עקבו אחרינו:
english
לוחמים ולוחמות מספרים על השטחים
הצטרפו
אלינו
 
תודה על הרשמתך!
      181 צפיות

לוקחים שכן, ונותנים לו לדפוק בדלת

מספר קטלוגי: 15186
דרגה: סמ"ר
יחידה: נח"ל
אזור: אזור רמאללה ואל בירה

הנוהל היה כזה של המעצרים, יפה, עכשיו אני זוכר אותו במדויק. הנוהל היה כזה. שכן, לוקחים שכן, ונותנים לו לדפוק בדלת. עכשיו, השכן לא משנה אם הוא מכיר או לא מכיר או לא יודע מה יש שם. ואנחנו היינו מתחבאים, כאילו היינו עומדים מאחוריו, ואומרים לו: לך תדפוק. מעירים איזה שכן, סתם איזה שכן, באיזה בית: שלום, בוא. לך תדפוק בדלת של השכנים, תגיד להם שהצבא מחפש אותם. הוא היה דופק, עושה: הצבא פה, ואז אנחנו היינו נכנסים, בודקים, כי נגיד אם זה היה ממולכד, או היו פותחים באש, אז למה, עלינו? אתה מבין? וזה היה הנוהל, נוהל שכן. ואז הפסיקו עם זה ועדיין המשכנו לעשות את זה, אני זוכר שהיה איזה תקופה שאמרו בחדשות שהפסיקו עם הנוהל שכן הזה, היה איזה סיפור עם זה. ואני זוכר שעשינו עוד שני מבצעים לפחות עם זה.

בוא תן לי דוגמה למבצעים האלה. איפה הם היו?
ברמאללה, בעיקר ברמאללה. בביתוניה ורמאללה. בביתוניה ורמאללה.

אחרי שהפסיקו עם נוהל שכן עדיין המשכתם?
עשינו, אני זוכר ששמעתי את זה בחדשות, ואני זוכר שעדיין עשינו את זה. אני זוכר לפחות מקרה אחד.

שמה? בוא תספר אותו.
פשוט, זה קרה כל כך הרבה פעמים, היינו עושים את זה. היינו נוסעים לאיזה נקודה ברמאללה ואולי לאיזה כפר, אני פשוט לא זוכר את השמות. אולי לאיזה כפר ברמאללה. והיינו, פשוט באותו נוהל, לא שינינו את הנוהל, באים, דופקים בדלת, לוקחים שכן. הוא היה בא. כי ההוראות, אולי בתקשורת אמרו שהפסיקו עם זה אבל כנראה ההוראות נשארו אותן ההוראות. אתה מבין? זה מה שאני לא יודע, היה כאילו מיקס כזה. אולי בחלק מהיחידות, אני לא יודע. אין לדעת. אתה מבין?

אף מקום לא הפסיקו את זה, אל תדאג.
אני מאמין שזה עדיין ממשיך, אם אתה אומר לי את זה ככה. נוהל שכן, פשוט. לוקחים שכן שידפוק בדלת וזהו. זה היה נמשך לילות אפילו. כל פעם לוקחים איזה שכן. 

| Email  Print