תודה על תרומתך לשוברים שתיקה
בחרו סכום:
25
50
100

250
500
1,000
או הזינו סכום:
ש"ח
אירו
דולר
פאונד

תשלום באמצעות Paypal
חד פעמי
חודשי
המחאות

המחאות לפקודת "שוברים שתיקה" ניתן לשלוח ל:

"שוברים שתיקה"
ת.ד. 51027
ת"א 6713206

העברה בנקאית

ניתן לבצע העברה בנקאית לחשבוננו:

חשבון 340219 בסניף 608 (ארלוזורוב) בבנק הפועלים

זיכוי מס בארה"ב ובריטניה

ניתן להעביר תרומה באינטרנט דרך החשבון שלנו ב'ישראל תורמת', לקבלת זיכוי מס על תרומות בארה"ב ובריטניה לחצו כאן

לפרטים נוספים

info@shovrimshtika.org

הרשמה לניוזלטר
שלח
צפו בניוזלטרים קודמים
תפריט
ניוזלטר Twitter Facebook YouTube
חיפוש מתקדם
קטגוריות דרגות יחידות איזורים תקופות
אגוזאוגדת איו"שאוגדת עזהאוגדת עזה, חטיבה דרומיתאחרביסל"חבית המשפט הצבאיגבעתיגבעתי, גדוד רותםגבעתי, גדוד שקדגדוד 5033 (מילואים)גדוד אב"כגדוד ארזגדוד חרבגדוד חרובגדוד לביאגדוד נחשוןגדוד קרקלגדוד שמשוןגדס"ר נח"לגדס"ר צנחניםגולניגולני, גדוד 12גולני, גדוד 13דובדבןדובר צה"לדוכיפתהנדסה הנדסה, גדוד 601הנדסה, גדוד 603הנדסה, גדוד 605חטיבת כפירחטמ"ר אפריםחטמ"ר בנימיןחטמ"ר יהודהחטמ"ר עציוןחטמ"ר שומרוןחי"רחיל האוירחיל החינוךחיל היםחילוץ והדרכה (פיקוד העורף)חרמ"שחרמ"ש חטיבה 401חרמ"ש חטיבה 7יהלוםימ"סמ"צ מעבריםמג"במגלןמודיעיןמודיעין קרבימילואיםמילואים - גדוד 7490 (נשרים מגמלא)מילואים - גדוד חרמ"ש 8104מילואים - חטיבה 5מילואים - חטיבת אלכסנדרונימילואים - חטיבת ירושליםמילואים - פיקוד העורףמילואים - שריון 455מנהל אזרחימשטרה צבאיתנ"מנח"לנח"ל 50נח"ל 931נח"ל 932נח"ל חרדיסחלבסיירת יעלעוקץעורב נח"לעורב צנחניםפיקוד דרוםפלח"ן גבעתיפלח"ן נח"לפלח"ן צנחניםפלס"ר גבעתיפלס"ר נח"לפלס"ר צנחניםפלס"ר שריון 401פלס"ר שריון 7צנחניםצנחנים 101צנחנים 202צנחנים 890קרקלשח"םשייטת 13שלדגשריוןשריון 188שריון 401שריון 500שריון 7שריון 75תותחניםתותחנים - איכוןתותחנים - רוכב שמייםתותחנים 402תותחנים 404תותחנים 405תותחנים 411תותחנים 55תותחנים MLRSתותחנים מורןתותחנים מיתרתצפיתנית
שדות חיפוש חופשי
קטגוריות
דרגות
יחידות
איזורים
תקופות
הודעות לעיתונות הודעה לעיתונות: ״ניהול מבצע צוק איתן – מדינית וצבאית – חייב להתברר לעומק וברצינות ​במסגרת​ ועדת חקירה ממלכתית.”
[    ]
מה אתם יכולים לעשות?
הזמינו אותנו להרצאה או חוג בית אצלכם בסלון, לשיחה פתוחה עם החברים והמשפחה, כדי ללמוד עוד עלינו ועל המשימה אליה נשלחנו.
צאו איתנו לשטח(ים) ובואו לראות את המציאות בעצמכם. הצטרפו אלינו לסיור עם החיילים ששירתו שם.
הפעילות שלנו אפשרית תודות לתרומות של אנשים פרטיים כמוכם, עזרו לנו להמשיך לשבור את השתיקה. כל תרומה, קטנה כגדולה, מחזקת אותנו ואת הפעילות שלנו.
62  צפיות      תגובות
הודעה לעיתונות: ״ניהול מבצע צוק איתן – מדינית וצבאית – חייב להתברר לעומק וברצינות ​במסגרת​ ועדת חקירה ממלכתית.”

