עקבו אחרינו:
english
לוחמים ולוחמות מספרים על השטחים
  
6 במאי, 2015

שוברים שתיקה מגיבים לנסיונות ההכפשה

בימים האחרונים אנו עדים, לא בפעם הראשונה, לניסיונות הכפשה מצד ארגוני ימין קיצוני, בעלי מאפיינים פאשיסטיים – דוגמת ‘אם-תרצו’ – ששמו להם למטרה להביא לדה-לגיטימציה של ארגוני זכויות אדם ישראליים.

התקפות חוזרות ונשנות אלה, העוסקות במקורות המימון של ארגון שוברים שתיקה, הן ניסיון אומלל להסיט את השיח הציבורי מדיון ענייני ומעמיק בעדויותיהם של החיילים אשר לחמו במבצע “צוק איתן”. בכך מזלזלים ופוגעים ארגונים אלו בחיילי וקציני צה”ל.

בניגוד לארגון “שוברים שתיקה”, דווקא ארגוני הימין הקיצוניים הם אלו אשר פועלים בחשיכה ומסתירים את רשימת התורמים שלהם באופן מלא או חלקי.

מפרסומים בתקשורת, עולה כי בין הגופים התומכים בארגוני הימין הקיצוני הנ”ל, נמצאים גם גורמים אנטישמיים (למשל, הכומר האוונגליסט ג’ון הייגי), וכן קרנות שנוסדו ומנוהלות בפועל על ידי מחבלים מורשעים (כמו זאב חבר ונתן נתנזון).

בניגוד למנהגנו, החלטנו להגיב לדברים בכדי להדגיש עד כמה מגוחכות הטענות.

אחת משלל הטענות המופרכות שהועלו על ידי הארגונים בימים האחרונים נוגעת לקרן International Humanitarian Law and Human Rights Secretariat.קרן זו הינה גוף המשותף לארבע מדינות אירופאיות (שוודיה, שוויץ, הולנד ודנמרק) ומטרתה קידום הגנה על זכויות אדם ושמירה על כללי המשפט הבינלאומי. משרדיה האדמיניסטרטיביים של הקרן נמצאים ברמאללה. הקרן תומכת בארגונים ישראליים ופלסטינים המקדמים נושאים אלו ופועלת בשקיפות מלאה. כלל הארגונים הנתמכים על ידה, בהם “שוברים שתיקה”, “בצלם”, “במקום” ועוד,  מופיעים בפירוט נרחב באתר האינטרנט שלה.

“שוברים שתיקה” גאים להיתמך על ידי קרן ששמה לה למטרה לקדם מטרות אלו, כמו בשאר הגופים והפרטים אשר מאפשרים את פעילות הארגון.

רשימת התורמים המלאה של “שוברים שתיקה” מופיעה מאז ומתמיד באתר האינטרנט של הארגון שפועל בשקיפות מלאה אף בהיבט זה.

*הבהרה: ביום 6 במאי פרסמנו את תגובתנו להאשמות חסרות שחר של ארגונים שונים בנוגע למקורות המימון שלנו. בניסוח התגובה נפלה טעות. אנחנו מבקשים להבהיר שהגם שאנחנו סבורים ש-NGO Monitor הוא ארגון ימין קיצוני הפועל לדה-לגיטימציה של ארגוני זכויות ישראלים, שאר הפרטים שהופיעו בתגובתנו אינם מתייחסים אליו אלא לארגון “אם תרצו” וארגוני ימין אחרים.

| Email  Print
שוברים שתיקה - מאמרי דעה ועיתונות מאמרי דעה, חדשות מהשטח, והודעות לעיתונות משוברים שתיקה.


נושאים
כותבים