחים הכבושים, ונכלא לתקופה קצרה בשל כך. (צילום: גיא גבריאל)
נדב תמיר
כיהן שנים רבות כדיפלומט, יועץ מדיני ומומחה ליחסים בינלאומיים ובפרט ליחסי ארצות הברית-ישראל. תמיר מכהן כיום כמנכ"ל J Street בישראל וכיועץ לעניינים בינלאומיים במרכז פרס לשלום וחדשנות ובחברת "פרס ויועצים". תמיר שימש כיועצו המדיני של הנשיא התשיעי של ישראל שמעון פרס עד סוף תקופת כהונתו ב-2014. תמיר היה איש משרד החוץ, ששירת כיועץ בשגרירות ישראל לארצות הברית בוושינגטון, בתפקידי מטה בכירים במשרד החוץ וכקונסול הכללי של ישראל למדינות ניו אינגלנד בבוסטון. נשוי לרונית, ד"ר בהוראה באמצעות מחול, ואב לשתי בנות ולבן.
יורם כהן
כי אסור לעצום עיניים לרצון להיות חופשים, גם הם וגם אנחנו
עידו אבן-פז
הפלסטינים הם בני אדם כמונו. אפשר וצריך לדבר אתם
מיכל ארבל
תומכת בשוברים שתיקה כי הכיבוש הוא מארה ואסון שיביא את הקץ למפעל הציוני, ויש לחשוף את ההתעללות באזרחים הפלסטינים הנעשה בשמנו בשטחים
פרופסור נעמי לוי וינר
יש להפסיק את הכיבוש ואת השליטה בחיי הפלסטינים, ולחשוף את מה שמתרחש בחסות הכיבוש, בכדי להוביל לסיומו
גיא פז
מורה להיסטוריה בתיכון "אדם" בירושלים ומלמד אנתרופוסופיה וחינוך ולדורף במכון כרם להכשרת מורים ובבית הספר לאוריתמיה (אמנות תנועה) "אורפאוס" בירושלים. נשוי ואב לחמישה ילדים.
רמי אבנימלך
כי הייתי שם. אני יודע מה המחיר של הכיבוש, אני רוצה שכל האזרחים ידעו את המשמעות
דורית רביניאן
סופרת ותסריטאית. כלת פרס וינר לסיפורת צעירה, פרס וינגייט לספרות, פרס ראש הממשלה לסופרים עבריים, פרס אקו"ם לעידוד יצירה ופרס ברנשטיין לספרות. מחברת הרומאן "גדר חיה" אשר במרכזו מערכת יחסים רומנטית בין ישראלית ופלסטיני. בשנת 2016 נפסל "גדר חיה" על ידי משרד החינוך בשל חשש שהספר מעודד התבוללות. (צילום: דן בלילטי)
הריאט גימפל
אני תומכת ב"שוברים שתיקה" כי אני מאמינה שאנחנו יכולים להיות חברה טובה יותר והאמינות והאמת של "שוברים שתיקה" יעזרו לחברה הישראלית להימנע מהחמצת מימוש דרכה הערכית.
גרשון זהר
דיפלומט, משפטן בינ"ל ופעיל בתחום המוסיקה (פסנתר וקידום קשרי מוסיקה של גופי ביצוע ישראליים עם חו"ל). מוותיקי שירות החוץ. ייצג את ישראל בשגרירויות בארה"ב, קנדה והולנד. שימש כממונה זמני על הנציגויות בניגריה וניו זילנד, וכשגריר בפולין ותאילנד. יועץ לקשרים בינ"ל לארגוני חברה אזרחית, ב"תנועה לאיכות השלטון" וארגונים לזכויות אדם. תומך רב שנים ופעיל למען מימוש הזכות להגדרה עצמית לפלסטינים בשתי מדינות לשני עמים או בנוסחה של "שתי מדינות/מולדת אחת" (ארץ לכולם).
גרי שחר
שוברים שתיקה חושפים מציאות כאובה שהשלטון הישראלי מבקש להדחיק.
זאב בן אשר
אני תומך בשוברים שתיקה כי באומץ ליבם הם מפיחים רוח בגחלים הלוחשות ושומרים על אש התמיד של מדורת המוסר. אבוי לנו אם למדורה זו יאבד אורה.
אליענה בן דוד
אני תומכת בשוברים שתיקה כי אתם ארגון של אנשים אמיצים, שמעזים להיישר מבט ולהתמודד עם העבר ועם הדברים שעשיתם בצבא, ובכך לוקחים אחריות. אני תומכת בכם כי אתם עומדים בעוז מול כל שופרי הממשלה, ההסברה והתעמולה, ומספרים בקול רם סיפורים שממחישים את מהות הכיבוש (בפשטות המחרידה שלו, לעיתים). אני תומכת בכם כי אתם אמיצים ומאמינה שרק בזכותכם וארגונים דומים לשלכם יהיה מתישהו סוף לכיבוש.