ביקורת המבקר על כ​​שלון הדרג המדיני הבכיר​,​ שמתווספת לתמונה הקשה שעלתה מעדויותיהם של החיילים שלחמו במבצע ׳צוק איתן׳ – מחייבים הקמת ועדת חקירה ממלכתית.

לפני שנה, בחודש מאי 2015, פורסם על ידי ארגון החיילים “שוברים שתיקה” ספר המכיל עדויות של למעלה משישים קצינים וחיילים ממבצע “צוק איתן”​. מהעדויות ​נחשפה תמונה קשה​ הנוגעת למדיניות הלחימה של צה”ל במבצע. העדויות הצביעו, בין היתר,​​ על מדיניות ירי חסרת הבחנה שהובילה לפגיעה ולהרג של מאות אזרחים חפים מפשע; העברת מידע מוטעה לכוחות הקרקע על כך שהפעילות מתבצעת באזורים ​ריקים מאזרחים, בעוד שבפועל נותרו בהם אזרחים חפים מפשע; הוראות פתיחה באש חסרות תקדים במתירנות ובקלות שלהן; וירי של אלפי פגזי ארטילריה​ שאינם מדויקים אל עבר שכונות מגורים

כעת גם מבקר המדינה מותח ביקורת חריפה על מקבלי ההחלטות והתנהלות הדרג המדיני במבצע “צוק איתן” וראש הממשלה נתניהו בראשם.

מנכ”לית “שוברים שתיקה”, יולי נובק: ״כבר לפני שנה, לאחר שפרסמנו את העדויות הקשות של החיילים, חשפנו את המדיניות המסוכנת שדירדרה את צה”ל לשפל ערכי ומוסרי חסר תקדים ב​מהלך ​׳צוק איתן׳ וקראנו בעקבות זאת להקמת ועדת חקירה ממלכתית.

הביקורת החמורה של המבקר ביחד עם התמונה המטרידה ​העולה ​ממכלול עדויות החיילים מ׳צוק איתן׳ – מדגישה כי קריאה זו שלנו רלוונטיות מתמיד: ניהול מבצע צוק איתן על כל ​היבטיו שלו חייב להתברר לעומק וברצינות ורק באמצעות ועדת חקירה ממלכתית.

האסטרטגיה של ממשלת נתניהו מובילה את קציני וחיילי צה”ל ואת מדינת ישראל לסחרור מוסרי ומדיני

זכותה של החברה בישראל לדעת לאילו משימות נשלחים בניה בשמה, מהן הנורמות לפיהן פועל צה”ל​, ​מהי מידת האחריות של מקבלי ההחלטות ומגבלותיהם של מנהיגיה”.

