עקבו אחרינו:
english
לוחמים ולוחמות מספרים על השטחים
הצטרפו
אלינו
 
תודה על הרשמתך!
      383 צפיות

"אין בעיה, תרביצו להם. אבל תעשו את זה מאחורי בטונדה"

מספר קטלוגי: 396704
דרגה: סמל
יחידה: מנהל אזרחי
אזור: אזור שכם
תקופה: 2014

עשו בדיקה על רכבים בצומת תפוח. יש את המוניות האלה של עשרה אנשים, מוניות שירות. העמידו אותם בשורה עם הידיים מאחורי הצוואר. זה לא הכרחי, הם יכולים לעמוד רגיל בזמן שבודקים את התעודות שלהם. הם סתם עמדו ככה, היה מה זה חם והתביישתי. כל ההתנהלות שלהם בצומת מגעילה לפעמים, אחת השוטרות [מ]מג"ב, לוקחת את הזמן שלה, היא מדברת בקשר, בודקת את התעודות, צחוקים תוך כדי, ואנשים עומדים שם, לא יודעת כמה זמן.

עומדים עם הידיים על העורף?
כן, בשורה כזה. זה קורה כל הזמן, כל הזמן יש בידוק שגרתי. זה פאקינג צומת מרכזי בשומרון. אז פעם [אחת] הייתה טענה ממישהו בכיר במנגנונים [הפלסטיניים], שאמר "אני עובר בצומת ואני רואה שלושה אנשים שיושבים כפותים על הברכיים", ממש כולם רואים אותם בצומת ומייבשים אותם שם וזה לא נראה טוב. הוא מכבד את זה שעצרו אותם ויכול להיות שיש משהו ביטחוני, אבל תעשו את זה בצד. שעה אחר כך טענה מעוד בכיר. [התגובה מ]מג"ב - "לא מכירים".

זאת הייתה התגובה, "מג"ב לא מכירים"?
לא מכירים, פשוט לא מכירים שיש דבר כזה. אחר כך הייתה עוד טענה, היו כמה פעמים שאנשים אמרו שהם באמצע הצומת, הם ממש נראים לא טוב, זה לא נראה טוב הסיטואציה הזאת. לא מכירים, לא מכירים, לא מכירים. לקח איזה שלוש שעות עד שהם בכלל הודו שקורה שם משהו. כל הבידוק לקח מלא זמן, מלא זמן.

שעות?
כן, כן. זה לא מפתיע אותי. זה הרבה זמן. ואז אחד המפקדים שלי אמר "אין בעיה, אין בעיה, תרביצו להם. אבל תעשו את זה מאחורי בטונדה". אומרים "בסדר, תעשו מה שבא לכם, אבל לא באמצע הצומת". העיקר שהבכירים הפלסטינים לא יראו. 

| Email  Print