פרופסור דניאל משה רורליך
אני מצדיע ל"שוברים שתיקה" כי הם מגינים על האמת ועל הצדק בישראל וכך מונעים מישראל ליפול בפח הלאומניות. החיילים של "שוברים שתיקה" לא רק מגינים על ישראל – הם גם שומרים על ישראל כראויה להגנה.
משה צוקרמן
משום שהוא חושף בצורה האותנטית ביותר את מהות מה שאני נאבק בו כבר עשרות שנים
מאיר זריהן
חיוני להביא לידיעת הציבור מה שקורה בשטחים
גדי מינץ
אור השמש הוא חומר החיטוי הטוב ביותר. אם מכונת הכביסה בבית מקוקלת אין ברירה אלא לכבס את הכביסה המלוכלכת בחוץ. פטריוטיות ישראלית אמיתית.
יפה בק
שיח כנה ופתוח של לוחמים על מעשים שנעשו בזמן שרותם הוא קרדינלי להפסקת ההתעללות בתושבי השטחים הכבושים כבר מעל 50 שנה
עודה בשאראת
סופר, פובליציסט ופעיל פוליטי וחברתי. שימש כמזכ"ל תנועת חד״ש. פרסם את 'חוצות זתוניא' ו'דוניא', ספרים העוסקים בחיי האוכלוסיה הערבית-פלסטינית במדינת ישראל. בעבר כיהן כראש ועד הסטודנטים הערבים באוניברסיטת חיפה. טוריו מתפרסמים בעיתון "הארץ".
תמר ירום
תומכת בשוברים שתיקה כי הם פועלים במסירות והתמדה לסיום הכיבוש, שזה הדבר החשוב והדחוף ביותר.
גילי מייזלר
גם אם האמת כואבת - יש לבטא אותה באופן ברור, אמיץ, בארץ ובעולם.
יהודית קרפ
לשעבר משנה ליועץ המשפטי לממשלה וסגנית יו"ר ועדת האו"ם לזכויות הילד. כלת פרס נשים במשפט מטעם לשכת עורכי הדין ופרס העמותה למשפט ציבורי בישראל על תרומה משמעותית למשפט הציבורי בישראל. חברה במועצה הציבורית של הקרן החדשה לישראל ושל ארגון יש דין.
רוני קאופמן
הכיבוש פוגעני ומשחית את הנפש והחברה. שוברים שתיקה חושפת מציאות זו ובכך תורמת לקידום השלום בין ישראל ופלסטין.
מוטי לרנר
מחזאי ותסריטאי. כותב בעיקר על נושאים פוליטיים. בין תסריטיו: "משפט קסטנר", "קו-300", "שתיקת הצופרים". בין מחזותיו: "קסטנר", "חבלי משיח", "רצח יצחק", "דוחקי הקץ", "ההודאה", "אחרי המלחמה", "הייתי שם". מחזותיו הוצגו בתיאטרונים רבים בעולם. זוכה פרס האקדמיה הישראלית לקולנוע, פרס ראש הממשלה ופרס לנדאו. (צילום: זואי גרינדאה)
יוסי טמיר
כי בשירותי הצבאי,בעיקר במילואים אחרי 1967, הייתי עד לתופעות המועלות בארגון "שוברים שתיקה". המשיכו ובהצלחה.
חגי ליניק
אני תומך בכל לב כדי לא להשאיר את החיילים והחיילות לבד עם מצוקתם. שידעו שיש מי שמקשיב להם על העוול הנעשה אל מול עיניהם, שידעו שהם לא לבד.
איימן סיכסק
סופר (״אל יפו״ ו״תשרין״), מבקר ספרות ופובליציסט. זוכה פרס "פרדס" של הספרייה הלאומית בירושלים, לעידוד יוצרים צעירים, ובפרס ראש הממשלה לסופרים עבריים ע"ש לוי אשכול. עיתונאי ומגיש חדשות בשפה האנגלית. (צילום: עמית שעל)
חגי ארנון
כל בני האדם נולדים שווים וחופשיים ,שוברים שתיקה כארגון זכויות אדם חושף ,מעורר ומעודד פעילות נגד עוולות הכיבוש הפוגעים בבני האדם.
