ב-1 בנובמבר, כשאתם יוצאים להצביע, זכרו:

אם אתם לא מצביעים נגד הכיבוש, אתם מצביעים בעדו.

אנחנו במערכת הבחירות החמישית בשלוש וחצי שנים. הספקנו לשמוע פוליטיקאים מדברים על הכל, מתחבורה ציבורית ועד לימודי ליבה. כלומר, על הכל מלבד דבר קטן אחד - לאילו משימות אנחנו שולחים את החיילים שלנו בשטחים. הגדה מבעבעת, פיגוע רודף פיגוע, בזמן שחיילים מאבטחים פרעות מתנחלים בחווארה או פולשים לבתים באמצע הלילה כדי להפגין נוכחות. אבל נראה שעבור חלק ניכר מהפוליטיקאים שלנו המצב בשטחים כל כך טוב שאין אפילו טעם לדבר עליו.

שלא נטעה לרגע: הסרטון הזה אולי סאטירי, אבל הוא שיקוף מדויק של מדיניות שמתווה ממשלה אחר ממשלה, כבר למעלה מחמישה עשורים. ובזמן שהפוליטיקאים שלנו מעמידים פנים שהכל בסדר, כולנו, ישראלים ופלסטינים, משלמים על המדיניות הזו בחיי אדם. מגיע לכולנו עתיד טוב יותר. וזה בידיים שלנו.

ב-1 בנובמבר, כשאתם יוצאים להצביע, זכרו:

אם אתם לא מצביעים נגד הכיבוש, אתם מצביעים בעדו.

״הקונסנזוס הוא שמה שאתה עושה בשטחים הוא בסדר והוא לגיטימי. כבר חמישים שנה של כיבוש ואני מרגיש צורך לקחת חלק בלהילחם תודעתית נגד הדבר הזה, נגד התודעה הזאת שהכיבוש הוא משהו שאפשר להמשיך לחיות איתו. אחד הדברים שמעסיקים אותי זו לא רק הצורה שבה זה גורם סבל לפלסטינים, שזה כאילו ברור, אלא הצורה שבה הוא משחית תודעתית ומוסרית ומצפונית ועושה ריקבון גמור לתודעה של ישראלים יהודים. גם אם לא היה לך שום קשר לכיבוש, גם אם לא היית בצבא, העובדה שאתה חי יום-יום את הדברים האלה, היא משפיעה על התודעה של כולם.״

סמ”ר | גדוד 932 | הגדה המערבית | 2017