עקבו אחרינו:
english
לוחמים ולוחמות מספרים על השטחים
הצטרפו
אלינו
 
תודה על הרשמתך!
      2662 צפיות

תכל'ס ההנחיה לירות את רימוני הגז זה לא בכינון ישיר

מספר קטלוגי: 635697
דרגה: סמל
יחידה: שריון 7
תקופה: 2009

יש חיילים שהיה להם מטול על הנשק, אז הייתה אפשרות גם לירות גז. בפלוגה השנייה, שהיתה בנעלין באותה תקופה, היה שם אחד, זה שנהרג בבילעין, אז ככה הוא נהרג, מהמטול של אחד החיילים שם. תכל'ס ההנחיה לירות את רימוני הגז זה לא בכינון ישיר מה שנקרא, הכוונה – זה אזור של המפגינים נגיד, אז אתה מכוון את זה בצורה קשתית ואז הרימון עף למרכז שלהם פחות או יותר ומפזר שם גז וזה אמור להרחיק אותם. אבל זה סיפור שקרה. פשוט אחד החיילים כיוון על מישהו בכינון ישיר וזה פגע לו בחזה ואז הוא נהרג.

איך אתה שמעת על זה?
כולם שמעו על זה. היה בלגן. ברגע שקרה משהו, כולם שמעו על זה. זה משהו שקורה בגזרה.

איך כולם ידעו שזה היה בכינון ישיר?
כי ישר מסבירים מה קרה.

המפקדים דיברו על זה?
דיברו אתה יודע, לא יותר מדי התעסקו עם זה. יותר הסבירו מה קרה שם. גם השימוש בלירות במטול הוא לא כזה נפוץ. רוב הפיזור של ההפגנות יותר המג"ב מתעסקים עם זה.

מי זה "הסבירו"?
המ"מ או משהו. בדרך כלל בתדריכים הסבירו מה קרה בזמן האחרון והסבירו מה קרה שם. האמת שבאותה תקופה היה וידיאו של המקרה הזה שרואים את זה שנפגע ואז רואים שמשהו פוגע בו ואז הוא מתגלגל על הרצפה שם וצועק ותכל'ס אחרי זה הוא מת. היה לכמה חיילים בפלאפון את הווידיאו הזה. שלחו את זה אחד לשני וצחקו על זה קצת. הבחור שירה, אני לא זוכר איך קוראים לו, אישית אני לא מכיר אותו יותר מדי אבל פחות או יותר ידעתי מי זה. הוא דווקא די היה מבסוט מהסיפור, היה איקס על המטול.

היו עוד סיפורים כאלה?
היה גם בתקופה שהיינו שם אחד שמג"ב הרגו שירו עליו רוגר, עוד סוג של כדורי גומי כאלה, נשק קצת אחר. זה היה בנעלין. לא יודע בדיוק מה היה שם. שמענו שבאחת ההפגנות, זה היה בסביבות אוגוסט, אני לא בטוח, משהו בתקופה הזאת של שיא הקיץ, באחת הגבעות מג"ב ירו עליו עם רוגר או משהו ואז הוא נהרג. ירו עליו בחזה והוא גם נהרג בסוף.לנו לא היו כל כך רוגרים אלא למג"ב. להם לא היו חוקים, יורים. כולם בקטע של: תירו, תהרגו אותם, זה לא משנה. מג"ב אין חוקים. גם צחקו על זה שהיו קוראים לכל החיילים של שריון צה"ליסטים, זה היה הכינוי שלהם. "אתם עם החוקים שלכם". זה היה השם שלהם. "אנחנו מג"ב, אנחנו עושים מה שאנחנו רוצים".

דיברו על מה שקרה שם?
כשקרו מקרים כאלה דיברו יותר שיש סיכוי שההפגנה הבאה תהיה יותר מאסיבית בגלל שנהרג מישהו. בתקופות האלה היו גם הלוויות ופחדו שזה יתפתח למשהו בעייתי. זה יותר כזה היה להיות יותר בכוננות למקרה שקורה משהו כי עכשיו נהרג מישהו אז יכול להיות שיהיו יותר עצבניים ויהיה יותר בלגן, יותר זריקות אבנים ודברים כאלה. 

| Email  Print