ישעיהו תדמור
ארגון שוברים שתיקה, בעיניי, הוא ממגניה של הדמוקרטיה ואחד מהבלמים להתדרדרותה המוסרית של ישראל כתוצאה מהכיבוש הנמשך, והוא ממלא את תפקידו מתוך יושר, נאמנות, הגינות ואומץ לב אזרחי מופתי.
תומר דוויק
אני תומך בשוברים שתיקה בגלל חשיבותה של ביקורת עצמית , ללא ביקורת עצמית אין אפשרות של התפתחות רגשית , נפשית ורוחנית ובמצב כזה מה שהיה הוא שיהיה . תודה על תרומתכם המדהימה לטובת מדינת ישראל , תומר דוויק
משה רון
פרופסור בדימוס לספרות אנגלית ולספרות השוואתית באוניברסיטה העברית, עורך בהוצאות ספרים שונות ומתרגם ספרות יפה.
הלל שוקן
אדריכל וחוקר עירוניות פעיל. עמד בראש בית ספר עזריאלי לאדריכלות באוניברסיטת תל אביב. ממייסדי עמותת מרחב לעירוניות בישראל.
ד"ר דן חיוטין
הצטרפתי מתוך רצון להביע תמיכה בעבודת הארגון לקידום המודעות סביב הכיבוש והמאמצים להביאו לידי סיום.
שירה גפן
סופרת ילדים, תסריטאית, בימאית, ושחקנית. כתבה שמונה ספרי ילדים, שתורגמו לאנגלית, ערבית, ספרדית ואיטלקית. כתבה את התסריט ל"מדוזות", זוכה פרס "מצלמת הזהב", אותו ביימה יחד עם אתגר קרת. כתבה וביימה את הסרט "בורג", זוכה פרס התסריט והעריכה בפסטיבל ירושלים. (צילום: איל נבו)
ורדה צור
אני תומכת בשוברים שתיקה, על אומץ לבם לחתור לאמת, ולספר ברבים על האופן בו נוהגים חלק מחיילי הצבא המוסרי בעולם, בעם הנכבש.
אוהד נהרין
רקדן וכיאורוגרף הבית של להקת המחול "בת שבע". חתן פרס ישראל, מפתח שיטת הגאגא ויוצר בעל שם עולמי שזכה בפרסים ותארים רבים ממוסדות וגופי האמנות התרבות והמחול הנחשבים בעולם. פועל ומתבטא כבר שנים רבות נגד הכיבוש ועוולותיו מעל במות שונות בישראל ובחו"ל.
דורון ליבר
בימים אפלים אלו שוברים שתיקה מדמה קרן אור הזוהרת באפלה. שנאמר במקום בו אין בני אדם היה אתה אדם.
עמיחי דרייפוס
עבורי מסמל הארגון דבקות בעקרונות האנושיות, המוסר והצדק שנדמה שהם ערכים נכחדים בחברה הישראלית
אמנון וולמן
אני תומך בשוברים שתיקה מפני שהאחריות לפגיעה באנשים חפים מפשע חלה על כולנו. והעדויות נחוצות.
זהבה גלאון
כיהנה 16 שנים כחברת כנסת, מתוכן 6 שנים בתפקיד יו"ר מרצ. נאבקה בכנסת ומחוצה לה למען סיום הכיבוש, שוויון ביון יהודים וערבים והגנה על זכויות אדם. זוכת אות יקירת הקהילה הלהט״בית, אות התנועה לאיכות השלטון, פרס אומ״ץ, עיטור נשיא המדינה על המאבק בסחר בבני אדם, פרס ע"ש מאהטמה גנדי ופרס "הנשיא קרטר לזכויות-אדם" בשם "בצלם" (צילום: רונן אקרמן)
רלי שכטר
הארגון נותן לנו תזכורת חיה למצב המזעזע שאליו מכניס אותנו הכיבוש ושאותו החברה הישראלית מנסה יותר ויותר להדחיק.
אורי זכי
פעיל פוליטי ישראלי, מהדוברים המרכזיים של השמאל. מייסד החזית להגנת הדמוקרטיה, ארגון הפועל בקו תקיף נגד הניסיונות לערער את יסודות הדמוקרטיה הישראלית. זכי הוא בין הדמויות המובילות במפלגת מרצ ומכהן כיו"ר הנהלתה. בין התפקידים בהם שימש בעבר: יועץ שר המשפטים, מנכ"ל בצלם ארה"ב ומנהל המחלקה למפעלים ציוניים בהסתדרות הציונית העולמית. בעל תואר ראשון במשפטים מהאונ' העברית ותואר שני במשפט וזכויות אדם מהמכללה למנהל. (צילום: תומר בן אבי)
פרופ' נטע זיו
פרופסור למשפטים וחברת מועצת העיר רמת השרון מטעם מפלגת מרצ. בעבר שימשה מנהלת המחלקה המשפטית באגודה לזכויות האזרח ומקימת מערך הקליניקות המשפטיות בפקולטה למשפטים באוניברסיטת תל אביב. יוזמת והמנהלת האקדמית של מרכז הגר למחקר ופיתוח מדיניות דיור חברתי ויו"ר המכון למשפט ופילנתרופיה.