תוכן דומה

מתוך הפייסבוק שלנו


הכותרת הראשית של ישראל היום זיכתה אותנו היום בהזדמנות פז להציג את המדריך למכונת השקרים של הימין: 1. התחילו בכותרת מפוצצת: הבוקר Israel Hayom ישראל היום הודיעו בכותרת ראשית: ארגונים פועלים להעמיד לדין חיילי צהל ופוגעים בסיכול טרור! 2. המשיכו לתרגום מסולף: מיד אחרי הפרסום, העיתונאי חיים לוינסון חשף שהכתבה כולה מתבססת על תרגום רשלני של משפט אחד באנגלית. בעוד שבמסמך המקורי כתוב "To identify and address", כלומר "לזהות ולהתייחס", בישראל היום כתבו ש"מטרת התוכנית היא 'לזהות ולתת כתובת' [...] כלומר להפנות אצבע מאשימה אישית כלפי קצינים וחיילים". אבודים בתרגום. אבודים בשקרים. 3. תבלו בקצת המצאות ושקרים: ספרו לקוראים שלכם שתכנית שכל כולה תיעוד ואיסוף עדויות עשויה "לשבש פעילות ביטחונית יומיומית לסיכול טרור." תעופו עם הדמיון שלכם, אין צורך להוכיח אמירות כאלה. 4. וסיימו בכסת"ח כדי שלא יתבעו אתכם תביעת דיבה: ובניסוח המופתי של ישראל היום: "יצוין כי במסמך לא נאמר במפורש שהוא מבקש לסכל פעילות ביטחון שוטף, ואולם על פי ניתוח מרכיבי המסמך, נראה שזו התוצאה העולה ממנו." ~ אז מה היה לנו? בישראל היום לקחו משפט באנגלית, תרגמו אותו עקום, ובנו על התרגום המשונה הזה כותרת ראשית. אולי כדאי שהם יעסיקו מישהו שיודע אנגלית לפני שהם מתבזים כך בפני המנויים שלהם. אין מה לומר, העיתון הזה שווה כל שקל שמשלמים עליו. ישראל היום מחולק במאות אלפי עותקים. לנו אין את התפוצה הזו, יש לנו רק אתכם. אל תתנו לשקרים האלה להישאר ללא מענה. שתפו.

מתוך הפייסבוק שלנו


פתחו יומן: בשבוע הבא תוכלו למצוא אותנו בשני סיורים שונים, הרצאה באוניברסיטה העברית ופאנל באוניברסיטת ת"א. הצטרפו אלינו. ביום רביעי הקרוב אנחנו נעביר הרצאה לתא מרצ באוניברסיטה העברית, כדי לספר איך יצאנו לשטחים כדי להגן על המדינה ומצאנו את עצמנו משמרים שלטון צבאי על מיליוני פלסטינים שאינם רוצים בו, ומה מחירה של השליטה הזו. לפרטים נוספים ולהרשמה לאירוע: https://www.facebook.com/events/447105805737076/ באותו יום, בשעה 14:30, אנחנו נשתתף גם בפאנל ביום העיון "הארכיון ככלי פוליטי". הכנס יערך בחדר 307 בבניין טרובוביץ', הפקולטה למשפטים, אוניברסיטת ת"א. ביום שישי אתם מוזמנים להצטרף אלינו לשני סיורים שונים. הסיור הראשון יוצא לחברון, יחד עם תא מרצ באוניברסיטה העברית. נראה מקרוב איך אנחנו שלטנו על עיר של 200 אלף פלסטינים כשבליבה 850 מתנחלים. לפרטים נוספים: https://www.facebook.com/events/2000799546852496/ להרשמה לאירוע: https://goo.gl/wvGm8S באותו יום אנחנו מוציאים גם סיור פתוח לדרום הר חברון, אחד מאזורי הספר הנשכחים והמוחלשים ביותר בשטחים הכבושים, שם חיים פלסטינים במציאות של הגבלות תנועה, מניעת גישה למים, הריסות בתים ואלימות מתנחלים. להרשמה לאירוע: http://www.shovrimshtika.org/tours/3

מתוך הפייסבוק שלנו


"אז כן, כאזרח ישראלי אני עומד מאחורי הזכות והחובה שלנו להגן על עצמנו. אבל לא על עצמה הגנה ישראל בשבועות האחרונים, אלא בעיקר על שליטתה הצבאית ברצועת עזה." (אבנר גבריהו, מנכ"ל שוברים שתיקה) ~ מאות אנשים החליטו להגיע ביום שישי אחד לשמוע אותנו שוברים שתיקה על עזה. מול שרים בממשלה שקוראים לחיילים שהם שלחו לשטחים "בוגדים", שדורשים מאיתנו להתייאש ולשתוק כי על הכיבוש אסור לדבר, בחרו מאות ישראלים, אנשי ציבור, אמנים ואקטיביסטים לצאת מהבית, לשבור שתיקה ולהקשיב לחיילים ששירתו בעזה. "היום לדבר על הכיבוש זו פעולה אקטיבית של התנגדות, ושיחה עם שובר או שוברת שתיקה זה האימ-אמא של ההתנגדות. האדישות היא האויב האמיתי שלנו. אל תתנו לה לנצח," אמר אבנר בנאום שלו באירוע. וככה, התנגדות אחרי התנגדות, גם ננצח.