איתי פייטלסון
מי שמוותרים במודע על הפריבילגיה והנוחות של השתיקה - ראויים לתודה ותמיכה מכולנו.
רות תירוש
״ שוברים שתיקה ״ חושף את הפשעים המתבצעים על ידי המתנחלים והצבא בשטחים הכבושים . רק פאטריוטים ואוהבי עמם עושים זאת חרף הקשיים , שלא קל לעמוד בהם .
יהונתן גפן
משורר, סופר, מחזאי, סאטיריקן, פזמונאי ועיתונאי שאחראי לכמה מהיצירות האהובות והמוכרות ביותר בתרבות הישראלית. משמיע ביקורת ציבורית נוקבת בנושא המיליטריזם הישראלי כבר מתקופת מלחמת לבנון הראשונה והלוחם הותיק והלא-מושתק בלאומנות הישראלית. (צילום: אורית פניני)
אריאל רובינשטיין
יליד ירושלים ותושב תל אביב. ממקימי התנועה לציונות אחרת (1977), מיוזמי מכתב הקצינים וממקימי שלום עכשיו (1978)
אבנר בן-עמוס
יש דברים שאסור לשתוק לגביהם. אחד מהם הוא הכיבוש.
תמי פירון סמורודינסקי
אני תומכת בשוברים שתיקה כי צריך להפסיק את הכיבוש (מסיבות רבות ששורה אחת לא תספיק לפרטן) וכדי להניע כזה תהליך נדרש (בין היתר) לחשוף מהם התהליכים שעוברים על הצד הכובש.
פרופ' עדית זרטל
שוברים שתיקה עומדים באומץ ובנחישות בחזית המאבק המצפוני והמוסרי מאין כמותו נגד פשעי הכיבוש ולהצלתה של החברה הישראלית.
גידי פלד
רק אם נסתכל נכוחה במציאות בה אנו חיים ונדבר עליה - נוכל לשנותה
פרופ' רן סמורודינסקי
תומך כי "החשיפה הציבורית הינה תרופה למחלות חברתיות ואור השמש הוא חומר החיטוי הטוב ביותר" (ל. ברנדייס)
מיכל נאמן
נולדה בקבוצת כנרת, בוגרת תיכון אזורי רמלה-לוד, בוגרת המדרשה למורים לציור, בוגרת אוניברסיטת תל אביב בחוגים תולדות האמנות וספרות כללית. פרופסור מן המניין אמריטה במדרשה-הפקולטה לאמנות במכללת בית ברל. לימדה באוניברסיטת תל אביב ובלימודי ההמשך של בית הספר לאמנות בצלאל.החלה להציג ב-1972, ייצגה את ישראל בביאנלה של ונציה ב-1982. הציגה תערוכות יחיד במוזיאון תל אביב ובגלריות בארץ ובחו"ל. השתתפה בתערוכות רבות ב גלריות ומוזיאונים בארץ ובעולם. כלת פרס ישראל באמנות פלסטית ב2014.
מוסי רז
ח"כ מטעם מרצ, פעיל שלום וסביבה. כיהן כמזכ"ל מרצ, מזכ"ל "שלום עכשיו", סמנכ"ל גבעת חביבה וממקימי ומנהלי רדיו "כל השלום". היה יו"ר פורום ארגוני השלום, יו"ר "בזכות" ויו"ר "חיים וסביבה". כלכלן ורואה חשבון. רב סרן בדימוס. (צילום: רוני גבעתי)
נגה מלכין
הייתי רוצה לחיות במדינה בה פעילות של ארגון המתריע מבפנים כנגד העוולות של הצבא שחבריו שירתו בו ייתפס לא כארגון אמיץ, אלא כארגון המבצע פעילות צפויה ומבורכת של תיקון ושיפור פני החברה בה אנו חיים; אבל בישראל של 2021, ובעיקר לנוכח ההתקפות הבלתי נלאות של השנים האחרונות, מדובר בארגון אמיץ ונחוץ לבניית חברה דמוקרטית וערכית, ואני גאה לתמוך בו.
דב חנין
משפטן, פעיל לשלום, שיוויון, צדק חברתי ושינוי סביבתי. כיהן בכנסת מטעם חד״ש בשנים 2006-2019, העביר עשרות חוקים חברתיים, סביבתיים, דמוקרטיים ופמיניסטיים. הוביל את השדולה הסביבתית, שדולת הדיור, שדולת הבריאות ושדולת ניצולי השואה. (צילום: המכללה האקדמית ספיר, CC by 1.0)
אתי קני
אני תומכת בשוברים שתיקה כי אתם שומרים עלינו מהשתיקה והקבלה של הרע שמתרחש מדי יום בשמנו, לרב ללא ידיעתנו.
אירנה בלייר לוינהוף
אני תומכת בשוברים שתיקה מפני שקיומו חיוני לחברה בישראל בדיוק כמו שאוויר חיוני לחיים.
עדי גרנות
כי אי אפשר גם לשלוח את הילדים שלנו לשלוט באלימות באוכלוסיה כבושה וגם לא לרצות לשמוע מהם איך זה באמת נראה.
דר. הגר גפן
פעילותכן-כם ראויה ונכונה בכל הכרוך בהתעללות בפלסטינאים
גדעון כ"ץ
אני תומך בארגונכם מן הטעם שאלתרמן הזכירו בטור השביעי, בהקשר של חשיפת פשעי מלחמה, בכתבו בשמו של צה"ל 'נקרו בי, חטטו בי, כל דורשי טובתי'. כל טוב. גדעון
אדי סער
כי חייבים למגר את הכיבוש
ארלט מינצר
אני תומכת בשוברים שתיקה, כי השתיקה עוזרת להמשך המצב הקיים , שמזיק לנו מוסרית וקיומית.. רוב האנשים אינם יודעים מה באמת קורה בשטחי הכיבוש וחשוב להביא זאת לידיעתם
אהרן אלברג
כי לשתוק משמעו להסכים עם עוולות הכיבוש
קובי מצר
פרופסור אמריטוס לכלכלה באוניברסיטה העברית, שרבים ממחקריו העוסקים בהיבטים כלכליים של אתנו-לאומיות בוחנים את כלכלת היישוב היהודי והקהילייה הערבית-פלסטינית בפלשתינה (א"י) המנדטורית. נשיא האוניברסיטה הפתוחה לשעבר, וחבר המועצה הציבורית של הקרן החדשה לישראל.
נועם תירוש
אני תומך בשוברים שתיקה מכיוון שהדרך היחידה לסיים את השליטה הצבאית על הפלסטינים היא גילוי וחשיפה מתמדת של ״פרקטיקות הכיבוש״ המאפשרות שליטה זו. יידע הציבור הישראלי מה נעשה בשמו ויחליט אם המחיר האישי והמוסרי של השליטה הצבאית בפלסטינים שווה את זה.
אביב אשורוב
אני תומך בשוברים שתיקה כי אני רוצה שכולם ידעו מה המדיניות האמיתית של הממשלה בשטחים הכבושים
נסים קלדרון
בתקופה שבה העלמת הכיבוש, והעלמת מחיר הכיבוש, הם צורת ההתנהלות הרגילה של רוב הישראלים, ורוב כלי התקשורת הישראלית, "שוברים שתיקה" שוברים את ההעלמה. ואין ראיה ברורה יותר לאיכות עבודתם מאשר הפאניקה שהם מעוררים אצל שלטון הכיבוש וסנגוריו
אבשלום סטולר-עזרא
אני תומך בשוברים שתיקה כאדם שצדק וזכויות אדם הם נר לרגליו ולא יכול לעמוד מנגד אל מול עוולות הכיבוש.
סיני פתר
במאי תאטרון. ביים בתיאטרוני חיפה, הקאמרי, באר שבע, החאן, תיאטרון ארנה פורת, תיאטרון יפו, Theater J בוושינגטון די. סי ופסטיבלי עכו לתיאטרון אחר. שימש כמנהלו האמנותי של התיאטרון העירוני חיפה. מרצה במכללות סמינר הקבוצים, הגליל המערבי וארנים. (צילום: ויטלי פרידלנד)
יורם מיטל
תמיכה ציבורית ב״שוברים שתיקה״ הינה ביטוי לתמיכה בתנועה ובפעיליה, שמאתגרים את מנגנוני ההשתקה שפועלים בחברה הישראלית ומחוצה לה במטרה למנוע שיח ביקורתי על הנעשה בשטחים הפלסטינים.
רון טנצר
הצטרפתי כי אני רוצה לדעת ולהשפיע על דברים הנעשים בשמי כאזרח מדינת ישראל
תמר סני
מאמינה בחשיבות ההסברה והפעילות של הארגון למען מדינה וצבא צודקים
עפר פדה
ברצון אצטרף לקהילת ידידי שוברים שתיקה ארגון שמיצג, לדעתי, את הרוח שצריכה לשרות בצבא ובמדינה כולה.
רחל חיות
כי במקום שבו שתיקה עבה כמו לילה מכסה על כל מה שנכון, אמיתי וחשוב - צריך מי שישבור אותה.
גבי לסקי
עו"ד לזכויות אדם המתמחה בחופש הביטוי והמחאה. בעלת משרד עורכות דין. מייצגת מפגינים ישראלים, פלסטינים ובינלאומיים בבתי המשפט בישראל ובבתי המשפט הצבאיים בשטחים. כמו כן, מייצגת קטינים ומגיני זכויות אדם בבתי המשפט הצבאיים. כלת אות זכויות האדם ע"ש אמיל גרינצוויג מטעם "האגודה לזכויות האזרח". כלת פרס לזכויות האדם ע"ש אנה דלבהק. כיהנה כחברת מועצת העיר ת"א-יפו והייתה יו"ר הועדה לשוויון מגדרי ויעוצת ראש העיר לענייני קיימות. בעבר מז"כלית שלום עכשיו. (צילום: אילן בשור)
רות בצלי
שוברים שתיקה - האמת בפנים.
חגי פלד
הכיבוש השחית
אורי בר-יוסף
אל תעשה לחברך מה ששנוא עליך
בטסי קרפנקופף
אני תומכת בשוברים שתיקה מכוון שאני מאמינה שזו חובתו של כל אדם לדווח על עוול שנעשה לאדם אחר ולעשות כמיטב יכולתו לתקן עוול זה.
טליה ששון
יו"ר המועצה הציבורית של הקרן החדשה לישראל ובעבר נשיאת הקרן. שימשה ראש המחלקה לתפקידים מיוחדים בפרקליטות המדינה, אחראית ל"דו"ח ששון" שהוגש כחוות דעת לראש הממשלה אריאל שרון בשנת 2005 ועסק במאחזים הבלתי מורשים בגדה המערבית. (צילום: אלדד רפאלי)
נאוה פרי
אשמח להצטרף כי אני נגד הכיבוש והשלכותיו
יובל ביתן
"דמוקרטיות מתות בחושך"
ברניס קשת
אני תומכת בשוברים שתיקה כי הדחקה והתעלמות ממה שנעשה בשמנו לא יקדם אותנו לבטחון ושלום.
אודי גורן
אני תומך ב"שוברים שתיקה" מכיוון שהכיבוש חייב להסתיים - למעננו ולמען ילדינו
מני מאוטנר
שוברים שתיקה תורמים תרומה חשובה לשמירה על מוסריותנו ועל שלטון החוק בשטחים, ובכלל.
אלון הראל
פרופסור למשפטים. מופקד על הקתדרה על שם מיזוק וחבר המרכז לחקר הרציונליות באוניברסיטה העברית.
ברוריה בקר
אני גאה בצעירים שבחרו לשבור שתיקה, לחשוף את מעשי העוולה שנעשים בשטחים הכבושים ע"י השלטון הישראלי וע"י המתנחלים ולהילחם בכיבוש, שמאמלל את הפלסטינים ומשחית את הישראלים.
רמי אלחנן
אני תומך בשוברים שתיקה כי זה הדבר הנכון לעשותו.
ויקטור פרידמן
אני רואה את הכיבוש כ-״גידול ממאיר״ בגוף ישראלי ורואה את העבודה של ״שוברי שתיקה״ (ואת האומץ לב שלכם) שחיונית להסרתו.
מיקי גיצין
מנכ"ל המשרד בישראל של הקרן החדשה לישראל. היה המנהל המייסד של עמותת "ישראל חופשית", המקדמת הפרדת דת ומדינה בישראל והמנהל הכללי של "פסטיבל בשקל", הפועל לקידום אמנות ותרבות בפריפריה הגיאוגרפית והחברתית-כלכלית של ישראל. לאחר סיום שירותו הצבאי כקצין מודיעין, שימש כשליח בארצות הברית עבור הסוכנות היהודית. בעל תואר שני במדיניות ציבורית מאוניברסיטת קולג' בלונדון. בשנת 2013, זכה בפרס זכויות האדם של הקרן החדשה לישראל המוענק בבריטניה, ובשנת 2015 זכה בפרס גלנטר למנהיגי צדק חברתי צעירים. (צילום: ינאי יחיאל)
לאורה ריבלין
שחקנית זוכת פרסי התיאטרון, הטלויזיה והקולנוע. מאז ומתמיד נתנה ביטוי לדעותיה על הכיבוש ועל לאומנות. (צילום: דין אהרוני)
אדי סער
כי צריך לשבור שתיקה כדי לשבור את הכיבוש
ביאנקה אמברוזיו
אני תומכת בשוברים שתיקה כי אני מאמינה שהחברה הישראלית חייבת לדעת מה קורה בשטחים הכבושים ולהיחשף למחיר הכרוך בשליטה צבאית מתמשכת על העם הפלסטיני. די לכיבוש!
דורית פרגמן
אי אפשר מוסרית ומעשית לשלוט בעם אחר, ודרך שוברים שתיקה הינה דרך ראויה.
זאב סמילנסקי
יליד רחובות, למד מתמטיקה באוניברסיטה העברית ועוסק בפיתוח טכנולוגיות חדשות בתחומי הייטק וביוטק. הוציא שני ספרי שירה וספר פרוזה. מפרסם לעיתים מאמרי דיעה ב"הארץ". (צילום: חיה סמילנסקי)
רון הוז
לאור החרפת המצב בישראל ובשטחים הכבושים והתחזיות השחורות לעתיד כולנו החלטתי להזדהות באופן פומבי עם יחידי ויחידות הסגולה שמעזים להוציא לאור את זוועות הכיבוש אשר משחיתות את נפשותיהם של רבבות חיילים וחיילות (בכללם גם צאצאינו).
חגית צור
אני תומכת בארגון 'שוברים שתיקה' כארגון חשוב, החושף את העוולות שנגרמות לאוכלוסיה האזרחית הפלסטינית, כתוצאה מהכיבוש, חשיפה שאני מקווה שתביא בסופו של דבר לפתרון שתי המדינות.
שרה וטוביה מצר
תומכים ב"שוברים שתיקה" כי חשוב מוסרית להציג את העוולות שישראל מבצעת בשטחים וכך, בעקר למעננו, להביא לסיום הכיבוש.
גדי ריזנפלד
אני תומך בשוברים שתיקה בגלל אמירת האמת וההתנגדות לכיבוש
איתי גליק
כשאוהבים את ישראל באמת מעזים להישיר מבט למציאות, גם כשהיא כואבת, ואומרים אמת בקול רם וצלול.
אפרת כהן
לא יכולה לחיות בשקט עם כיבוש ודיכוי עם אחר על ידי ילדי ונכדי
איריס רונן
עבורי לשבור שתיקה בכל עניין, ובפרט בנושא הכיבוש, זהו מעשה הכרחי של הכרה, עיבוד ושיתוף בפגיעה המתמשכת באחר ובעצמנו, שבחסות השתיקה ממשיכה לקיים טראומה מתגלגלת
אמיר נוחם
אנחנו חייבים להכיר באופן שאנו נוהגים בו כלפי הפלסטינים ולשנות אותו מן היסוד. לטובתם ולטובתנו
פרופ' ניצה ברקוביץ
כי הם עושים את הדבר הנכון בזמן הנכון.
חלי גולדנברג
שחקנית קולנוע וטלוויזיה. כתבה שני ספרי ילדים, סיפורים קצרים, בלוג מצליח וטור אישי בידיעות אחרונות. מרצה על הפרעות קשב, מצלמת ומציגה, חברה בהנהלת האקדמיה הישראלית לקולנוע וטלוויזיה, מאמינה באמונה עמוקה בחירות הדעה והביטוי.
ענת גבעתי
אני מאמינה שהכיבוש הוא המקור להרבה רעות חולות בחברה. כיון שהוא עובדה קיימת כבר כל כך הרבה שנים, דורות כבר לא יודעים אפשרות אחרת, זה חלק מהתרבות שלנו להיות עם כובש, התרגלנו להיות מתנשאים ואלימים.
רבקה מיכאלי
שחקנית, קומיקאית, אשת תיאטרון רדיו וטלוויזיה. זוכת פרס אופיר, פרס האקדמיה הישראלית לטלוויזיה, פרס מסך הזהב, ופרס התיאטרון הישראלי למפעל חיים. התבטאה ציבורית לא אחת נגד מדיניות הכיבוש וחברת המועצה הציבורית של בצלם. (צילום: רונן פדידה)
עמית שכטר
חוקר תקשורת. מכהן כנשיא המכללה האקדמית אורנים. בעבר כיהן כדיקן הפקולטה למדעי הרוח והחברה, כראש המח׳ לתקשורת באוניברסיטת בן-גוריון בנגב וכמנהל המכון לחקר מדיניות המידע באונ׳ פן סטייט בארה״ב. שימש כיועצה ועוזרה של שולמית אלוני, כסגן נשיא בסלקום וכיועץ משפטי לרשות השידור. מחברם של מאמרים וספרים העוסקים במדיניות תקשורת ובאופן בו היא משמשת להשתקת קולות מיעוטים רעיוניים ואתניים ולהדרתם.
ד"ר יהודה לבנה
אני תומך בשוברים שתיקה מכיוון שאתם מאפשרים לחיילים קרביים ששירתו בשטחים הכבושים לספר את חוויתם וסיפורם מהשירות שלהם. אלו קולות חשובים שאסור להשתיק אותם.
דן אורן
אור השמש הוא חומר החיטוי הטוב ביותר
דניאל שלגי שירה
הדרך היחידה להמנע מעוד ועוד מקרים כאלה (אינסופיים) של שבירת שתיקה ושל שתיקה היא לסיים את הכיבוש. שלום ושיוויון בין כל האנשים בין הירדן לים (לפחות).
טלי גל
במשך עשרות שנים אנו מטמינים את ראשנו בחול ומתעלמים ממה שקורה בצד השני של הגדר. הפצת סיפורם של החיילים המשרתים בשטחים כמו גם של הפלסטינאים שמתמודדים יום יום עם פגיעה מתמשכת בזכויות אדם בסיסיות הינה חובתנו המוסרית.
אוריאל פולק
כביסה מלוכלכת שוטפים באור יום
אליק מאור
אמיצים שאומרים בפה גלוי את האמת המתרחשת בשטחים הכבושים
ורד טנדלר דיין
אני נגד הכיבוש ובעד כל דרך לגיטימית למחות ולהביא לסיומו.


שוברים שתיקה מוקיר את זכרם של חברות וחברי קהילת הידידים של הארגון שהלכו לעולמם
פרופ' יהודה ג'אד נאמן ז״ל
יהודה ג׳אד נאמן הוא בוגר בית הספר לרפואה ירושלים 1968. הוא פרופסור אמריטוס בבית הספר לקולנוע וטלוויזיה באונ׳ תל אביב וחתן פרס ישראל לקולנוע 2009. ג׳אד שירת במילואים כרופא קרבי ביחידת צנחנים מילואים ובמלחמת ששת הימים הוענק לו אות המופת. במהלך השנים הוא היה פרופסור אורח באוניברסיטת ניו יורק 2003-2005 ובאוניברסיטת מסצ׳וסטס בוסטון 2008. הוא יוצר סרטים עלילתיים כמו ״מסע אלונקות״ 1977, ״רחובות האתמול״ 1989, וכן ״נוזהת אל פואד״ 2007. סרטיו הדוקומנטריים הידועים – ״מרד הימאים״ 1982, ״זיטרה״ 2008, ״למדבר״ 2016. סרטיו עוסקים במאבקים חברתיים ובמלחמה. לאחרונה פירסם ספר עיוני על קולנוע – ״הפצע מתנת המלחמה״.
דני קרוון ז"ל
אמן ופסל שיצירותיו מוצבות בערים רבות בארץ ובעולם, ביניהן: ׳אנדרטת חטיבת הנגב׳ בבאר שבע, ׳כיכר הסובלנות על שם יצחק רבין׳ בפריז, ׳דרך זכויות האדם׳ בנירנברג, ׳הציר הגדול׳ - פסל אורבני באורך של כ-3 ק"מ בסרג׳י פונטואז מצפון לפריז, ׳מעברים-מחווה לוולטר בנימין׳ בפורט-בו על גבול צרפת וספרד, ׳דרך השלום׳ בניצנה על גבול ישראל ומצרים, ׳כיכר התרבות׳ בתל אביב ותבליט הקיר ׳שאי שלום ירושלים׳ במליאת הכנסת. ב-2010 קרוון דרש לכסות את תבליט הקיר במחאה על חוק שאיפשר ועדות קבלה ביישובים קטנים, משום שראה בו חוק גזעני. קרוון זכה בפרסים ותארים רבים בינם פרס ישראל, ׳אמן השלום׳ של אונסק"ו, פרס הקיסר של יפן (הנובל של האמנות) ו׳אביר כבוד׳ מטעם ממשלת צרפת. (צילום: תמר קרוון)
פרופ׳ זאב שטרנהל ז״ל
פרופסור למדע המדינה ומומחה בעל שם עולמי בפשיזם, שעבודתו האקדמית משלבת פוליטיקה, היסטוריה ופילוסופיה פוליטית. חתן פרס ישראל ופרס מפעל חיים מטעם האגודה הישראלית למדע המדינה. התבטא וכתב באופן ביקורתי אודות השליטה הישראלית בשטחים הכבושים בהם עוד משנות השבעים. (תמונה: Alexander Böhm)